Orban o Morawieckim: Dobrze, że byliśmy żołnierzami jego zespołu  - zdjęcie
21.07.20, 07:07Fot. Krystian Maj KPRM via: Facebook - Mateusz Morawiecki

Orban o Morawieckim: Dobrze, że byliśmy żołnierzami jego zespołu

7

Przywódcą Grupy Wyszehradzkiej nazwał premiera Mateusza Morawieckiego premier Węgier Wiktor Orban, na wspólnej konferencji po szczycie w Brukseli. „Dobrze, że byliśmy żołnierzami jego zespołu. Obroniliśmy dumę naszych narodów” – mówił.

Zakończyły się burzliwe negocjacje przywódców UE na temat unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy Gospodarczej. Mimo chęci ograniczenia dotacji przez tzw. „grupę skąpców”, zawarte dziś rano porozumienie jest korzystne dla Polski i państw V4.

Zdaniem szefa węgierskiego rządu, sukces Grupy Wyszehradzkiej jest zasługą działań Mateusza Morawieckiego:

- „A powód, dla którego odnieśliśmy sukces wspólnie, głównie Polska, jest taki, że Mateusz był liderem Grupy Wyszehradzkiej, liderem naszego zespołu. Dobrze, że byliśmy żołnierzami jego zespołu. Cieszymy się, że lider V4 to doświadczony były minister finansów. To on wygenerował miliardy euro dla Polaków” – mówił Wiktor Orban.

Premier Węgier odniósł się też do prób wprowadzenia mechanizmu praworządności, któremu Polska i Węgry stanowczo się sprzeciwiły:

- „Były próby pouczania nas o praworządności. Nie tylko udało nam się uzyskać duże pieniądze, ale obroniliśmy też dumę naszych narodów. Powiedzieliśmy jasno, że jest nie do zaakceptowania, by ktokolwiek, a szczególnie ci, którzy odziedziczyli praworządność, by krytykowali nas, bojowników o wolność, którzy wywodzą się z trudnych czasów komunizmu i robili wiele w imię praworządności przeciwko komunizmowi” – stwierdził.

- „Nikt nie będzie pouczać narodu Solidarności i narodu rewolucji 1956 roku. Cieszę się, że byłem żołnierzem w drużynie Mateusza” – podkreślił stanowczo.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (7):

ole2020.07.21 9:17
No i co wy na to, lemingi, którzy macie swoje różne, często szemrane, biznesy i biznesiki i dla kariery osobistej gotowi jesteście sprzedać Polskę LGBT, genderom i wszelakiej lewackiej swołoczy, byle tylko móc dalej kręcić na Vat i oszukiwać naród na inne sposoby ? A większość z was w niedzielę idzie do kościoła i z hardo podniesioną głową nawet do komunii, udając, czy nie rozumiejąc, że to ciężki grzech ? Popatrzcie, nowobogaccy, co by było, gdyby zamiast obecnego rządu, był POwski. Podpisałby budżet nawet bliski zeru dla Polski, bo przecież dla nich Polska, to panna bez posagu, zaś czym dla was jest Polska ?
Dam2020.07.21 9:50
Pisząc o szemranych biznesikach masz na myśli kolegę Szumowskiego? Jemu nic nie grozi, "naprawiona" prokuratura już się o to postara. Czy może mafię VAT w ministerstwie sprawiedliwości? Już nie pamiętasz? W TVP nie powiedzieli?
ole2020.07.21 10:36
Mam na myśli miliony domorosłych biznesmenów, którzy na pieriestrojce, opartej na grubej kresce, idąc śladami swoich guru z PZPRu, rozkradających majątek narodowy, zdobywali na tyle spore ochłapy z "pańskiego" stołu, że tworzyli swoje własne biznesiki, oparte na wyzysku Polaków, którzy w czasach bezrobocia nie mieli wyjścia i za marne grosze budowali swoim "pracodawcom" obecne fortunki i fortuny. Dziś ci "biznesmeni" udają katolików ale głosują na PO, bo Oszust to ich drugie imię.
Dam2020.07.21 12:18
Czyli masz też na myśli Kaczyńskich i spółkę Telegraf? No bo jeżeli wszyscy to wszyscy. Chociaż już tutaj wielokrotnie widziałem, jak niektórzy dzielą komuchów na swoich i obcych, dlaczego by nie dzielić przekrętów na swoje i obce.
ole2020.07.21 16:03
Zalicz sobie co chcesz, a fakty pozostaną faktami i dyskusja z nimi to zwykłe rozmywanie prawdy, zwane nawijaniem makaronu na uszy.
Maciej Łagodny2020.07.21 8:42
Z Grupy Wyszehradzkiej TYLKO Słowacja ma Euro.Pozostałe Kraje Walutę Narodową.Ale to nie przeszkadza ,by ZGODNIE Walczyły o Swą Narodową Niezależność. BRAWO MORAWIECKI ,BRAWO Orban.
classic2020.07.21 7:41
Trzeżwo myślących watro posłuchać ...