Olga Tokarczuk ,,nadaje'' na Polskę imigrantom w Szwecji - zdjęcie
11.12.19, 13:45

Olga Tokarczuk ,,nadaje'' na Polskę imigrantom w Szwecji

102

Noblistka Olga Tokarczuk odwiedziła dziś szkołę w imigranckiej dzielnicy Tensta w Sztokholmie. Ciemnoskórym przybyszom do Szwecji opowiadała, jak złą w jej ocenie politykę prowadzi polski rząd. Zwróciła uwagę na kategoryczną odmowę władz Rzeczypospolitej przyjmowania migrantów z tak zwanego rozdania unijnego.

 

Tokarczuk mówiła imigrantom, że Polska - "jej mały kraj", jest "za mało kolorowy".

"Przyjedzcie do Polski, to normalny kraj, ale nie jest tak kolorowy, jak Szwecja. Brakuje mi tego w moim małym kraju" - powiedziała noblistka.

"Jestem zawstydzona tym, że polski rząd odmówił przyjęcia imigrantów" - dodała.

"Polski rząd nie jest otwarty, mam nadzieję, że możemy to zmienić" - stwierdziła pisarka.

Twierdzenia Olgi Tokarczuk nie są, niestety, prawdziwe. Polski rząd rzeczywiście nie przyjął imigrantów z unijnego rozdania. A jednak do Polski napływa bardzo wielu pracowników z wielu państw świata. To nie tylko Ukraina i Białoruś, ale także kraje afrykańskie (ostatio, na przykład, Etiopia), jak i państwa Azji Środkowej i Wschodniej. Gdyby Olga Tokarczuk wybrała się na spacer ulicami Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Torunia, Krakowa, Łodzi czy nawet wielu mniejszych miejscowości mogłaby stwierdzić, że, owszem, jest już całkiem kolorowo.

Jedyna różnica: w naszym kraju nie ma imigranckich "dzielnic", muzułmańskich "gett" i innych tego typu wybryków multikulturalizmu.
Czy tego właśnie brakuje Oldze Tokarczuk? A może "nadaje" na Polskę po prostu dlatego, że nie może lub nie chce wyzwolić się z od dawna przez siebie prezentowanej ojkofobii?

Szkoda, ale zaskoczeni chyba być nie możemy...

bsw/wpolityce, Twitter, Fronda.pl

Komentarze (102):

Anka2020.07.10 2:53
sama ubrana jest jak szeregowy szary chinczyk i za co jest wstyd brak koloru ale "chdzie" tęczę ukradly zboki lesby geje biseksy transgery pedofile nekrofile zoofile...i cale to rym cym cym o tym pisz dziewczyno o tym ze glowa z o...zmieniła miejsce to jest najwiekszy WSTYD i brak koloru w sercu Pedofile tu sie pchają to jest WSTYD!!!!!
Henryk2019.12.27 10:27
Po drugiej stronie życia,...Nobel się w grobie przewraca!!! Niestety w mojej ocenie,książki pani Tokarczuk są nie do przyjęcia !!! Nie przeczytałem ,żadnej książki tej pani,chociaż o jej istnieniu wiedziałem.Ostatnio wpadła mi w ręce ,będąc w gościach, książka tej pani ,,Prawiek,czyli....et cetera,(nie pamiętam całego tytułu)". Czytając,zdzierżyłem 45 stron,miałem wrażenie,że czytam plagiat z bohaterką Jagną Borynową w roli głównej!Bohaterka Tokarczukowej opowieści Kłoska,kobieta,przedstawiona jako karczemna ladacznica,opisywana jest na poziomie dzisiejszych procesji kodowo- tęczowych celebransów z waginą gdańską!Autorka z lubością opisuje te zdarzenia,ekscytując się seksualnym dnem! Nobel za to!!!???Jeśli wszystkie dzieła tej pani są na tym poziomie,co niesie życie marginesu uPOdlonego,to gratuluję także komisji noblowskiej za wynoszenie poziomu dna na szczyty kultury! Jak widać,... w ocenie komisji noblowskiej,brud jest w cenie!
pol2019.12.15 13:36
Tokarczuk dostał tylko tego nobla z anty polskie wypowiedzi trzeba sobie zadać czy to są polacy.
