Ordo Iuris ostrzega: PE znowu wspiera aborcję i gender - zdjęcie
17.01.20, 14:30fot. Diliff, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Ordo Iuris ostrzega: PE znowu wspiera aborcję i gender

52

Parlament Europejski ponownie wydał ideologiczny dokument propagujący aborcję i teorię gender. Jak co roku, europosłowie przyjęli sprawozdanie roczne dotyczące praw człowieka i demokracji na świecie oraz polityki Unii Europejskiej w tym zakresie. W sprawozdaniu za rok 2018 po raz kolejny promuje się termin „prawa seksualne i reprodukcyjne”, pod którym kryje się postulat rozszerzenia dostępu do zabójstwa prenatalnego. Autorzy rezolucji postulują również przyjęcie przez UE, wbrew swoim kompetencjom, genderowej konwencji stambulskiej, uderzającej w dobro rodzin.

 

W tegorocznej rezolucji nt. stanu praw człowieka i demokracji Parlament Europejski zwrócił uwagę na rzekomo nasilającą się przemoc wobec kobiet. W dokumencie mocno wybrzmiewa postulat ratyfikacji i wdrożenia przez Unię Europejską konwencji stambulskiej. Podkreśla się w nim konieczność „wykorzenienia wszystkich form przemocy uwarunkowanej płcią” (pkt. 34). Tymczasem, kompetencje Unii Europejskiej w zakresie przyjmowania traktatu, który w dużej mierze reguluje problematykę prawa karnego materialnego są wątpliwe. Co więcej, liczne badania potwierdzają, że zawarta w nim ideologiczna koncepcja przemocy i płci społeczno-kulturowej jest błędna. Dokument nieprawidłowo identyfikuje źródła problemu przemocy, całkowicie pomijając patologie życia społecznego (takie jak uzależnienie od alkoholu, hazardu czy innych używek, jak również rozpad więzi rodzinnych), które są jej realną przyczyną.

W rezolucji PE padły również skrajnie kontrowersyjne stwierdzenia, iż „zdrowie i prawa seksualne i reprodukcyjne należą do podstawowych praw człowieka” (pkt F), zaś „trudności z uzyskaniem dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego stanowią niedopuszczalne naruszenie podstawowych praw człowieka”. Ponadto, PE potępił „przypadki naruszeń praw reprodukcyjnych i seksualnych kobiet, w tym odmowy dostępu do odpowiednich usług” (pkt 35). Co istotne, termin „prawa reprodukcyjne i seksualne” nigdy nie został przyjęty w żadnym obowiązującym traktacie międzynarodowym. W niewiążących dokumentach podpisanych przez państwa pojawiają się pojęcia „prawa reprodukcyjne” oraz „zdrowie reprodukcyjne i seksualne”, a kategoria „praw seksualnych” została z nich celowo wykluczona.

Niezależnie od tego, w ramach tych niejasnych pojęć, środowiska  proaborcyjne postulują rozszerzenie dostępu do legalnego uśmiercenia dziecka nienarodzonego. Stosuje się przy tym m.in. przewrotny argument stwierdzający, iż zapewnienie „bezpiecznej” aborcji miałoby zmniejszyć śmiertelność okołoporodową matek. Działania w tym ostatnim zakresie powinny tymczasem skupiać się na poprawie dostępu do świadczeń zdrowotnych dla kobiet w ciąży i polepszeniu opieki okołoporodowej, w tym psychologicznej, jak również na wsparciu rodziców oczekujących dziecka. Zgodnie z treścią uzgodnionych dokumentów, szczególnie Programu Działań Konferencji Kairskiej z 1994 (art. 8.25), aborcja nie może być również traktowana jako metoda planowania rodziny, a państwa zobowiązane są do minimalizacji występowania zjawiska aborcji. Mimo to, europosłowie, apelując o ochronę praw dziecka, nie wspominają o losie nienarodzonych dzieci i konieczności ochrony ich życia (pkt 37).

