Oto lista tych, co bronią polonofoba Jana Tomasza Grossa - zdjęcie
14.02.16, 09:17

Oto lista tych, co bronią polonofoba Jana Tomasza Grossa

16

Jan Tomasz Gross, największy polonofob ostatnich lat doczekał się ... polskich obrońców. Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy rozważa odebranie Grossowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi. I słusznie, gdyż Gross działa na szkodę państwa polskiego. Po tej informacji na stronie internetowej "Gazety Wyborczej" pojawił się ... list (z 10 lutego tego roku) w którym sygnitariusze bronią rękami i nogami Pana Grossa.

W liście możemy przeczytać m.in. „Z oburzeniem przyjmujemy wiadomość o tym, że Kancelaria Prezydenta RP rozważa kwestię odebrania Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi profesorowi Janowi Tomaszowi Grossowi. Otrzymał go w roku 1996 za swoje zasługi jako opozycjonista w PRL, członek grupy "komandosów" z Marca '68, współpracownik Komitetu Obrony Robotników "KSS KOR", aktywny działacz Komitetu Solidarności Za Granicą, wreszcie autor cenionych prac naukowych z nowszej historii Polski. Jan Tomasz Gross swoją książką "Sąsiedzi", dotyczącą historii Zagłady, położył historyczne zasługi w zainicjowaniu debaty na temat polskiej przeszłości i jego wkład w tym względzie pozostanie nie do przecenienia: jesteśmy mu winni za to nie tylko wdzięczność, ale i szacunek (...) Odebranie orderu byłoby sygnałem zagrożenia wolności badań naukowych i politycznego reglamentowania wolności słowa. Gest taki wystawiałby niedobre świadectwo polityce historycznej prowadzonej przez aktualny rząd i kompromitował Polskę nie tylko w naszych własnych oczach, ale i w oczach opinii międzynarodowej".

<<< NADCHODZI KRES-ZOBACZ JAK PRAKTYCZNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA CZASY OSTATECZNE >>>

Pod listem podpisały się takie postacie jak:

Agata Bielik-Robson, prof. dr hab., Instytut Filozofii i Socjologii PAN - Wydział Teologii Uniwersytetu w Nottingham, Wielka Brytania

Michał Bilewicz, dr hab., prof. UW,Wydział Psychologii UW

Włodzimierz Borodziej, prof. dr hab., Instytut Historyczny UW.

Przemysław Czapliński, prof. dr hab., Instytut Filologii Polskiej i Klasycznej, UAM

Barbara Engelking, prof. dr hab., Centrum Badań nad Zagładą Żydów, IFiS PAN

Piotr Forecki, dr, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM,

Andrzej Friszke, prof. dr hab. Instytut Studiów Politycznych PAN

Michał Głowiński, prof. em. dr hab., Instytut Badań Literackich PAN, członek rzeczywisty PAN

Jan Grabowski, prof. tytularny, Wydział Historii , Uniwersytet w Ottawie

Ewa Guderian-Czaplińska, dr hab., prof. UAM Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM

Jerzy Jarzębski, prof. dr hab., Wydział Polonistyki, UJ

Tomasz Kizwalter, prof. dr hab. Instytut Historyczny UW

Mirosław Kofta, prof. dr hab., Wydział Psychologii UW i Instytut Studiów Społecznych UW

Marcin Król, prof. dr hab., Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW

Ireneusz Krzemiński, prof. dr hab., Instytut Socjologii UW

Andrzej Leder, dr hab., prof. Instytutu Filozofii i Socjologii PAN

Włodzimierz Lengauer, prof. dr hab., Wydział Historyczny, UW

Jacek Leociak, prof. dr hab., Instytut Badań Literackich PAN

Dariusz Libionka, dr hab., profesor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN

Zdzisław Łapiński, prof. em., dr hab., Instytut Badań Literackich PAN

Sergiusz Michalski, prof. dr hab., Uniwersytet w Tybindze- Polska Akademia Umiejętności

Karol Modzelewski, prof. em., Wydział Historyczny, Uniwersytet Warszawski, członek rzeczywisty PAN

Ryszard Nycz, prof. dr hab.,Wydział Polonistyki UJ

Marek Stanisz, dr hab. prof. UR, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego

Joanna Tokarska-Bakir, prof. dr hab., Instytut Slawistyki PAN

Marek Wasilewski , prof. dr hab. , Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Marek Zaleski , prof. dr hab., Instytut Badań Literackich PAN

Marcin Zaremba, dr hab., prof. UW, Instytut Historyczny UW

Anna Zeidler-Janiszewska, prof. dr hab., Uniwersytet SWPS

Antoni Ziemba, prof. dr hab., Instytut Historii Sztuki UW - Muzeum Narodowe w Warszawie

Andrzej Żbikowski, prof. dr hab., Żydowski Instytut Historyczny

 

 

Wstyd!