kleszcz2019.12.14 14:59
eee...kurxwa...eee...w biedro jest żubr za...eee...kurxwa...2 zł za...eee...puszke...co nie...a tom tokarczak to pogonić trza, tak ksiondz mówili w niedziele.I jeszcze piniondze jej zabrać i na 500+ przeznaczyć! Żałosne ameby intelektualne, które skończyły swoją przygodę z literaturą na "Naszej szkapie"! Sklecić prawidłowo zdania nie potraficie a widok książki napełnia was zabobonnym lękiem! Spalić biblioteki! Zostawić tylko "Myśli zebrane" Jarosława jako jedyną słuszną lekturę.
taro2019.12.12 13:14
przeciez Polska takie czpiradlo jak tokarczuk przyjela, nadala obywatelstwo polskie, czego takie smiecie jeszcze chca?
ja2019.12.12 10:32
niech zabiera Nobla i wyjezdza gdzie chce dlaczego niechetni Ojczyznie tak sie wniej mecza babo masz kase i spdaj
poPO=kurw...i zodzieje=SLD2019.12.12 10:30
stara wiedxma nigdy nie przeczytałem nic tej prostaczki
Trzaska2019.12.12 7:14
Musi nadawać bo należy do tej Bandy która nadaje, innych nie odznaczą.
Jan2019.12.12 5:44
Stary kołtun w okularach Harego Potera niech się wstydzi za siebie.
marko2019.12.12 1:39
całujcie dalej ta banderowska lewaczkę
anonim2019.12.11 19:22
Niech sama się przejdzie po muzułmańskich dzielnicach w otwartych na uchodźców krajach bez hidżabu a szybko zrozumie swoją głupotę.
Reytan2019.12.11 19:00
Udal nam sie wielki sukces,znacznie wiekszy niz bolszewicki Nobel. Widac to po wscieklosci i histerii Komuny,ktorej nie udal sie wysilony trud,by galwanizowanego trupa przez Michnika wywindowac na polska pisarke. Lachudry w onucach udaja z zabawnym przejeciem Europejczykow,a wciaz wychodza tradycje mongolskie i zydowskie. Wielkie zwyciestwo POLAKOW,bo udalo nam sie przekluc ten pijarowy balonik miedzynarodowej Bolszewii.
celnik2019.12.11 18:36
Kim jest tapani, jaką ma narodowość ? Zaiste nie jest rdzenną Polką, powinienżaden Polak w ten sposób nie myśli, nie pisze i nie mówi o własnej Ojczyźnie. !!!!! Czy Polska nie powinna być dla ludzi myślących po polsku, a nie po hebrajsku czy ukraińsku? Nie potrafię zrozumieć logiki tejpani?
Alina6972019.12.11 18:28
Nie lubię Olgi Tokarczuk. Nie lubię też jej stylu pisania. Za co dostała Nobla? Nie wiadomo. Pewnie za pochodzenie. A skoro tak nie lubi Polski to najlepiej niech się wyprowadzi do "swoich". Nikt jej tu nie trzyma i nikt nie będzie płakał. Ten Nobel to jakiś stronniczy; absolutnie nie za zasługi literackie. Już prędzej Łysiakowi się należał a nie jakiejś tam nieznanej Polakom Tokarczuk. I co to za literatura? Jakaś tam pisanina.
Sebastian Lorenc2019.12.11 18:57
Nieznanej? No masakra, podpisała mi książkę prawie 20 lat temu. Od dawna cały świat czytelniczy o niej mówił. Ale dla niektórych nieznana. Rozumiem, że to trudna literatura i nie dla każdego, ale w końcu prawdziwa cnota krytyk się nie boi...
ewik2019.12.11 18:22
Ten jej feminizm i to wczorajsze wystąpienie było żałosne. W Polsce dobrze jest być kobietą, ja lubię, jak mi mąż ustępuje miejsca, dźwiga zakupy, czy pomaga myć okna.
polonussum2019.12.11 17:37
(z wikipedii, hasło: "Żydzi na Ukrainie") w latach 1918-1920 w 1500 pogromach zginęło od 50-250 tys. Żydów. Może by coś o tym szanowna pani historyczko, kiedy będzie pani już wolna od zajęć nad polskim antysemityzmem i Polakami-kolonizatorami?