„Sprawozdanie Parlamentu Europejskiego za rok 2018 dotyczące praw człowieka i demokracji na świecie i oraz polityki UE w tym zakresie po raz kolejny zawiera postulaty o podłożu ideologicznym. W zawoalowany sposób promuje się dostęp do zabójstwa prenatalnego jako prawa człowieka czy ideologię gender” – skomentowała Magdalena Olek, Zastępca Dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

bsw/OrdoIuris.pl

Komentarze (52):

piotr782020.01.18 4:58
Czasy OStateczne juz nadeszly... czas szatana ... czas Odstepstwa ... czas Antychrysta jest juz TU...
andrzejhahn32020.01.17 17:27
ordo luris to zgraja parszywych kreatur katolickich ,ciemnych i zacofanych i dlatego SRAM NA NICH
Niejestemrobotem2020.01.17 17:18
Czyli ordo luris uważa, że konwencję, należy odrzucić, bo nie wymienia wszystkich źródeł przemocy? Czyli lepiej nic nie robić niż pomoc chociaż części kobiet? Dalej chcą oni zabronić aborcji, czyli wychodzi że jednak prawa kobiet to nie są dla nich w sumie ważne. A na pewno mniej niż prawa płodu. Ech.
Opus Lanti2020.01.17 16:55
Sekta Ordo Iuris… https://www.youtube.com/watch?v=cUwXmAfW-QY
MAVERICK JONASIK2020.01.17 15:51
Prawo powinno bronić nie tylko poczęte życie, ale również życie, które świadomie nie zostało poczęte. Bo czym niby różni się niedopuszczenie do zapłodnienia od usunięcia płodu? I w tym i w tym przypadku człowiek świadomie odbiera życie. Dlatego postuluję karanie, tak jak za zabójstwo, wszystkich przypadków: masturbacji, stosunków przerwanych, antykoncepcji, stosunków oralnych i homoseksualnych. Najlepiej karą śmierci. Bo taka kara jest odpowiednia za pozbawianie życia małych słodkich niewiniątek. Amen.
RHQQ22020.01.17 16:13
I za nieuprawianie seksu przynajmniej 2 razy dziennie też karać śmiercią - bo co to ma być, tyle dzieci pozbawia się prawa do życia. Popieram! :D
Niejestemrobotem2020.01.17 16:16
A jak uprawia się seks bez sprawdzenie w kalendarzyku, czy partnerka jest płodna danego dnia? <Zaciekawiony>
RHQQ22020.01.17 16:24
Na wszelki wypadek trzeba uprawiać i tak 2 razy dziennie, pamiętaj że kalendarzyk nie jest metodą o wysokiej skuteczności i gdybyśmy na nim polegali to może się okazać że doprowadzimy do nienarodzenia się jakiegoś dziecka. Ale zawsze można po narodzinach dziecka w ramach prewencji zabić matkę, tak dla przykładu żeby kalendarzyka i innej antykoncepcji nie używała. Chwała Panu!
R.2020.01.17 15:34
Popieram pieniężnie Ordo Luris! Na UE, PE i TSUE trzeba bata, to szatańskie twory, gorsze niż Moskwa!
Iza2020.01.17 15:21
A co mają wspierać? Katolicki i islamski fanatyzm?
R.2020.01.17 16:19
Wszystko lepsze niż UE
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.17 15:15
Nie ulegajcie fałszywej ideologii katolickiej, myślcie samodzielnie. Agape Satana!
obserwator2020.01.17 15:06
PE i KE i Komisja Wenecka itp. organy coraz bardziej są pod władzą Szatana i jego demonów, należy opuścić tą zdegenerowaną Unię cwaniaków, zboczeńców, lewaków, psychopatów, złodziei i zwyrodnialców "wszystko wiedzących proroków" i przyspieszyć oraz sformalizować nowy związek Międzymorza, państw Katolickich Chrześcijańskich.
