Orban ostrzega: Masy islamskich migrantów jeszcze nadejdą - zdjęcie
19.03.19, 11:55

Orban ostrzega: Masy islamskich migrantów jeszcze nadejdą

16

Premier Węgier Wiktor Orban zapewnia, że jego kraj będzie nadal bronił Unii Europejskiej przed zalewem islamskich migrantów. Polityk nie ma wątpliwości: kryzys uchodźczy z 2015 roku jeszcze się powtórzy. I może być nawet ostrzejszy...

,,Zawsze spłacaliśmy nasze długi na czas. Zawsze popieraliśmy wizję Europy Helmuta Kohla, która opierała się na tym, że wielkość państwa nie ma znaczenia dla jego rangi w strukturach europejskich. Tej zasady trzymały się wszystkie rządy Niemiec, aż do momentu, kiedy pojawił się problem z imigrantami. Do pogorszenia stosunków w polityce doszło wyłącznie z powodu kryzysu imigracyjnego. Opowiadamy się za prawem każdego narodu do samoobrony. Niemcy mają inną filozofię'' - powiedział Orban w rozmowie z ,,Die Welt''. W Polsce opublikowała go w tłumaczeniu ,,Gazeta Wyborcza''.

,,To, co przeżyliśmy w 2015 r., powtórzy się w przyszłości ze zdwojoną siłą. Wkrótce kraje arabskie przegonią kraje europejskie pod względem liczby ludności. A nie wspomniałem jeszcze o Afryce Subsaharyjskiej, gdzie dla wielu osób niedługo zabraknie jedzenia. Węgry są krajem leżącym na granicy. Na co dzień żyjemy w pełnej gotowości. Na naszą południową granicę wysłaliśmy tysiące żołnierzy i policjantów. Dzisiaj wyłącznie w gestii tureckiego rządu leży decyzja o wpuszczeniu do Europy kilku milionów uchodźców, którzy tam przebywają. Ale my jesteśmy zdeterminowani. Kiedy uchodźcy ruszą na Europę, będziemy bronić granic Węgier! Niemcy nie mają zewnętrznej granicy Unii, leżą w bezpiecznym miejscu w Europie i przez to czują się pewniej. Z tego powodu, jak i z powodu naszych odmiennych doświadczeń historycznych, biorą się różne sposoby myślenia'' - wskazał.

Premier mówił też o antysemityzmie. Jak wskazał, dziś jest to głównie problem Zachodu Europy.

,,Kiedyś antysemickie nastroje panowały wśród chrześcijańskiej prawicy, również na Węgrzech. Ale poradziliśmy sobie z tym problemem. Dzisiaj antysemityzm przybrał nowy charakter: wrogość wobec Żydów i Izraela pojawiła się w naszym społeczeństwie na nowo wraz z imigrantami. Dlatego antysemityzm w Europie Zachodniej jest coraz mocniejszy, a w Europie Środkowej słabnie. Do dzisiaj Europa nie znalazła sposobu, jak sobie z tym poradzić, a przecież go potrzebujemy'' - powiedział dosłownie.

bb/wyborcza.pl

Komentarze (16):