AB2019.12.11 18:07
I przy okazji niech poczyta o pogromach w Rosji. Nie mówiąc o Niemczech, gdzie chyba świeżo upieczona noblistka mieszka na co dzień. Niemcy jej nie przeszkadzają, choć wymordowali miliony; przeszkadza Polska, która była przez zaborców i okupantów kolonizowana przez prawie 200 lat. Sama tokarczuk jest efektem takiej właśnie kolonizacji, bo przejęła antypolskie poglądy kolonizatorów i jest tak ograniczona, że tego nie widzi.
Maria2019.12.11 17:34
http://pressmania.pl/list-otwarty-do-p-olgi-tokarczuk-pisze-iwona-l-konieczna/
Ubawiony kretyństwem2019.12.11 17:18
Jak widać umiejętności pisarskie nie idą w parze z inteligencją. No ale ta pani przecież reprezentuje margines społeczny który nie tylko mordował Żydów ale ponoć i kolonie zamorskie zakładał.
Reytan2019.12.11 18:45
Jakie umiejetnosci pisarskie,czy ty jestes glupi ?
Ewa2019.12.11 17:17
ANTYPOLSKIE MEDIA DALEJ OPLUWAJĄ POLAKÓW I POLKI, ATAKUJĄ POLSKĄ NOBLISTKĘ. POWIEDZ NIE ANTYPOLSKIEJ PROPAGANDZIE NA FRODZIE. WON DO WATYKANU JAK WAM SIĘ POLACY NIE PODOBAJĄ
AB2019.12.11 18:16
Zły to ptak, co własne gniazdo kala, a to właśnie uprawia ta niewydarzona noblistka. Nie będę chwalić dzierżyńskiego i bieruta, bo byli Polakami. Nie będę chwalić noblisty wałęsy, bo okazał się prymitywem i donosicielem. Nie będę chwalić szymborskiej, bo wypisywała ody o stalinie, kiedy moja rodzina siedziała w więzieniach i łagrach; nie przeprosiła za to. Nie będę chwalić tokarczuk, ani jej niestrawnej ideologicznej zupy, tylko dlatego, że komitet noblowski, który uprawia polityczne gierki, dał jej nagrodę, z parytetu zresztą.Współczuje tym, co kreują ją na genialną polską pisarkę i padają przed nią na pysk.
Andrzej2019.12.11 17:03
Być krytykowanym przez frondę to zaszczyt i nobilitacja . Tak samo pluto tu na Miłosza, Szymborską ( napisała wiersz o Stalinie 70 lat temu, a więc to co napisała potem uznano za nieważne), Pawlikowskiego ( Ida) , Wajdę. A więc żałosne frondowe trole i fanatycy plują na tych co przejdą lub przeszli już do historii polskiej i światowej kultury. Najwybitniejszych. A więc gdyby chwalili to byłby powód do wstydu, jak plują to wszystko w najlepszym porządku
AB2019.12.11 18:01
Nie wszyscy, co błyszczą na świeczniku są wybitni, a raczej przeważnie wybitni nie są, szczególnie w dzisiejszych czasach poodwracanych wartości. Na ogół posiedli tylko sztukę wdrapywania się na świecznik, nic innego. Ja szanuje zupełnie innych, często zwykłych ludzi, którzy potrafią bohatersko zmagać się z trudnościami, pomagać innym i dobrze kierować swoim życiem. Sztuka wdrapywania się na świecznik leży poza ich zainteresowaniem i ambicją. Naprawdę wybitni Polacy to Jan Paweł II, z pisarzy - Herbert, z muzyków - Wojciech Kilar, z reżyserów - Ryszard Bugajski i jeszcze wielu, wielu innych, o których polskie i europejskie lewactwo na ogół żadnego pojęcia nie ma. A za nagrodzonymi goni jak w dym, nie biorąc pod uwagę, że to często ordynarna manipulacja, w której zresztą przoduje Komitet Noblowski.
Andrzej2019.12.11 18:49
AB- ja również uważam że Herbert był wybitnym i genialnym twórcą. Również co do Jana Pawła II nie mam wątpliwości. Ale obok tych postaci uważam że Miłosz był również genialnym twórcą, Szymborska pisała piękne wiersze a film Ziemia Obiecana Wajdy to jeden z najlepszych obrazów jakie w życiu widziałem. To że ktoś nie ma skrajnie prawicowych poglądów nie dyskwalifikuje w moim rozumieniu jego twórczości. Tym się różnimy
Nina2019.12.11 16:46
Tokarczuk to lafirynda antypolska, nie zwalniać tego babsztyla od podatków, ona nie jest godna być Polką. Nie pierwszy raz kłamała na temat Polski i Polaków nawet wtedy gdy nie było obecnego rzadu. To jakaś żydówa ukraińska tylko mieszka w Polsce.
