Obchody 100-lecia niepodległości. SPRAWDŹ program najważniejszych wydarzeń - zdjęcie
10.11.18, 15:55maxpixel.com

Obchody 100-lecia niepodległości. SPRAWDŹ program najważniejszych wydarzeń

Koncertem na PGE Narodowym pod tytułem "Koncert dla Niepodległej" zainaugorowane zostaną obchody 100-lecia niepodległości Polski. Co jeszcze przygotowało Biuro Programu "Niepodległa"?

"Koncert dla Niepodległej" rozpocznie się już dziś o godzinie 20:10. Na stadionie PGE Narodowy pojawi się blisko 40 tysięcy osób, a przed telewizorami usiądzie kilka milionów Polaków. Transmisja na żywo w TVP 1 i Programie 1 Polskiego Radia.

"Dzięki temu każdy Polak, czy to na widowni PGE Narodowy, czy przed telewizorem lub radioodbiornikiem, ma szansę przeżyć chwile wzruszenia i radości, ponieważ - jak głosi hasło obchodów stulecia odzyskania niepodległości – Niepodległa jest dla wszystkich" - powiedział Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa".

Wydarzeń łączących Polaków w tym wyjątkowym dniu 11 listopada będzie zdecydowanie więcej. O godzinie 12:00 w całym kraju odbędzie się akcja "Niepodległa do hymny".

"Zapraszamy serdecznie wszystkich – dołączcie do nas! Możemy śpiewać podczas setek wydarzeń i uroczystości, ale też przed telewizorami i radioodbiornikami, ponieważ do akcji dołączyli ogólnopolscy, regionalni i lokalni nadawcy radiowi. O 12.00 na antenach zabrzmi hymn Mazurek Dąbrowskiego. Zaśpiewajmy razem. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną demonstrując to w najbliższy sercom Polaków sposób, śpiewając wspólnie hymn" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Godzinę później, bo o 13:00 wystartuje "Festiwal na Krakowskim Przedmieściu".

"Będziemy świętować stulecie odzyskania niepodległości na ulicy, z którą związani są polscy literaci, muzycy, malarze, wybitni naukowcy – gdzie znajduje się obecny Pałac Prezydencki (dawna siedziba polskiego premiera) i szkoły wyższe. Tam każdy metr architektury to opowieść lub wstęp do opowieści o kulturze i historii Polski" - czytamy.

Lokalizację i program wszystkich wydarzeń związanych ze obchodami 100-lecia niepodległości znaleźć można w kalendarium na www.niepodlegla.gov.pl w zakładce „Wydarzenia”.

mor/niepodlegla.gov.pl/Fronda.pl