O chłopcu, który chciał zostać… morsem. Amerykański publicysta wyjaśnia dzieciom absurdy transpłciowości - zdjęcie
02.12.21, 15:32Fot. screenshot - YouTube (Matt Walsh)

O chłopcu, który chciał zostać… morsem. Amerykański publicysta wyjaśnia dzieciom absurdy transpłciowości

31

Matt Walsh, amerykański publicysta i komentator portalu „Daily Wire”, opublikował ilustrowaną książę dla dzieci, która atakuje tzw. „transpłciowość”. Rymowana opowiastka nosi tytuł „Johnny the Walrus”, czyli „Jaś Mors”, i jest historią chłopca, który udaje, że jest morsem, co wpędza go w poważne kłopoty. Książka miała swoją premierę w minioną niedzielę. Matt Walsh jest w Stanach Zjednoczonych jednym z bardziej znanych konserwatywnych i katolickich krytyków feminizmu, aborcji i transpłciowości.

„Jaś jest małym chłopcem o dużej wyobraźni – czytamy w opisie książki. – Jednego dnia udaje, że jest wielkim przerażającym dinozaurem, następnego dnia jest rycerzem w lśniącej zbroi albo swawolnym pieskiem. Ale kiedy internetowi ludzie odkrywają, że Jaś lubi udawać, zostaje zmuszony do podjęcia wyboru między małym chłopcem, którym jest, a rzeczami, którymi udaje, że jest – i nie wolno mu zmienić zdania”.

Jak wyjaśnił sam autor w programie Tuckera Carlsona na kanale „Fox News”, „postępowa” matka chłopca próbuje go wychowywać jako „morsa, jako rodzaj transmorsizmu, szanując jego poczucie własnej odrębności”, gdyż jest „zdezorientowana”. Rozważana jest tzw. „tranzycja medyczna”, która będzie wymagać budzącej grozę operacji, by zamienić małego Jasia w morsa.

Choć książeczka jest dla małych dzieci, to w rzeczywistości ma szansę uwrażliwić również rodziców na niebezpieczeństwo utwierdzania dziecka w jego fikcyjnej tożsamości. Matka z opowiastki „w końcu zaczyna się uczyć, że ponieważ czyjeś dziecko udaje, iż czymś jest, nie oznacza to, że faktycznie jest tą rzeczą” – mówi autor. I dodaje sarkastycznie: „Można także wysnuć inne porównania. Może takie, że jeśli chłopiec mówi, iż jest dziewczynką, to nie oznacza to, iż nią faktycznie jest”.

Matt Walsh zaznacza, że w książeczce „chodzi o to, iż biologia nie jest czymś dającym się kształtować, jest obiektywną rzeczywistością”. A utwierdzanie kogoś w jego fikcyjnej tożsamości „może prowadzić do strasznych rzeczy”. Autor stwierdził, że jego książeczka ma być „antidotum” na „szaleństwo”, jakim jest „pranie mózgu” maluchów przez „dziesiątki książeczek dla dzieci” propagujących „kult tożsamości płciowej”.

Choć książka miała premierę w niedzielę, jak podaje portal „Life Site News”, już została wyprzedana, ciesząc się ogromną popularnością. Nowe wydanie ma się pojawić w roku 2022. Zdaniem Walsha „sukces książki pokazuje, że wielu ludzi jest zmęczonych propagandą LGBT”.

 

jjf/LifeSiteNews.com, dailywire.com, twitter.com

Komentarze (31):