Tomek Nosek2019.12.11 16:37
Bardzo dobrze mówi. Oby tak dalej. Jeszce powinna podkreślać przy tym, że w Polsce jest żebraczy socjal.
anonim2019.12.11 16:32
BENICJA DLA TEJ ZYDOWKI TO ZLA OSOBA MA DEFICYT WYCHOWANIA
Dr Nobody2019.12.11 16:23
Tokarczuk! My Polacy prosimy: Zostań w Szwecji albo jedź do swoich mocodawców w Izraelu:):)
Durczykiewicz2019.12.11 16:23
A tak nawiasem mówiąc, co p.Olga ma na głowie? Dredy poskręcane w kokon?
Nina2019.12.11 17:00
Pewnie perukę bo aż wyłysiała jak tak d.... obcym nacjom lizała.
Durczykiewicz2019.12.11 16:20
To dobrze. Niech zniechęca ludzi z innej cywilizacji przyjazdu do Polski. To akurat wyjdzie Polsce na zdrowie.
smyk2019.12.11 16:17
no i co wielbiciele kolorowej noblistki .tylko umie szkalować i opluwać Polske i za co ja szanować .lewactwo tak ma.
nika2019.12.11 16:15
Droga wolna do imigrantów. Jeżeli chce aby jej wypociny czytali "kowalski i nowak" niech przetłumaczy ze swojego na polski.
Cezar2019.12.11 15:57
Ta rwa wzbudza nienawiść i pośrednio zagraża bezpieczeństwu Polaków
Hanna G.2019.12.11 15:39
ogolili jej włosy za to szczucie na Polskę?
mordechaj2019.12.11 15:38
No ! Tą ukraińską żydówkę trzeba wydalić z Polski wcześniej czy później !!!
anonim2019.12.11 15:30
Pora płacić za nagrodę.A jak tam tak kolorowo jej to niech tam spocznie na wieki.
Sebastian Lorenc2019.12.11 15:27
Z dedykacją dla prawdziwych Frondelków, których wpisy zawsze są zgodne z linią Partii "Każdy Twój wyrok przyjmę twardy Przed mocą Twoją się ukorzę Ale chroń mnie, Panie, od pogardy Od nienawiścią strzeż mnie, Boże Wszak Tyś jest niezmierzone dobro Którego nie wyrażą słowa Więc mnie od nienawiści obroń I od pogardy mnie zachowaj Co postanowisz, niech się ziści Niechaj się wola Twoja stanie Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy Panie..."
Wojtek Polak2019.12.11 15:37
z dedykacją dla wszystkich frondowych rewolucjonistów czyli wszelkiej maści naziinternacjonalistów. wiersz Z.Herberta ''Potęga smaku''
Turogniew syn Bladwinga2019.12.11 15:54
Spoko, Wojtku. Jesteś jak ósma barwa tęczy.
anonim2019.12.11 16:05
Tego pisowskie wypierdki i tak nie zrozumieją !!!!!!!!!!
Jakub Betejger2019.12.11 17:48
Masz racje. Ty i ja, nędzne polskie goje nie jesteśmy godzien całować żydowskie stopy.
AB2019.12.11 17:45
Wolę niestety Zbigniewa Herberta, który był naprawdę wybitnym poetą: "niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda dla szpiclów katów tchórzy". To z "Przesłania Pana Cogito". A nienawiść i pogarda to zupełnie dwie różne rzeczy. Można nie czuć nienawiści do zdrajców czy donosicieli, ale jednocześnie nimi pogardzać. Chrystus powiedział o faryzeuszach "plemię żmijowe", dziś określono by to jako mowę nienawiści. Nie bądźmy bardziej święci od samego Boga.
