O. Dariusz Kowalczyk SJ: Nie tylko IKEA. Niepokojące sygnały z innych firm - zdjęcie
07.07.19, 17:20(fot. youtube)

O. Dariusz Kowalczyk SJ: Nie tylko IKEA. Niepokojące sygnały z innych firm

21

Rada Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich wydała oświadczenie w sprawie narzucania ideologii LGBT. O. prof. Dariusz Kowalczyk SJ, dziekan Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie opublikował w mediach społecznościowcyh komentarz w tej sprawie. 

"Za niedopuszczalny trzeba uznać atak na pracownika IKEI, który nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT - uznała Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich. W wydanym dziś „Oświadczeniu (…) w sprawie narzucania ideologii LGBT” Rada stwierdza, że „nie mniej niepokoi zachowanie wielu nauczycieli wobec dzieci i młodzieży, nacechowane propagandą zachowań LGBT". „Kiedyś król polski Zygmunt II August oświadczył ‘Nie jestem królem waszych sumień’. Tym bardziej pracodawca nie ma i nie może sobie uzurpować takiego prawa” – przypomina Rada. Zwraca się także do zwolnionego pracownika: „Wszelkie wypowiedzi, które chciałyby z Pana uczynić oszołoma, ignoranta i agresora – nie mają podstaw w faktach. Chciałoby się powiedzieć za szafarzem chrztu świętego: ‘Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie, Panu naszym’. Mamy nadzieję, że wyrządzone Panu krzywdy moralne i materialne zostaną wynagrodzone, zaś firma zaprzestanie działań ideologicznych w oparciu o uprzywilejowaną pozycję pracodawcy”.

Rada zauważa, że podobne niepokojące sygnały dopierają także z innych firm, w których pracownicy są poddawani propagandzie LGBT, a także ze szkół, w których zmusza się uczniów do czytania wulgarnych książek i oglądania obscenicznych przedstawień." - czytamy

 

bz/FB

Komentarze (21):

