Unia Europejska wolnością słynąca... Niedawno w Niemczech na karę więzienia w zawieszeniu skazano dziennikarza, który ,,obraził'' islam przypominając w mediach społecznościowych o kolaboracji muzułmanów z hitlerowcami. Teraz w Austrii na podobną karę skazano dziennikarza, który napisał, że syfilis to kara Boża dla gejowskich rozpustników.

Jak informuje portal pch24.pl, sąd we Wiedniu skazał na karę pozbawienia wolności na cztery miesiące w zawieszeniu na trzy lata wydawcę portalu kreuz-net. Mężczyzna dopuścił się ,,zbrodni'': opublikował na swojej stronie internetowej tekst, w którym napisano, iż syfilis jest ,,karą Bożą;'' dla ,,homorozpustników''.

Obrońca oskarżonego wskazywał przed sądem, że to na gruncie nauczania katolickiego normalne stwierdzenia; rozpusta to przecież pojęcie opisujące czyny grzeszne w obszarze seksualnym, a Boża kara to po prostu ,,moralna konsekwencja grzechu ciężkiego''.
Dla sądu jednak nie miało to wszystko znaczenia. Sędzia Gerald Wagner uznał, że wydawca portalu ,,poniżył'' homoseksualistów, których ,,państwo musi chronić''. I skazał dziennikarza na karę więzienia.

Ale to w Polsce PiS chce zdławić wolność. Tak, tak...

mod/pch24.pl