Sebastian Lorenc2019.12.11 18:01
Herbert też jest genialny. A jeśli chodzi o zdrajców, to bardzo ostatnio zmieniło się pojęcie "zdrady" . Kiedyś było to oczywiste i jednoznaczne. Dziś, zdrajcami nazywa się tych, którzy nie zgadzają się z jedynie słuszną polityka Partii, do nich, do tych, którzy nie wielbią Partii, zalicza się Tokarczuk, dlatego prości ludzie pozwalają sobie na takie obrażanie jej.
ktoś tam2019.12.11 18:18
Aj waj, no a gdzie jest o "polskiej ksenofobii" i wrednych polaczkach nazistach? Tow. Dz. opuszczacie się w narracji... mało płacą czy co?
AB2019.12.11 18:31
Jacy prości ludzie!!! Prości ludzie w ogóle jej nie czytają, ani się nią nie interesują. Masz bardzo prymitywny obraz świata, a naprawdę jest odwrotnie. To Polacy wybrali i wybierają PiS, a nie PiS narzuca Polakom światopogląd. I Polacy wybrali PiS też dlatego, ze nie chcą u nas multi-kulti, którą to ideologię tak propaguje tokarczuk. Nie chcą też jakiejś niestrawnej ideologii new age, która podszyta jest jej twórczość, ani pedagogiki wstydu. Naród, który stracił w II wojnie 6 mln ludzi i 1/3 terytorium, tokarczuk chce zmusić do bicia się w piersi za jakieś wyimaginowane winy. To Rzeczpospolita była kolonizowana przez prawie 200 lat niewoli i okupacji. A tokarczuk jest wytworem tej kolonizacji, bo przejęła antypolskie poglądy kolonizatorów. Nie mam zamiaru padać przed nią na twarz.
Sebastian Lorenc2019.12.11 18:41
Wnioskuję, że nic jej nie przeczytałeś, ale oceniasz, jak większość na Frondelku? Nazwiska piszemy zaczynając dużą literą.
Reytan2019.12.11 18:52
Ubeczka Agnieszka Dz.znowu pretensjonalny belkot z GWna.
Marian2019.12.12 6:58
Ja tez nie czytalem ale czytam co pisza o tym ci ktorzy czytali.Na piec negatywnych opinii jedna pozytywna o jej tworczosci.Wierze ze Twoj zachwyt jej ksiazkami jest autentyczny ale przewaga ocen krytycznych jest duza.Zastanawiajace jest czym wiec kierowala sie Komisja Noblowska przyznajac jej nagrode skoro ocen krytycznych jest duzo wiecej jak pozytywnych.
Sebastian Lorenc2019.12.12 12:24
Krytycznie wypowiadają się glownie ci, ktorzy w zyciu jej książki w rece nie mieli. Tokarczuk nie wielbi Partii, czyli z automatu staje sie kiepską pisarką.
Reytan2019.12.11 18:42
Komunistyczne pretensjonalne paniusie z magla udaja Polakow.
Jan2019.12.11 15:11
a ja wolę gdy Polska jest taka szara, bezbarwna jak w pojęciu tej pani. Nie chcę aby u nas panoszyły się bandy obcokrajowców którzy posiadają same prawa ale żadnych obowiązków. Lekcje z mniejszościami narodowymi już przerobiliśmy i to bardzo boleśnie :Żydzi, Ukraińcy, Niemcy bez żadnej lojalności w godzinach próby.
src2019.12.11 15:02
"Tokarczuk mówiła imigrantom, że Polska - "jej mały kraj", jest "za mało kolorowy". " I Bogu niech będą dzięki!!!
Realpol2019.12.11 14:53
Wolę aby pani Tokarczuk do końca życia żyła w błędnym przekonaniu, że ma rację niż żeby jej wizje się spełniły i mógłbym powiedzieć "a nie mówiłem ?". Jakoś zniosę tę jej manierę wyższości i geniuszu.
krystyna2019.12.11 14:50
Wyrafinowana psychologin, umiejetnie przedstawia sprawy w "KRZYWYM ZWIERCIADLE", zaangazowana politycznie i antypanstwowo, co do literatury to badziewie, dziwi mnie stanowisko Prezydenda i Premiera w sprawie jej zaproszenia. Przed kim tu sie klaniac za paszkwilowe podejscie do historii i jej faktow.
ktoś tam2019.12.11 15:03
I już wiemy jaki trynd obowiązuje nie tylko w narracji żydowskiej, ale i noblowskiej. Z tego wniosek, że źródła tej narracji są takie same. Jak mniemam, dzisiaj w komitecie noblowskim "Quo vadis" by nie przeszło...
zatroskany2019.12.11 14:48
Żałosne jest to co robi, albo to głupota albo cynizm.