Niejestemrobotem2020.01.17 15:42
Że niby jakie państwa weszłyby w skład tego międzymorza, traktowanego jako alternatywa, dla Unii? W Unii nam lepiej niż poza nią, więc nie warto jej opuszczać.
_-_2020.01.17 15:50
Chyba kpi pan sobie!
Niejestemrobotem2020.01.17 16:02
Ale czemu? Ale o co chodzi?
_-_2020.01.17 16:07
UE to gorszy twór niż Moskwa!
RHQQ22020.01.17 16:15
Jako że więcej niż połowa mojej rodziny została przez Moskwę zamordowana, a i sam pamiętam jeszcze w latach 80 przeszukania w domu rodziców kiedy byliśmy pod moskiewskim butem, śmiem się co najmniej nie zgodzić z tą idiotyczną tezą. Ale może UE ci kogoś zamordowała z rodziny i o czymś nie wiemy?
Maria Blaszczyk2020.01.17 18:12
No pewnie... Ludzie żyjący w kraju, którego stolicą jest Moskwa, mają się bowiem świetnie. 19 mln Rosjan żyje w ubóstwie, a 80 proc. rosyjskich rodzin deklaruje, że ledwo wiąże koniec z końcem, 0,4% ludzi siedzi w więzieniach i lagrach - za rózne rzeczy, np. zaśpiewanie antysystemowej piosenki, a to sa prawdziwe więzienia i łagry, z torturami i w ogóle ful wypas, ludzie żyją średnio 9 lat krócej niż w tej strasznej Unii, no i fajnie mają inne kraje, że wspomnę tylko los Ukrainy. Rzeczywiście, marzenie... Ile zarabiasz? Nie musisz odpowiadać, ale wyobraź sobie że zarabiasz 42tys rubli, czyli 670 USD. 2,5 tys. zł, mniej więcej połowę polskiej średniej pensji... Rozumiem, że nie jesteś kobietą, ale niektórzy ludzie są. Dodajmy więc do tego prawo, pozwalające kobiety w zasadzie bezkarnie bić i 14 tys. kobiecych trupów rocznie - ofiar przemocy domowej.
Maria Blaszczyk2020.01.17 16:45
Halo, tu Ziemia. Żadne Międzymorze nie istnieje. Pomijając już, że "katolickie" pasuje tu jak pięść do nosa, ale zastanówmy się, kto miałby tam być, gdyby coś takiego istniało. Czechy - ateistyczne, które skrytykowały nas podczas środowej debaty. Miażdąco. Podobnie jak Rumunia, prawosławna. Litwa - ta katolicka, hurra, Łotwa - protestancka, tam jest dużo wyznań, ale katolików tyle, co kot napłakał, coś koło pół procenta, stanęły jednoznacznie po stronie UE. Słowacja i Chorwacja - katolicka, Słowenia - w połowie katolicka, Serbia i Bułgaria - prawosławna - chyba nie ulega wątpliwości, co wybierają. Nie wspominając już o katolickiej Austrii. Zostają nam Wegry, protestanckie, prorosyjskie. Z nimi możemy sobie tworzyc międzymorze. Czyli możemy zostać Mołdawią czy Kazachstanem bis... To ja już wolę szatana i jego demony, niż mniej lub bardziej krwawe dyktatury zebrane wokół Putina.
I bet you love sucking russkie's dicks2020.01.17 15:04
Bezrobotna menda 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 mulititasking asshole. Żyje bezwstydnie z podatków prawaków, katoli i moherów. Bezrobotna menda 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 mulititasking asshole, nie może życ bez moherskiego forum - bo to katolskie forum nie cenzuje jak GW.