Jan Radziszewski 2019.03.19 13:49
Pan + 25 październik 2015r. Kochane dzieci Boże jesteście kąsane nieustannie przez złe moce. Chcecie kroczyć Bożą Drogą, ale zagubiłyście się myląc priorytety. Pomoc bliźniemu jest dobrą, a nawet chwalebną rzeczą, ale powinna być uczyniona we właściwy sposób. Każdy mężczyzna i każda kobieta ma osobiste priorytety pomocy i działania. Najpierw mają być czynione wobec współmałżonka, wobec rodziny, a dopiero na trzecim miejscu są pozostali, którym udzielać można skutecznej, właściwej pomocy. Pomoc uchodźcom jest dobrą i chwalebną rzeczą, ale pomagać zawsze należy z niezbędną roztropnością. Pomocy udzielamy po dokładnym rozpoznaniu, osobom prawdziwie jej potrzebującym, cierpiącym w wyniku prześladowań. Nie można pomagać mordercom, złodziejom, bandytom, malwersantom, oszustom, tym, którym ofiarowana pomoc jest niepotrzebna, a pomoc otrzymaną wykorzystają do mnożenia swoich grzechów i nieprawości. + W takim przypadku należy stanowczo przeciwdziałać, aby nie mieć z nimi współudziału, jako w grzechu cudzym. Skuteczna pomoc rzeczowa powinna obejmować tych uchodźców w ich własnych krajach. + Pomoc, która bez przerwy tylko daje, nie ucząc obdarowanego wdzięczności, częstokroć uczy takie osoby lenistwa, a to jest współudział w grzechu cudzym. Skuteczna pomoc sprawia, że obdarowany nauczy się sam radzić, a pracując, sam może pomagać innym, będącym w podobnej sytuacji. Pozwalając na przybycie do waszych krajów, wielu morderców i złodziei, dajecie im możliwość czynienia zła u siebie, co czyni was winnymi grzechów cudzych w stopniu świadomości, którym dysponujecie. Nie można pozwalać się dobrowolnie zabijać, okradać, oszukiwać, bo to jest także grzech cudzy. Módlcie się wiele oddając wszystko do Bożej dyspozycji poprzez Moją Świętą Mamę. Czas nagli, a potrzeb jest wiele.
kalif2019.03.19 13:35
Lewactwo i liberały by ochoczo tę szarańcze puściły do POLSKI
słowiczek poznański2019.03.19 12:23
"Poliszpatryjot" - gratuluje znajomości polskowo jazyka. Kołchozowa chazjajka Irina od polskowo jazyka zrobiła dobru rabotu. Z ciebie taki polisz i patryjot jak z putina demokrat.
anonim2019.03.19 12:19
A PiS okłamał i oszukał swoich wyborców. Dobrze wiedzą, że ludzie nie chcą w Polsce ŻADNYCH cholernych imigrantós – a oni zaczynają dzielić włos na czworo: „legalni”, „nielegalni”, „uchodźcy” itd. aby tylko zaciemnić sprawę a przyjmują uchodźców setkami w każdym tygodniu!!!
edi2019.03.19 13:13
PolishPatriot - TY WSZYSTKO CO PISZESZ PISZESZ PRZECIW POLSCE, POLAKOM I KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU - jesteś zwykłym bolszewickim trollem
rt2019.03.19 18:59
(TM)=troll manipulator.
Mirek2019.03.19 12:13
Każdy naród ma prawo do swojej obrony . Jeżeli nie pomogą środki perswazji to wówczas pomogą ....karabiny maszynowe i wszystko co za nimi stoi . Nie może być tak że będzie zalewała nas fala szlamu a my będziemy stali niczym barany na rzeź . Pierwszy pójdę i "wezmę karabin i granat ".
Buenaventura Durruti2019.03.19 12:11
Je ba ny victator!
sct2019.03.19 12:06
Voktor Orban=Jan III Sobieski
T2019.03.19 12:02
Jak wam nie wstyd pisac takie cos, wrzucac takie ob rzydlistwo po zamachach w Nowej Zelandii, ciala jeszcze cieple... Obrzydliwi ludzie z Was, co wy z religia macie wspolnego, smrod i szatan
sct2019.03.19 12:07
Wytatuuj sobie pszczołę xD
słowiczek poznański2019.03.19 12:08
popracuj nad polskom jazykom Siergiej
ZERR02019.03.19 12:15
Islam nie przestał być wrogiem. Za to widać, że ty jesteś przyjacielem islamu z tego powody, że nas nienawidzisz. Popierasz islam w nadziei, że Oni nas będa zabijać.
Człowiek2019.03.19 12:29
Proszę poszukać sobie informacji - zamachowiec z NZ był członkiem Al-Kaidy, był szkolony w Syrii, miał broń do której nie ma dostępu w NZ. Nie ma o nim informacji, nie ma historii jego życia, itp itp. To całe zamieszanie to teatr - agent zrobił zamach po to żeby wprowadzić w NZ nowe rozwiązania prawne, ograniczające ludziom dostęp do broni. A islam był i jest zagrożeniem. To kult Baala, który jeszcze da znać o sobie...
kalif2019.03.19 13:36
spadaj ty kacapski trollu
baran bee2019.03.19 20:01
Zakłamany faryzejski szydzie. Zamach w NZ to robota waszego mosadu. Jeden ze sprawcow iciekl do Israela.