Moly2021.12.3 2:04
Tak tak tak. Pisz pisz chlopino
Jerzy2021.12.2 22:24
Bardzo obrzydliwe komentarze.Wstyd.Rynsztok.
Jestem za legalizacją zmiany płci2021.12.2 18:19
Na koszt podatnika. Warunek: 1. Operacyjnie. 2. Tylko jeden raz. 3. Dotyczy tylko osób dorosłych.
Michał Jan2021.12.2 18:34
Ależ w Polsce uzgodnienie płci jest legalne, a pierwszy zabieg przeprowadzono w latach 30.
Loopi Scad Ziemkievitz2021.12.2 17:59
Człowiek nie może być morsem. Ba! nie może być nawet szympansem. To są inne gatunki ssaków. Ale może być osobą z zespołem Downa o nieparzystej liczbie chromosomów.
Chcesz powiedzieć,2021.12.2 18:22
...że te zboczenia seksualne to skutki poważnej choroby genetycznej? W sumie może masz rację. Jest to na tyle poważny stan, że uniemożliwia rozmnażanie. A to jedna z podstawowych funkcji każdego organizmu...
Loopi Scad Ziemkievitz2021.12.2 23:35
Nie, zupełnie nie rozumiałeś, niuńku, o co mi chodziło.
Klapaucjusz2021.12.2 17:27
Teraz czekam na książeczkę pt. “Johnny the Holy Father”. Będzie o chłopcu, który chciał zostać ojcem świętym i na nic mu tłumaczy babcia, że nie można być ojciem żyjąc w celibacie bo to kłóci się z prawami biologii. Siostra Jasia, Gosia też chce zostać księdzem ale jest to niemożliwe ze względów katechicznych, czego nie mogą pojąć mała Gosia ani jej babcia.
­2021.12.2 18:18
Daję cztery zielone łapki w górę i podbijam.
@Kloakacjusz2021.12.2 20:13
Już dawno została wydana i jest obowiązkowa zarówno dla wierzących, niewierzących i żydków udających, że nimi nie są. Tytuły: Talmund oraz Torah. I oczywiście różne dopiski wyjaśnienia na współczesne wymogi. Np. Jak ruchać własnego synka przed bar micwa nie wzbudzając podejrzeń.
Jahu🐟2021.12.2 17:20
A teraz towarzysze jewreje do hymnu…
Po 11 ...2021.12.2 16:43
Już zabrałem się za pisanie opowiadania: "O chłopcu, który chciał zostać… skunksem." --- w opowiadaniu wyjaśnię dzieciom absurdy religii katolickiej. Udawanie skunksa wpędzi go w poważne kłopoty. Inne dzieci będą go obchodzić szerokim łukiem, a nauczyciele będą go nauczać w gumowych płaszczach i maskach przeciwgazowych.
Po 11 ...2021.12.2 20:20
Napisałem skunksem? Nie, pomyłka, miało być księdzem. Przepraszam, za przejęzyczenie.
Jim2021.12.2 21:58
Nie przejęzyczyłeś się. Wydobywasz to co w sobie nosisz. Jeśli jesteś wypełniony smrodem - piszesz o skunksach
Po 11 ... MarekNast2021.12.2 16:35
To co dzisiaj? Dzisiaj jesteś "genetykiem molekularnym"? A nie po "KUL prawo i teologia"?
MarekNast2021.12.2 17:36
a z ciekawości: kiedy byłem po "KUL prawo i teologia"
Po 11 ...2021.12.2 19:47
Bez kierunkowego wykształcenia nie wolno komentować na fronda. Dopuszczamy prawników (sporo tu artykułów dotyczących kwestii prawnych), teologów (wiadomo dlaczego) i ewentualnie filozofów (oni uważają, że się znają na wszystkim i nie chcemy im robić przykrości). Pozostali, a w szczególności absolwenci nauk ścisłych, inżynierowie, medycy i informatycy nie są mile widziani. No i ekonomiści i inni marketingowcy. Do tej bandy strzelamy z kałacha jak tylko podchodzą.
Żydek MarekNast jak żydek Krakus2021.12.2 16:26
Jak nie ma chüja w düpie, to ma kaktus!
MarekNast2021.12.2 16:08