Wojtek Polak2019.12.11 14:45
no i wyjaśniła się przyczyna za co nobel oczywiście za jedynie słuszny pogląd naziinternacionalistyczny multikulturalistyczny tygiel jako rewolucja kolejnej lewackiej utopi. w Polsce mieliśmy już kiedyś uchodźców którzy w większości się nie asymilowali z nami tylko tworzyli własne getta.a w czasie rozbiorów czy wojny w większości stawali po stronie wroga.więc to nie strach przed imigrantami tylko strach że to może się powtórzyć.w Polsce jest bardzo dużo imigrantów czy to źle czy to dobrze nie wiem .ale jak mówi stare dobre Polskie przyłowie ''co za dużo to nie zdrowo''
Tade-usz2019.12.11 14:44
Do jakiej grupy ludzi zaliczyć Tokarczuk? Przykładem służyć może doświadczenie ludzi lat 50-ych. Jedni mając lat 20 wiedzieli co to jest komunizm, czym są nowe idee opanowania człowieka, jakimi środkami posługują się niszcząc człowieka. Inni ci bogatsi w lata i doświadczenie wiedzieli także czym jest komunizm („zarażeni heglowskim ukąszeniem" ) żyli z niego, zagłuszali w sobie prawdę żyjąc jako "konforma i oportuna" czekając na lepsze czasy i "na nawrócenie". Służyli systemowi, by otrząsnąć się z niego w odpowiednim przyjaznym dla nich momencie, mając ambicje załapać się na dalsze "rządy dusz" swego pokolenia. Nadal aktualna jest - co popieram w zupełności - opinia Marcela Reich Ranickiego o prozie Tokarczuk i innych współczesnych polskich pisarzy mainstreamu: Tu cytat z „Wyborczej” sprzed pary lat: "Dwa lata temu znany niemiecki krytyk Marcel Reich-Ranicki wywołał w Polsce wzburzenie, kiedy w słynnym, nieistniejącym już telewizyjnym "Kwartecie literackim" zjechał współczesną polską literaturę. Orzekł wówczas, że książki Olgi Tokarczuk, Andrzeja Stasiuka i Małgorzaty Tulli to ciemnogród i powrót do średniowiecza”. Ciemnogród - ezoteria, powroty do Jakuba Franka, talmudowe ciągoty prowincjonalne do Ukrainy, wytykanie Polakom wszystkiego co najgorsze, w których Tokarczuk (i inni pisarz współcześni ) widzą klucz do odkrycia zacofania duszy Polaka. Sprzeczność podstawowa u Tokarczuk to: z jednej strony krytyka Polaka, że rusza na Kresy na podbój, aby z Ukraińca zrobić niewolnika (ach! co radość u Tokarczuk pisania i mówienia o tym!!!), a z drugiej strony pokazywanie Polakowi, że klucz do jego duszy to Kresy. Kompletna degrengolada i pogubienie. Ale trzeba czytać Tokarczuk jak pisze ks. Jerzy Szymik, bo to sejsmograf „czucia i czułości” proroków współczesnych lemingów.
Teresa2019.12.11 14:40
Noblistka p. Olga Tokarczuk doskonale wie, kto to jest ten "Nieznany Bóg". Jest inteligentna - ale jest klasycznym wytworem literatury postmoderny. Jest też bardzo sprytna, jest psychologierm, poznała wszelkie sposoby wpływania na ludzi, wiedząc czym ich można zdobyć, czego chce człowiek wyzbyty korzeni. Wie znakomicie, że puszczenie swego talentu w INNĄ stronę niż w ta którą kroczy czyli na lewo - jak głosiła w swoich spotkaniach czy tekstach - dałoby jej efekt długiego przedzierania się przez gąszcz zainteresowań czytelników i... może efekt osiagnęłaby jako osoba mająca 85 lat! Ale Tokarczuk wie, że pójście znaną jej drogą - to zaszczyty świata, które wzmacniane przez media dają jej sławę i pieniądze, którymi rzekomo gardzi. One w takim wypadku idą równolegle. Tokarczuk jest lemingowym ulubieńcem - ulubieńcem ludzi, którzy usiłują oderwać się od swoich polsko-wiejsko-miejskich korzeni i szukać nowych korzeni jako wyzbyci korzeni judeo-grecko-chrześcijańskiej Europy. Tokarczuk wie aż nadto, że szukanie innych korzeni poza te prowadzą do ściany. Tokarczuk nie łudzi się - ona wie, że zdobyła "rząd dusz lemingów", którzy "ohają i ahają" na jej widok jej książki. Nihil novi sub soli !