Albert2020.01.17 15:14
"to katolskie forum nie cenzuje jak GW. " Może i chciałoby tak cenzować (pewnie chodziło o cenzurować - ale tak to już jest z katoprawakami, że słówka dłuższe niż "Jezus" sprawiają im kłopot), ale mistrzowie IT na Frondzie nie są w stanie tego bajzlu ogarnąć. Inaczej mówiąc - nie wystarczy chcieć, trzeba jeszcze umieć.
robaczek 2.02020.01.17 14:50
SATAN!!!!!!! wszędzie SATAN!!!!1 ludziska!!! to wy siedzicie mentalnie w ciemnogrodzie ;] nie reszta swiata ;] ale co tam ;] waże że wam w tym dole dobrze i cieplo ;] i nie trzeba myslec i sie strać, co?! a to dla lenia najważniejsze!!!
JS2020.01.17 14:40
Jeżeli nie uda się Polskim przedstawicielom pociągnąć europarlamentu ku naszym wspólnym chrześcijańskim korzeniom, dzięki którym mogliśmy się w miarę spokojnie rozwijać, to lepiej wyjść z takiej unii, zanim nakażą stawiać kościoły szatana takie jak to ma miejsce np. w Grecji google -> wolna-polska.pl Grecja – No i Grecy się doigrali…W Atenach sataniści zamierzają zbudować cerkiew Szatana i postawić pomnik Bafometa ! Króluj nam Chryste - nie antychryście Pozdrawiam
Albert2020.01.17 15:12
"W Atenach sataniści zamierzają zbudować cerkiew Szatana i postawić pomnik Bafometa !" A dlaczego nie? Takie samo bzdurne wyznanie, jak każde inne.
R.2020.01.17 15:29
Won pederasto!
Albert2020.01.17 16:51
Pederasto? Nie interesują mnie twoje fantazje. Nie jestem księdzem, jak twój ojciec.
R.2020.01.17 19:14
Morda w kubeł wężowy pomiocie!
RHQQ22020.01.17 15:41
Kościół Szatana i Świątynia Szatana to nie są bzdurne wyznania - to bardzo rozumny system filozoficzny wywodzący się z filozofii starożytnej Grecji. Porównywanie tego do bezmyślnych kultów chrześcijańskich to jak przyrównać Boeinga 447 do łopaty. Satanizm jest ateistyczny i opiera się na rozumie i etyce starożytnej. Stawia na wolność jednostki i indywidualizm. To bardzo wartościowy prąd myślowy i nigdy nikogo nie skrzywdził w odróżnieniu od chrześcijaństwa czy katolicyzmu (który ma z chrześcijaństwem niewiele już wspólnego). Bardzo proszę nie szkalować porządnych satanistów.
Darek2020.01.17 15:46
Cholera chciałem napisać że brednie, ale poszukałem trochę o tym satanizmie żeby nie wyjść na laika i w sumie to masz faktycznie rację. Ja serio myślałem że oni czczą jakieś demony i duchy wywołują - ale tak chrześcijańskie media nam satanizm prezentują to i prawda kiepsko się przebija do przeciętnego odbiorcy. Dzięki za rozjaśnienie sytuacji.
_-_2020.01.17 15:47
Jest też "inny" satanizm, mianowicie ten który nakazuje "kradnąć kozę i dzieci", ten jest raczej na całym świecie zakazany.Mam nadzieję że wiesz o co mi idzie z tym "kozy i dzieci"
RHQQ22020.01.17 16:11
Szczerze mówiąc to kompletnie nie wiem - możesz wskazać tekst źródłowy z dogmatami tego "innego satanizmu" od kóz? Mnie to się z monoteizmem tylko kojarzy w formie islamu, ale Koran też jest przeciw myśli satanistycznej, więc odpada. Podasz info z treścią tej doktryny o której piszesz? Chętnie się wszyscy zapoznamy.
_-_2020.01.17 16:19
Rytualny satanizm.Oczywiście że jest taki.Ofiarują zwierzęta i dzieci.Kto takie coś popiera to raczej:Kaftanik, izolatka i kolorowe tabletki
Niejestemrobotem2020.01.17 16:23
Słyszałem o tym, ale byłem pewny, że to miejska legenda, jak czarna Wołga, jeśli znalazłeś gdzieś wiarygodny artykuł na ten temat, to chętnie przeczytam.
