Odloty Holland na proteście antypolskim - zdjęcie
19.12.15, 19:59

Odloty Holland na proteście antypolskim

19

- Nie głosowałam na PiS, ale nawet moją wyobraźnię przekroczyło to, co robią. Oszukali i okłamują nawet tych, co na nich głosowali - mówiła Agnieszka Holland na warszawskiej manifestacji w obronie Trybunału Konstytucyjnego. - Dzień jest dobry, bo jesteśmy razem, ale nie jest dobry z powodu, dla którego tutaj jesteśmy. Wybory są umową społeczną. Ten, kto szedł do władzy, umawiał się na coś innego - oceniała Holland w swoim wystąpieniu.

Reżyserka zaznaczyła, że nie głosowała na PiS i nie miała złudzeń co do "intencji, wartości i sposobu traktowania tej części społeczeństwa, która nie jest z nimi", ale działania wobec Trybunału "przekroczyły jej wyobraźnię". Oceniła, że wyborcy partii Jarosława Kaczyńskiego zostali oszukani i okłamani. - Rozmawiajmy z naszymi rodakami, którzy myślą inaczej, starajmy się im uświadamiać, co jest ważne - apelowała. Prosiła też zebranych o wytrwałość w walce o demokrację. - Demokracja jest jak powietrze. Odbierają nam ją w tej chwili i zaczniemy się dusić w tym smogu. Jednym czy dwoma zebraniami nie uda nam się zmienić polityki rządzącej w tej partii - mówiła Holland. - Oni liczą na to, że się zniechęcimy, wypalimy, stracimy nadzieję, że będziemy zamykać się w domu - dodawała. Wtedy tłum zaczął skandować: "mamy siłę".

Holland zapowiedziała współpracę także z opozycją sejmową, z którą "nie zawsze było po drodze", bo jak podkreśliła, "trzeba bronić tego, co jest najważniejsze, co jest wspólne".

I tak oto na naszych oczach powstała grupa ludzi, dla których swego czasu - rządy PO-PSL - polskość była czymś wstydliwym urojeniem konserwatystów z PiS. Dziś gdy urzeczywistnia się bardzo pro-polski program naprawy naszego państwa przygotowany przez rząd PiS, owi piewcy demokracji ryczą jak postrzelone zwierzę. Bo kończy się wreszcie era demontażu i drenowanie Polski. Holland na stałe mieszkająca we Francji nie raz dawała świadectwo, że polskością gardzi! Dziś protestuje w obronie demokracji i oskarża demokratycznie wybrany rząd o cuda wianki. Absurd, paranoja?

Dlatego trzeba działać! ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PROJEKT OBYWATELSKI, KTÓRY PODSUNĄŁ PIOTR SEMKA, CZYLI BUDOWA KOMITETU OBRONY POLSKI (KOP) BY POKAZAĆ, ŻE ULICE NIE SĄ TYLKO DLA LISÓW, HIEN I INNYCH.

POLUB I WŁĄCZ SIĘ!

mod/TVP

Komentarze (19):