Tomek Nosek2019.12.11 16:49
Gdyby była inteligentna, to nie trzymałaby się lewackiej swołoczy. Skończy zapewne jak Che Guevara.
AB2019.12.11 17:32
Pełna zgoda. Sprytna baba, która doskonale wie, jak we współczesnym świecie robi się karierę, zaczynając zresztą od wyglądu. Jej książki to jakiś Harry Potter dla dorosłych. Fałszuje historię, pomija niewygodną dla siebie prawdę, forsuje jakąś niestrawną ideologiczną zupę. To uzupełnienie tuska w dziedzinie kultury. Chora poza tym na ojkofobię, choć nie wiem, czy ona ma rzeczywiście jakieś poglądy. Przypuszczam, że mówi to, o czym wie, że spotka się z aplauzem międzynarodowego lewactwa. "Zły to ptak, co własne gniazdo kala" - mówili nasi przodkowie, a ona uprawia ten proceder bez żadnych hamulców. Szkoda, że taka właśnie osoba dostała nagrodę Nobla, a jeszcze bardziej szkoda, że reprezentuje Polskę. Ale wiadomo, ze szwedzka akademia nie od dziś uprawia gierki polityczne, a tu jeszcze doszedł parytet. Kiedy skończy się dominacja lewactwa, skończy się też zainteresowanie takimi Tokarczukami. Szkoda też, że polska młodzież będzie zapewne przymuszona przez szkołę do czytania wytworów tej lewaczki. Ale większość zapewne nie przebrnie.
stara Reperecka2019.12.11 18:27
Sub sole idioto sub sole jak już. Mądro-głupie rzygowiny.
Rozbawiony2019.12.11 14:33
Prawde powiedziała a pisich żółć zalewa pijak Gmyz nie mógł gnojówka podlac
Michał Jan2019.12.11 14:26
Może należałoby uznać, że Nobla dostała nie polska, ale europejska pisarka. Zdaje się, że szacownej laureatce Polska trochę za ciasna.
Ryszard Olejniczak2019.12.11 14:23
Tylko takie dzieło jest sztuką w którym autorowi udało się zamienić ilość w jakość anie odwrotnie. A bełkotem szkoda się zajmować.
robaczek2019.12.11 14:29
o biblii mówisz? ostro!!!! ;]
Ryszard Olejniczak2019.12.11 16:04
Do robaczka Biblia nie ma autora.
Zosia. 2019.12.11 14:21
Frońdziarskie dno, napiszcie, że jeszcze tych murzynów pobiła.!!!!!!!!!!!!!!
Jo2019.12.11 14:40
Lubisz na dnie siedzieć ...Zosiu.?
Urszula2019.12.11 14:18
Poziom intelektualny pisiorów, tych z górnej półki: "Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk na Twiterze wyraził swój żal do Pera Waesterberga, przedstawiciela Akademii Szwedzkiej, że nie wykorzystał laudacji dla Olgi Tokarczuk, aby przeprosić za potop szwedzki." Jaki jest poziom nizin pisdzielskich to już nawet nie zgaduję.
ktoś tam2019.12.11 14:58
Za to zdaje się coś było w tej laudacji, że Olgusię prześladują w Polsce... Natomiast poziom wyżyn PeŁowsko-lewackich przerasta możliwości mojego zrozumienia, miszczu.
stara Reperecka2019.12.11 18:23
Możliwości twojego rozumienia przerasta w zasadzie większość spraw, pozostają w zasadzi tylko te fizjologiczne.
trzeźwo myślący2019.12.11 16:32
Przeczytaj poniższe artykuły o Tokarczuk, to zrozumiesz, że to była odpowiedź na jej kalumnie o polskim kolonializmie. To dopiero ambasadorka Polski.