Co za bzdury. Człowiek nie może być morsem. ale może być kobieta lub mężczyzną. A nasze jestestwo to tak naprawdę psychika. Nasza osobowość, świadomość. Tym tak naprawdę jesteśmy. Ciało to tylko obudowa, naczynie. A natura jest omylna i zdarza się, że osoba o psychice jednej płci dostaje ciało drugiej płci. Ba, zdarza się i tak, że biologicznie ciężko jest płeć ustalić. Jest tak odmiana chromosomów męskich XY, że ciało nie wytwarza męskich hormonów. Taka osoba wygląda jak dziewczynka i wszyscy traktują ja jak dziewczynkę. Do czasu aż dorasta i okazuje się, że nie ma miesiączki. Po badaniu okazuje się, że nie ma też macicy, jajników a tylko karłowatą pochwę i karłowate męskie jądra ukryte wewnątrz brzucha. To jaka jest płeć osoby która z wyglądu jest kobietą, genetycznie mężczyzną a pod względem narządów płciowych ani jednym ani drugim (ma fragmenty narządów jednej i drugiej płci)?
A co to kurwa znaczy?! Od kiedy?2021.12.2 16:24
"Człowiek nie może być morsem."
Jahu🐟2021.12.2 16:07
Brawo dla tego człowieka, bo on przynajmniej w miarę swoich możliwości coś robi, żeby powstrzymać szaleństwo, jakie opętańcy serwują nam, każdego dnia.
Stęka na kiblu żydek Grizzly,2021.12.2 16:06
ta obrzezana niedojda, bo w dupsku ma żydek po ch uju wielkiego hemoroida.
Grizzly2021.12.2 17:36
Won bydle!
Anonim2021.12.2 15:58
A niektórzy udają, że są Chrześcijanami, chociaż za naukami Chrystusa nie podążają, a jego samego by zwyzywali od lewaków, jakby go spotkali.
Adieu UE2021.12.2 15:57
ALE, ale ... co z morsami które nie chcą zostać CHŁOPCEM? Skandal!
Grizzly2021.12.2 15:56
.... a tymczasem do Polski w ambasadory przyjeżdża Brzeziński krzewić tęczową ideologię!
robaczek2021.12.2 15:51
A MOZE WARTO Z PSYCHOLOGIEM POGADAC A NIE Z PUBLICYSTOM ??????? ............................................ żałosne ........................... zycze wam spotkania z takimi dzieciakami i porozmawiania. MOZE zobaczyci jaką krzywde dzieciom robicie PATO-KATOLE ..... ........................................... DAJCIE ZYC INNYM .. PO CO SIE WPIERDZIELACIE KOMUS DO DOMU I LOZKA .... tego nie moge pojąc ............................ ZAZDROSC BO SZCZESLIWI???
Anonim2021.12.2 16:05
Krzywdę do robisz wmawiając dzieciom ich urojenia zamiast pomóc dostrzec co jest prawdą a małe dzieci są bardzo podatne na sugestie szczególnie teraz w świecie kiedy nawet dorośli kierowani ideologią fałszywej tolerancji nie przestrzegają dzieci przed dokonaniem nieodwracalnych zmian w ich organiźmie utwierdzają ich w błędzie. A potem wyrastają różne dziwadła skrzywdzone przez życie i każdy nie umie znaleść pokoju ze sobą samym Potem nieszczęśliwe życie często samobójstwa bo natury nie oszukasz i nie wmówisz sobie ze jesteś szczęśliwy mimo że inni mówią ze wszystko OK to czujesz się źle. To znak że żyjesz w fałszywej rzeczywistości gdzie każdy cię poklepuje zamiast realnie pomóc bo się boi być oskarżony o jakąś nową fobie lub inny grzech nowomowy lewicowej
Jana2021.12.2 16:25
Robaczku do nauki.Zaczniej najlepiej od IIIklasy szkoły podstawowej.Jesteś inteligentny więc szybko nadrobisz jeszcze te dwie poprzednie.
robaczek2021.12.2 15:43
drodzy pisowcy ......JESTESCIE KRZYKIEM UMIERAJĄCYCH IDEI ....................... dajecie sie wykorzystwywać jako pozyteczni idioci wladzy.
Anonim2021.12.2 16:10
Policz ile razy te "umierające" ide miały byc wymazane, zniszczone, zapomniane. Ile razy czychano na jej wyznawców a mimo to trwają bo lewica głośno tego nie powie ale odwołują się do prawdziwej rzeczywistości którą mozesz zignorować na krótki czas ale która prędzej czy później się ujawni ze zdwojoną siłą. Tak jak nie można powstrzymać potopu tak natura ludzka wybucha gdy jest fałszowana warstwami lewicowej propagandy utopii i nieprawdy.