Odchudzanie po świętach. Ta metoda obala największe mity! - zdjęcie
23.04.19, 10:30

Odchudzanie po świętach. Ta metoda obala największe mity!

6

Odchudzanie po świętach... Cóż, nie ma nic prostszego, niż chudnięcie. Wystarczy jeść mniej. Pytanie tylko... jak utrzymać niską wagę? I tutaj właśnie wkracza pytanie o nasze przyzwyczajenia. Na przykład o to, by "unikać tłustego", a jeść dużo węglowodanów. Słusznie? Oj, nie...

W Szwecji, od ponad 2 lat dietetycy i eksperci od diety przywracają dobre imię dietom ubogim w... węglowodany.

Według nich diety te równoważą a wręcz zmniejszają ryzyko chorób układu sercowo – naczyniowego obniżając glikemię , trój-glicerydy i cholesterol.

O co tutaj chodzi ?

Energia, która zużywa ciało w ciągu doby obliczana jest w kaloriach.

I tak, kobiety potrzebują średnio 2000 kcal, a mężczyźni 2500 kcal.

Energia ta produkowana jest z pokarmów, które spożywamy.

Wartość kaloryczna pokarmów jest różna i tak:

 

  • 1 gram białka ma -4 kcal,
  • 1 gram węglowodanów ma -4 kcal,
  • 1 gram tłuszczu ma-9 kcal.

Logiczne wydaje się więc, żeby schudnąć trzeba spalić więcej kalorii i wyeliminować produkty tłuste. Nic bardziej mylnego, ponieważ skutki mogą okazać się katastrofalne.

 

Badania z Luiziany potwierdzają korzystne właściwości tłuszczów i niebezpieczeństwo związane z węglowodanami.

Specjaliści z Uniwersytetu Tulunie w Luizjanie przeprowadzili ciekawe badania.

Porównali efekty 2 diet odchudzających:    

 

  • 1-uboga w tłuszcze, bogata w węglowodany,
  • 2-uboga w węglowodany, bogata w tłuszcze.

Doszli do wniosku, że długoterminowa dieta uboga w węglowodany jest skuteczniejsza. Przy tym, jesteś mniej głodna(y) przy zachowaniu stabilnej wagi. Poza tym osoby stosujące dietę tą metodą miały lepsze zdrowie, samopoczucie, a również dużo niższe markery ryzyka sercowo – naczyniowego.

 

Dodatkowo doszli do następujących wniosków:

 

  • tłuszcze nasycone (masło, tłuszcz kokosowy, tłuste mięso, olej palmowy) nie są niebezpieczne dla serca.

Tłuszcze te są mało podatne na utlenienie, co czyni je bardzo odpornymi na ciepło, pod którego wpływem mogłyby produkować czynniki rakotwórcze. Nadają się więc do gotowania.

 

  • margaryny, dania gotowe, wyroby cukiernicze zawierające tłuszcze uwodornione – podnoszą ryzyko wystąpienia chorób serca i raka.

Informacje opublikowano w czasopismach medycznych: American Journal of Clinical Nutrition i British Medical Journal.

Komentarze (6):

Justyna2019.07.26 19:37
Moim zdaniem, jeżeli chodzi o odchudznaie, to nie ma lepszego środka jak Foreverslilm w tym zakresie
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 10:52
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10950zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
taro2019.04.23 12:29
brak masla w organizmie, a nadmiar weglowodanow doprowadzil twego kolesia do homoseksualizmu, zamiast żebrac, to wyloz ze swej kieszeni pare groszy i kup gosciowi pare kilo prawdziwego tluszczu, a po kilku tygodniach mu przejdzie, wroci do mamy i taty.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 12:54
urzekła mnie twoja historia :)
Paweł2019.04.23 12:39
Setki heteroseksualnych chłopców też czasem zostaje wyrzuconych z domu z różnych powodów i jakoś nikt nimi się nie przejmuje
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 12:53
Co ma piernik do wiatraka? Zacznij się przejmować i zorganizuj akcje pomocowe