_-_2020.01.17 16:28
Daj sobie "satanistic ritual abuse" do googla-Pełno o tym diabelstwie tam pisze.
Darek2020.01.17 18:32
Ale piszą że to była jednynie zbiorowa histeria w latach 80-ch co wykazano sądownie, więc o czym ty pier... niemądrze piszeez?
R.2020.01.17 19:16
Kolejny lewacki du.pek z wielkiego miasta.Dokładnie, idź sobie na cmentarz i onanizuj się przy grobie, ćwoku!
RHQQ22020.01.17 16:27
Gdzie można poczytać o ich doktrynie, bo nigdy nie słyszałem. brzmi jak legendy o macy z dzieci które to żydzi mieli porywać chrześcijanom, ale jak masz takie źródło to proszę podaj, czekamy.
Albert2020.01.17 16:53
"Bardzo proszę nie szkalować porządnych satanistów. " Nie szkaluję satanistów, którzy umieją odróżnić koncepcje światopoglądowe, filozoficzne i humanistyczne od mordowania kotów, łamania nagrobków i czarnych mszy. Szkaluję tych drugich, bo to oni tworzą odrębną religię, równie durną, jak te starożyte bajania na bazie kultu Mitry sprzed 3500 lat.
JS2020.01.17 18:10
W Grecji nie ma meczetów ale może pojawić się świątynia szatana. Zanim zaczniecie niezdrowo ekscytować się demonami, posłuchajcie egzorcyzmów (np. Anneliese Michel), zastanówcie się, czy w piekle jest tak fajnie, że np. diabły po otwarciu się im człowieka, weszły w niego a potem po wykryciu ich przez Pana Jezusa prosiły Go, aby pozwolił im wejść jeszcze na chwilę w świnie ? Wiecie z czym możecie mieć do czynienia ? NIE wiecie ! Nic nie wiecie o demonach, piekle ! NIC ! Jak otworzycie się dla nich, bardzo ale to bardzo ciężko będzie mozna wam pomóc. Z ogniem i szatanem żartów nie ma, ani poważnej, rzeczowej rozmowy. U nich panuje język przemocy. Pozdr.
Maria Blaszczyk2020.01.17 18:23
W Grecji są meczety. Niby czemu miałoby ich nie być? prawie 6% populacji to muzułmanie. Więc mają swoje świątynie. Anneliese Michel padła ofiarą obskurantyzmu i zabobonów, oraz niekompetentnych lekarzy, a do innych nie poszła, bo - właśnie - obskurantyzm i ciemnota, co doprowadziło do jej smierci z wycieńczenia. Zagłodzono ją na śmierć. Ci "egzorcyści" oraz rodzice dziewczyny zostali za to skazani. I tak, nic nie wiemy o demonach. Ani o flogistonie. Ani o ciepliku. Z flogistonem ani cieplikiem zresztą też nie ma żartów. Ani poważnej rzeczowej rozmowy...
JS2020.01.17 22:03
Osoba mieszkająca w Grecji (Ateny) ponad 20 lat powiedziała mi, że nie ma tam meczetów. Nie sprawdzałem ale teraz sprawdziłem i są. Muszę porozmawiać z tą osobą raz jeszcze po przyjeździe. Historię Anneliese albo znasz z w zredukowanej formie albo boisz się uwierzyć w istnienie niewidzialnych wrogich nam sił (protestanci tak mają). Ignorancja szkodzi. Ja też wiem prawie nic o demonach i napiszę ci, że nie chcę wiele więcej wiedzieć o tym co tam się dzieje. Gdybyś ujrzała prawdziwego demona w ułamku sekundy, umarła byś ze strachu z tego widoku. Pozdr.