anonim2015.12.19 20:13
powtarza slogany z gadzinówki Michnika, ona niech odlatuje do Kandy po co tu stara prukwa się żali, w tym jednak problem że Polatformersów wszędzie przepędzają.
anonim2015.12.19 20:16
Ciekawe jaki narkotyk wzięła pewnie extazy. jak się pani reżyser nie podoba w Polsce to cały świat stoi otworem USA Izrael a może Niemcy tam mnogo teraz muzułmanów będzie się mogła pocieszyć w ich ramionach.
anonim2015.12.19 20:25
Żydzi wam powiedzą jak macie żyć :)
anonim2015.12.19 20:33
"Dziś gdy urzeczywistnia się bardzo pro-polski program naprawy naszego państwa przygotowany przez rząd PiS" Program naprawy państwa PiS kontynuuje mimo że wielu polityków PiS podczas kampanii wyborczej się zarzekało, że nigdy nie mówili że Polska jest w ruinie. Teraz naprawę zaczynają od niszczenia konstytucji i TK, oraz olewania orzeczeń TK. Demolka to naprawa, a czarne jest białe jak to mawia prezes Kaczyński.
anonim2015.12.19 20:36
Głosowałam na Pis i nie czuję się w żaden sposób oszukana, okłamana czy zawiedziona. Wręcz przeciwnie. Tempo i konsekwencja ich działania bardzo mnie satysfakcjonuje. Psy niech sobie szczekają, jak to się mówi, a karawana jedzie dalej. Zadziwia mnie jednak jak bardzo niektórzy są podatni na manipulację szczujni medialnej i nie mają jakiejkolwiek zdolności samodzielnego myślenia. Wiedzą tylko tyle co im np. onet do głowy nakładzie i nawet nie wpadną na pomysł by czasem zweryfikować to co tam piszą z innym źródłem. Ot lemingowy instynkt stadny lub owczy...
anonim2015.12.19 20:43
MarekTalarek o Polsce w ruinie gazeta wyborcza ci POwiedziała, trybunał ludowy łamie prawo które wcześniej sam ustanowił, konstytucję w czerwcu POniszczono. Komorowski POwiada że lewatywy ci POtrzeba.
anonim2015.12.19 21:01
Nie zajmować się osobą, która nie ma kwalifikacji ani moralnych ani fachowych, aby się wypowiadać na te tematy. Własnego podwórka nie potrafi upilnować a Polskę chce "reformować"... Dość już tych "autorytetów przechodnich" co to znają się na obsługiwaniu kamery a wypowiadają się na wszystkie tematy- jako ignoranci. Ignorantów zignorować! @AprilWind Nic dodać nic ująć. Widać jak ludzie bez dyszla w głowie przepływają, tym razem z tratwy PO, do jakiejś tratwy Nowoczesnej... Tych ludzi zawsze ci był dostatek. Dlatego lęgły się rożne potworki jak komunizm, hitleryzm, o bardziej współczesnych nie wspominając...;-)
anonim2015.12.19 21:07
Versus i co czerska POkrako tym wykazałeś, że Platformersi to stado baranów, na wiochę się przenieś, pewnie z niej nigdy nie wyszedłeś słoma ci z obuwia wystaje
anonim2015.12.19 21:53
Pod słowo "demokracja" wstawcie "żerowisko na Polakach" i wszystko się będzie w jej tekście zgadzało.
anonim2015.12.19 22:06
Do ortodonty pani Holland, do ortodonty.
anonim2015.12.19 23:06
Ale wiejskie metody ponizania ludzi. Dawac glupkowate zdjecie osoby wibitnej. Jak widac buractwo nie zna przynaleznosci politycznej i ... religijnej. Pamietam jak jakis durny fotograf wrzucil zdjecie prezydenta Kaczynskiego, jak trzyma szalik w napisem Polska do gory nogami. Wredna ustawka. Bo Pan Prezydent po prostu go rozwijal i jak zobaczyl ze jest do gory nogami to go odwrocil. Ot taki rynsztok dziennikarski :( Fronda i inni.
anonim2015.12.19 23:26
jan-nowak jesteś tym zdjęciem POruszny, nie POplacz się tylko.
anonim2015.12.19 23:30
@ jan-nowak w czym niby ona jest wybitna? większość jest filmów to gnioty antypolskie np: "Pokłosie", "Zabić księdza"
anonim2015.12.20 7:55
" Oszukali i okłamują "... ja głosowałem na PiS i mnie nie "Oszukali i okłamują" .....
anonim2015.12.20 9:47
Ja z każdym dniem coraz bardziej się przekonuję, że dobrze zrobiłem oddając swój głos na PIS.
anonim2015.12.20 11:32
,,swinie" krzycza tylko o koryta, dotacje o pozycje i stanowiska, ktore utracili na dlugi czas . Kilkunastu rozliczyc i postawic przed sadem, a zrobi sie cicho.
anonim2015.12.20 12:14
Nie te palce rozprostowała...
anonim2015.12.20 13:44
Majestic Na Preyzdenta!!!
anonim2015.12.21 11:49
"Ale wiejskie metody ponizania ludzi. Dawac glupkowate zdjecie osoby wibitnej." Masz rację wibitnej albo nawet bitnej bez wi.