O. Tadeusz Rydzyk zaapelował na antenie Radia Maryja o skupienie się na „modlitwie, pogłębianiu intelektualnym, dobrym wychowaniu i angażowaniu na rzecz dobra”. Odnosząc się do ofensywy ideologii gender duchowny przekonuje, że „Polska przeżywa okres rozbiorów”.

Dyrektor Radia Maryja mówił o manifestacjach środowisk LGBT, które w jego ocenie są „organizowane przez potężne zaplecze”.

- „Z Polski i spoza kraju przywożeni są różni ludzie. Pojawiają się m.in. osoby z Niemiec. Powinno nam to dużo mówić. (…) Chrońmy dzieci i młodzież. Musimy dobrze je wychowywać, rozmawiać z nimi”

- apelował redemptorysta.

- „Aktywiści LGBT przygotowują sobie następców, dlatego wchodzą w szkoły i w przeróżne organizacje pozarządowe. Oni są wspierani przez potężne organizacje spoza Polski”

- przestrzegał.

Podkreślił, że celem tych działań jest deprawacja narodu.

- „Dają coś materialnego, pieniądze, ale zabijają ducha. Polska przeżywa okres rozbiorów. Nie są to rozbiory terytorialne, ale dzieją się na przeróżne sposoby – gospodarcze, polityczne, kulturowe. Jak naród będzie zdemoralizowany, będzie można zrobić wszystko. Tym bardziej powinniśmy skupiać się na modlitwie, pogłębianiu intelektualnym, dobrym wychowaniu i angażowaniu na rzecz dobra”

- podkreślał o. Tadeusz Rydzyk.

kak/radiomaryja.pl