Niejestemrobotem2020.01.17 15:37
Wyjścia Polski z UE byłoby ekonomiczną i społeczną porażką. Zahamowała by nasz rozwój, uzależniła od kaprysów USA albo wepchnęła w ręce Rosji. A co jest złego w tej świątyni? Wiara jak każda inna.
Janka2020.01.17 15:44
No porównanie dogmatów obu kultów niepodważalnie ukazuje wyższość świątyni Szatana nad świątyniami katolickimi. Zresztą estetyka jest też bardziej wolna od przemocy i epatowania nagością czy wystawianiem na widok publiczny ludzkich zwłok, czy celebrowania kultu kanibalizmu jak to mam miejsce w katolickich świątyniach.
Niejestemrobotem2020.01.17 16:02
Po przemyśleniu sprawy muszę przyznać Ci w tej kwestii rację.
_-_2020.01.17 16:06
Dwóch idiotów natrafiło na siebie;) Gratuluję;)
man.of.Stagira2020.01.17 14:38
78 per cent of students who identify as trans, non-binary, or “genderqueer” meet the criteria for at least one mental disorder, according to Boston University research. https://www.breitbart.com/europe/2019/08/24/study-78-per-cent-of-trans-non-binary-students-mentally-disordered/ Tłumaczenie ad hoc: 78 % studentów którzy przyznają się bycia ‘trans’, ‘non-binary’ albo ‘genderqueer’ spełnia, swoją charakterystyką wyników badań w testach kryteria będące podstawą do rozpoznawania przynajmniej j e d n e g o zaburzenia psychiczne. Koniec tłumaczenia tekstu w języku angielskim jw.. Post scriptum –charakterystyczne, że dla uniknięcia nazwania tych zaburzeń psychicznymi wyhodowano termin ‘mental disorder’ który nadaje się do u m y s ł u (mind) jak i do psychiki. Komentarz m.o.S Ponurym określę fakt, że osoby te są CZTERY RAZY częściej zaburzone mentalnie (sensu largo) w stosunku do osób reprezentujących większościową populację –tzn. hetero. Fakt jest ponury na gruncie teorii nowożytnych psychologicznych które przecież uznają świadomość za kryterium człowieczeństwa. Tymczasem mamy tutaj w ł a ś n i e ‘mental disorder’ –czyli zaburzonych ludzi… na pocieszenie pozwolę sobie podzielić się osobistą refleksją, że zgodnie z moim ok. 10-letnim doświadczeniem na forum fronda.pl niemal 90% uczestników którzy przyznają się do czegokolwiek i identyfikuje się z czymkolwiek spełnia kryteria co najmniej j e d n e g o zaburzenia umysłowego (sensu largo). (ironia zamierzona) .
.2020.01.17 15:01
Większość na frondzie identyfikuje się z Kościołem Katolickim i tutaj się z tobą zgodzę, są zaburzeni :)
man.of.Stagira2020.01.17 15:30
@17.1.20 15:01 Uważaj! To jest podobno bardzo katolicka cecha widzieć katolicyzm tam gdzie go nie ma. Strzeż się...
Maria Blaszczyk2020.01.17 15:59
NO WŁAŚNIE. Dokładnie to samo pokazują polskie badania. Może do Was w końcu dotrze, jakim sukinsyństwem jest wykluczanie, agresywne napady, wyzywanie, odmawianie praw, a nawet człowieczeństwa. Ci ludzie naprawdę cierpią i ponoszą tego NIESŁYCHANIE poważne konsekwencje.
Albert2020.01.17 16:50
Do katolików dotrzeć można tylko w jeden sposób. Strzelbą i szpadlem. Niestety - prawo tego zakazuje. A szkoda.
Maria Blaszczyk2020.01.17 17:59
A ja tam wierzę w dialog. W końcu większość z nas była kiedyś katolikami, ja też. Zmieniłam zdanie pod wpływem racjonalnych argumentów.