Piotr2019.07.11 15:41
Nic nie "trzeba uznać"! Uznawajcie sobie co chcecie, ale zabierajcie łapy od innych. IKEA, to nie jakaś kościelna własność i jak każda firma może kierować się swoimi zasadami. Jeżeli jakiś oszołom straszy innych pracowników kretyńskimi tekstami, z książki dla idiotów, to każdy pracodawca ma prawo wyrzucić go na zbity pysk, a wy tu nie macie nic do powiedzenia. Od kiedy to wiara przedstawiana jest jako "fakty", takie odwracanie kota ogonem jest już tak głupie, że aż nie śmieszne. Celebrujcie swoje barbarzyńskie teksty, ale to właśnie przed nimi i waszą nienawiścią trzeba chronić dzieci i młodzież, żeby wyrastała w duchu tolerancji i zrozumienia a nie w tej zapleśniałej ciemnocie.
robaczek 2019.07.8 12:11
PATO-KATO-KOSERWO-KOMUCHY ;] tyle karawana jedzie dalej sunie ;]
Stanislaw2019.07.7 22:24
A ja bym chciał tylko jedno, żeby sie ten pospolity Piotr Nowak wyp.....ł się z tego Portalu ! Zrobi sobie i nam przyjemność, bo nikt nie będzie musiał czytać i odpowiadać na jego brednie ! Da nam i sobie spokój! Nikt go się nie czepia! Najwyżej mu odpiszemy! Nikt go tu nie zapraszał! Jest on tu "persona non grata" ! Nowak, napisz, kto się konkretnie ciebie czepia i o co? Tylko wtedy, gdy obrazisz? Inaczej jesteś tu nikim! Za kogo się masz ? Nie jesteś osobą publiczną! Masz jakąś manię wyższości? Oj, chłopie! Idź stąd i będziesz miał spokój,i po krzyku!
Oloo2019.07.7 20:51
Brakuje rąk do pracy w Polsce,więc każdy "dyskryminowany" znajdzie bez problemu pracę w innej firmie.Wiec gdzie tu problem w prostej sprawie?
anonim2019.07.7 18:59
Neomarksizm, jak każda ideologia, to system totalitarny, czego dowody widzimy każdego dnia.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.7 17:43
Znowu mamy pokaz i projekcję poziomu intelektualnego naszego rodzimego ePiSkopatu. A wystarczy tylko przypomnieć tym ludziom, że ta obecna na całym świecie meblarska sieć sklepów IKEA nie jest katolicką czy buddyjską świątynią, w której ktoś może bronić swoich wydumanych prawd objawionych. Standardy traktowania pracowników w IKEI są takie same na wszystkich kontynentach. Zatem drogi episkopacie w wierze, może zamiast uprawiania tej regionalnej religijnej krucjaty, która dzisiaj trąci tylko pleśnią, lepiej posłużyć się zwykłymi zasadami logicznego wnioskowania. Myślenie naprawdę nie boli.
Albert2019.07.7 17:38
Jak zwykle mentalność Kalego w czystej postaci. Bo oczywiście śmierdzącym i obleśnym staruchom w kieckach zupełnie nie przeszkadza nieustanne indoktrynowanie dzieci i młodzieży już od najmłodszych lat w postaci obowiązkowych lekcji religii w szkołach i szeregu jakichś debilnych obrządków pokroju bierzmowania, czy czegoś tam, a ponadto wszędzie wciskanych krzyży (nawet w instytucjach typowo świeckich), ogólnokrajowego obchodzenia świąt kościelnych, wyłudzania pieniędzy na te debilne obrządki z budżetu i tak dalej? To jest zupełnie OK, prawda? Mam dla was radę, wy zboczone ścierwa w sukienkach - zamknijcie te fałszywe i zakłamane mordy raz na zawsze. A najlepiej zdechnijcie jak najszybciej. W końcu rzekomo pójdziecie do nieba, prawda? To wypad stąd ͏s͏k͏u͏r͏w͏y͏s͏y͏n͏y. Już. W trymiga. Najlepiej jeszcze dziś.
Andrzej2019.07.7 18:00
Nauka to nie indoktrynacja,indoktrynacja to wpajanie pewnych poglądów i pewnych doktryn.Jeśli chodzi o religię,którą nie każdy nazywa nauką to wpajanie rzeczy,których nie widzimy.Skoro nikt z nas Boga nie widzi,to dla mnie jest zrozumiałe,że osoby niewierzące uważają to za pranie mózgu od najmłodszych lat.Tak przy okazji powiem,że jakoś nikomu w Niemczech,czy Austrii,czy Szwajcarii nie przeszkadza religia w szkołach,która jest obowiązkowa,tylko przeszkadza w Polsce.
Albert2019.07.8 6:58
Religia nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek nauką. Jest stuprocentowym oszustwem. I z tego powodu powinna być zakazana.
Krytyk2019.07.8 12:24
Moderatorów tego forum zobowiązuję do zgłoszenia tego postu w prokuraturze.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.7 17:37
Oczywiście totalna indoktrynacja kościoła jest OK panie Kowalczyk? nie wspomnę o krwawej historii waszej instytucji, z milionami ofiar na koncie. W ilości wymordowanych ludzi nawet faszyzm wspólnie z komuną nie wyprzedził KK! więc na kolana zboczony klecho i błagaj o przebaczenie!!!
Krytyk2019.07.8 12:23
Czy "dzielnicowy" to wnuk Stalina? Tak wynika z treści posta....
ciemnota to kupi2019.07.7 17:30
ciekawe ze narzucanie całemu społeczeństwu jednej ideologii jest właściwe a inne naganne A o tym decyduje jakiś byle klecha
ja2019.07.7 17:28
A ja bym chciał żeby wszyscy się ode mnie odyebali. I ci od LGBT, jak i ci od martwego dziwaka na krzyżyku... Wszyscy róbcie co chcecie, tylko się ode mnie odwalcie. Każdy sobie. I wszyscy wyjazd! Da się tak w Polsce?
soulfly2019.07.7 17:32
Po uj się wkręcasz w każdy portal , wyłącz neta będziesz zdrowszy
ja2019.07.7 17:39
Jaki "każdy portal" ? Ziemniaczku
soulfly2019.07.7 18:26
cóż frytko mogę ci odpowiedzieć
Jack Em2019.07.7 17:58
Wszyscy się patrzą na Nowaka , jest tak ważny dla świata :-) Nazywa się to paranoją czyli zaburzenia urojeniowe, należące do grupy chorób psychicznych.Nie reagował bym ale jak to mali , zakompleksieni ludzie uderzasz w Katolików. Tak PO twojemu odpyerdol się "mondralo" z kablówki od Katolików.
ja2019.07.7 18:01
Coś chciałaś powiedzieć? Czy tylko popie.rdzieć bez sensu?
Stanislaw2019.07.7 22:30
Chłopie pomyśl! Jeżeli jestem u kogoś i mnie nie chcą, lub nie uważają, to albo dostosowuję się do nich, albo milczę lub zamykam drzwi i wychodzę ! Nigdy nie jestem tam, gdzie mnie nie chcą! Taka zasada! Prawda?
Cool2019.07.8 12:38
Piotruś Nowak PĘPKIEM ŚWIATA! ... ... masz nasrane równo pod deklem czubku :-))