piotr2019.12.11 17:09
twoj poziom i wypowiedzi to dno.Zzera cie nienawisc do kazdego kto ma inne zdanie .Biedulka
AB2019.12.11 17:18
Jeżeli wykorzystał laudację, żeby piętnować Rzeczpospolitą za kolonializm i antysemityzm, żądanie przypomnienia tzw. potopu szwedzkiego, który zrujnował nasz kraj, jest jak najbardziej na miejscu. A poziom języka "urszuli" (przypuszczam, że to kobiecy pseudonim hejtera), sięga najniższych warstw szamba.
pol2019.12.15 13:41
Twój poziom jest OK
J.P🧶2019.12.11 14:14
Fronda jak czegoś nie zrozumie to zmysli, ale to jeszcze nic w porównaniu do dwóch osiołkow powyżej mojego wpisu. Patrioci stadionowi się znaleźli.
Ala2019.12.11 14:14
Niech się noblistka pomaluje kredką lub farbą zmywalną na czerwono lub na czarno i będzie kolorowo. Super, jaka ona jest romantyczna.
anonim2019.12.11 15:43
Lżej ci na sercu pisowska cipo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nina2019.12.11 16:51
Lżej peowski kutrasie.
Krzysiek2019.12.11 14:05
SUKA ANTY-POLSKA RUSKA SWOŁOCZ
Ciekawy2019.12.11 14:34
O sobie PiS esz
anonim2019.12.11 19:20
Nie, o Tokarczuk lewaku.
Piotr 2019.12.11 15:18
Ale pymitywy na tym portalu, podobno katolicki , ale szambo leje się wiadrami
anonim2019.12.11 15:41
Odezwał się pisowski wypierdek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MichałAnioł2019.12.11 18:50
Odpowiesz za te słowa przed Majestatem Boga!
Marian2019.12.11 14:04
Polska raz juz przyjela uchodzcow,byli to zydzi.Nic dobrego z tego nie ma.Czytalem ze Tokarczuk zostala poczeta metoda "in - wiadro" czy jakos podobnie to nazywaja ale nie wiem czy to to prawda.Moze ktos wie?
Ciekawy2019.12.11 14:34
A ciebie poczęli w pijanym widzie i to lepiej
Marian2019.12.11 14:47
Paszol komuchu na bolszyj ch- u- j czerwonoarmisty.
stara Reperecka2019.12.11 18:21
Ty jesteś jednak produktem pękniętego kondoma.
robaczek2019.12.11 14:51
dziadzius!!! spokojnie bo hemoroidy pekna!! no juz ;] weż tableteczke i na spacerek popoludniowy. pod kosciól i nazat ;] marianek zrozumial? to ubiera pieluchomajtki i na spacer JUZ!! ' no ;] grzeczny dziadzius ;]
Marian2019.12.11 15:04
Jak czasem widze we snie robaczki to wdeptuje w glebe.
hp2019.12.11 14:59
Nie, za czasów narodzin Olgi świat był jeszcze normalny i nie było "in wiadro".
Marian2019.12.11 15:02
Dziekuje,ktos wprowadzil mnie w blad.
Imi\304\2312019.12.11 18:23
Odezwij się, jak będziesz miał coś do powiedzenia. Uważasz, że to zabawne? Nie sądzę.
robaczek2019.12.11 14:02
frondziaki!!!!! ;] i tak na formu sie przyznajecie ze nie zrozumieliscie wykładu Pani Olgi? ! no brawo!!! wiem wiem. za trudne ;] czytać też za bardzo nie lubicie ;] no chyba ze ogloszenia parafialne ;] to czytacie z pasją ; ] miśki, może w temacie pani Olgi to lepiej pomilczcie. ciiiiiiii, będzie lepiej
robaczek2019.12.11 14:53
nawet jednej lapki w gore nie bedzie???? czuje sie zraniony ............ serca nie macie!!!!!!!! ps: w ramach rekompensaty dla pisiurkow proponuje jakas nagrode np. RYDZYKA wreczyc za literature pani Ogorek!!!! bedziecie miec swoją bohaterke!!! hhihihihahahahha ;] pani łogórek prawie jak noblistka wszak!!!
hp2019.12.11 14:57
Oj ty dowcipnisiu!! :D Masz ode mnie łapkę! W dół! xDDD
Stalker2019.12.11 15:41
Ode mnie też masz łapkę - dowcipnisiu ! A jak tam mamusia i tatuś ? Są w domu ............wariatów czy jeszcze nie ?! A ty robaczku kiedy do nich dołączysz ?!