philo

Komentarze (16):

anonim2016.02.13 21:41
zastanawia mnie czy Gross to bardziej jest polonofob czy polakożerca ?
anonim2016.02.13 22:00
Lista, jak lista. Są na niej jacyś Polacy?
anonim2016.02.13 22:04
Jak to mówią - Uderz w stół, a nożyce się odezwą. No, i ujawnili się Ci, dla których polskie wartości, prawda o Polakach jest nieważna. Kto uczynił w tych ludziach takie zniszczenie nietrudno się domyśleć. Człowiek brzmi dumnie, gdy rozumie siebie z pomocą Boga.
anonim2016.02.13 22:06
Zapamiętamy te nazwiska. Dobrze, że się ujawnili.
anonim2016.02.13 22:18
A "profesor" Bartoszewski?
anonim2016.02.13 22:19
przecież Gross nie jest ani rzetelnym historykiem czy badaczem ale emocjonalnym lub raczej ideologicznym pieniaczem i oszczercą - szkaluje Polskę, jak mogli, jakie interesy czy pieniądze za tym stoją, jakieś szczególne resentymenty tylko to nie uwierzę
anonim2016.02.13 22:50
Mam przekonanie że te osoby nie czytały książki Grossa, lub czytały ale są pochodzenia zydowskiego, a jak wiadomo żydzi upatrują prawdy w innych cywilizacyjnie żródłach niż cywilizacja rzymsko-katolicka, stąd ich ciążenie ku protestanckim filozofom którzy za Lutrem twierdzili że w Bogu jest zarówno prawda jak i fałsz, lub ateizmowi który prawdy się całkowicie wyrzekł na rzecz racji pojedynczych osób w tym Grossa. To bardzo żle świadczy o podejściu tych osób do naukowej metodologii, bo nauka opiera się jednak na prawdzie i tylko prawdzie, inaczej nie mozna nazwać jej nauką.
anonim2016.02.13 22:54
Bardzo konieczna nam jest dla prawa definicja prawdy wpisana w Konstytucję RP. Inaczej tak będzie, że ludzie nie szanujący prawdy będą dostawali tytuły naukowe, a każdy będzie pisał co mu się chce bez żadnych wobec prawdy zobowiązań.
anonim2016.02.13 22:55
Prawdą jest to co jest, nie to co się komuś wydaje.
anonim2016.02.14 1:28
To tylko pokazuje jak bardzo polskie uczelnie i PAN wymagają przewietrzenia.
anonim2016.02.14 11:57
Przy całej mojej niechęci do Grossa, uważam, że upublicznianie takiej listy to ohyda, takimi metodami działał reżim stalinowski, tworząc wrogów swoich idei. Skoro bronią Grossa, to mają jakieś swoje argumenty i to ich sprawa. Być może zrobili w życiu wiele dobrego a wy ich szkalujecie. Ohydna zagrywka
anonim2016.02.14 13:13
Po pierwsze Gross nie jest historykiem a socjologiem. Po drugie nie jest rzetelnym naukowcem, a pieniaczem, który nagina fakty do założonej tezy. Najbardziej śmieszy mnie ten fragment: 'Odebranie orderu byłoby sygnałem zagrożenia wolności badań naukowych i politycznego reglamentowania wolności słowa" Toż to Gross histeryk prowadzi jakieś "badania naukowe"? Jego dokonania w ostatnich latach to czysta propaganda. Zero naukowych faktów. Co innego Gross z dawnych lat, gdy badał komunizm i sybiraków. To były zdaniem większości historyków naprawdę wartościowe książki. Za to właśnie dostał medal. Niestety później się zeszmacił:( @krusoe Przecież ta lista w obronie Grossa jest publiczna. Więc w czym problem. Te osoby oficjalnie bronią Polakożercy Grossa, więc dlaczego fronda nie ma o tym pisać?
anonim2016.02.14 13:44
Lista rozsądnych i zasłużonych dla polskiej nauki osób występujących z otwartą przyłbicą. Trzeba umieć spojrzeć na wszystko z dystansu.
anonim2016.02.14 14:39
Ok, lista opublikowana. I co teraz chcecie zrobić? Nękać, zastraszyć? Niektórych lekko po patriotycznemu obić a innych trochę mocniej? Sprecyzujcie o co wam chodzi bo elektorat wasz nie jest w większości zbyt rozgarnięty i kiedy coś się komuś poważnego stanie to będziecie udawać że nie macie z tym nic wspólnego. Skoro szczujecie to róbcie to porządnie - po katolicku!
anonim2016.02.14 15:09
Ciekawe czy pójdą solidarnie z Talmudystami do tzw. wiecznego raju swojego cezara /J 19,15
anonim2016.02.14 18:08
Gross nie jest ani polonofobem, ani polakożercą, tylko zwyczajnym zdrajcą. Jego matka była Polką, a tym samym nie jest Żydem. Jest takim samym zdrajcą jak wielu z tych, co podpisali sie w jego obronie. Na ich nieszczęście nie znają na tyle angielskiego by pluć w nim na Polskę, więc polują po polsku i mało kto ich rozumie. Gross działa w Akademii USA gdzie kariery i największe pieniądze robi sie na zakłamaniu historii w interesie Żydów, zboczeńców i dzieciobójców. A te nazwiska warto zapamiętać.