O. Badeni: Ataki przeminą, a Chrystus zatriumfuje  - zdjęcie
15.11.20, 16:30Fot. screenshot - YouTube (Stacja 7)

O. Badeni: Ataki przeminą, a Chrystus zatriumfuje

25

Fragment książki: "Uwierzcie w koniec świata!". Z o. Joachimem Badeni rozmawia Judyta Syrek.


Co Ojcu daje wiara w paruzję?

Pewność paruzji daje mi chociażby zupełnie inną postawę wobec przebiegu historii. Widząc, że istnieją historyczne sytuacje wrogie wierze chrześcijańskiej, wiem, że one przeminą. Widząc, że pustoszeją kościoły na Zachodzie Europy, konfesjonały są rozebrane — wiem, że ta sytuacja jest przejściowa, bo potęga Boga w niczym nie jest naruszona tym, że dzisiaj słabnie wiara. A triumf Chrystusa jest całkowicie pewny. Na kartach Ewangelii czytamy, pytanie, jakie Chrystus skierował do swoich uczniów: Czy kiedy przyjdę, zastanę wiarę na świecie? Uczniowie nie mieli potężnej wiary od razu, ale modlili się bardzo mądrze: Panie przymnóż nam wiary! Oni rozumieli, że sama znajomość Syna Bożego — w ich przypadku bardzo osobista — nie wystarczy.. Czy wszyscy uczniowie wierzyli od razu, że Jezus jest Mesjaszem? Wydaje mi się, że nie od razu wszyscy wierzyli, ale na pewno rozumieli, że muszą prosić o głęboką wiarę Każdy człowiek potrzebuje głębokiej wiary.

Co mi jeszcze daje wiara w paruzję? Myślę, że dzięki niej otrzymałem spokój ducha, choć niekoniecznie nerwów. Człowiek zyskując pewność paruzji, dalej pozostaje nerwowy i zmienny. Ale jeśli sięgnę głębiej do swojej świadomości, to widzę tam wyraźnie absolutną pewność paruzji. Ona jest czasem przykryta wątpliwościami, lękami, ale pewność raz dana, nie została mi już odebrana. Wiem, że bieg historii, jest tylko przejściowy, a triumf Chrystusa, triumf wiary jest całkowity i pewny. Ta pewność jest ponadczasowa. Gdyby została podana z datą, to można by powiedzieć, że mamy jeszcze 200 albo 120 lat. Zaczęlibyśmy odliczać czas i doszli do wniosku, że jeszcze sobie możemy pohulać. Dlatego ponadczasowość paruzji daje bardzo głęboki, duchowy spokój temu, który ten spokój otrzymał. Może zrodzi się teraz w kimś pytanie, jak go otrzymać? Trzeba się o niego modlić. Niekonieczna jest wizja symboliczna, taka jaką ja miałem. Wystarczy sam dar pewności. Jeśli człowiek będzie się modlił o paruzję to otrzyma pewność, że będzie szczęście i dobro na świecie. Zaś pewność istnienia paruzji jest ogromną siłą pocieszenia, daną od samego Boga.

Przeżycie paruzji jest też bardzo twórcze. Ustawia człowieka i umacnia jego wiarę. Człowiek mając pewność paruzji patrzy inaczej na zło. Widzi je jako zło, ale ono jest już w jego świadomości pokonane. Czyli człowiek współczesny wierzący w paruzję widzi, że zło nie jest już siłą, której nie można pokonać, ale wierzy, że w miejsce zła przyjdzie niewyobrażalne boskie szczęście całej ludzkości, ład i sprawiedliwość.

Wiara w paruzję to dar Boży, dlatego daje spokój — spokój boski. Człowiek może być nadal nerwowy, zmienny, czy depresyjny, ale w głębi duszy będzie spokojny. Głębia ducha ludzkiego jest niezależna od nerwów.

Czy wiara w paruzję daje siłę, żeby przetrwać?

W razie kryzysu można po nią sięgnąć. Ale wiara w paruzję nie jest na powierzchni tak, jak wiara w istnienie Boga — o tym się wie, że Bóg istnieje. Natomiast wiara w paruzję jest skryta w planach bożych. Nawet Chrystus nie wie, kiedy będzie paruzja. Tylko Ojciec Niebieski będzie o tym wiedział.

A jak się mamy modlić o paruzję?

Marana tha — Przyjdź Panie Jezu. To ostatnie słowa Apokalipsy św. Jana. Odpowiedź brzmi: Przyjdę niebawem...

 

/opoka.org.pl

Komentarze (25):

Barbara2020.11.17 0:04
Ojciec Joachim Badeni był wyjątkowym duchownym, który słyną z głębokiej wiary, którą przekazywał i dzielił się nią z innymi . Miałam przyjemność słuchania Jego kazań i czerpać z Jego słów pokój własnej duszy...
Grażyna2020.11.16 11:45
Bóg przeprowadził nas przez morze komunizmu przeprowadzi nas przez morze lgibetetyzmu. Czasy są ostateczne, kto się splugawił ma się jeszcze splugawić, kto jest święty ma się jeszcze uświęć. I to się dziej. Przyjdź Panie Jezu.
Grzeszą ciężko hierarchowie koscielni2020.11.15 23:48
Przypominam ze ani Gulbinowicz ani Dziwisz to nie jest Jezus Jezus nie ma tu nic do rzeczy
Sebastian2020.11.15 21:54
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu. Wszystkie informacje podane wyżej stanowią streszczenie raportu Siostry Maury O'Donohue, która była na misjach w 23 krajach. Papież Franciszek potwierdził publicznie liczne fakty gwałtów dokonanych przez katolickich duchownych na zakonnicach. Podanie powyższych faktów nie ma na celu zwalczanie kościoła, a jedynie jego oczyszczenie. Nigdy nie umieściłbym nieprawdziwych informacji.
Anonim2020.11.15 19:34
A któż atakuje Chrystusa ? Krytykują ( ataków jeszcze nie ma , dopiero nastąpią w niedalekiej przyszłości ) instytucję rzymsko katolicką , która siebie nazwała kościołem . Ten księżyna uważa siebie tak jak pozostały kler za " sacrum " . " To ja i Bóg myślimy " , albo " mnie Bóg powołał do objawienia wam prostaczkom religijnej , jedynie prawdziwej prawdy .A więc słuchajcie mnie jakbyście słuchali Boga " . Stąd przekonanie kleru , że są równi Bogu i nie podlegają ludzkim sądom . Z tego przekonania , że stoją na wyżynach tego świata wynika ich poczucie bezkarności w sprawie pedofilii . No to rozpoczyna się PROFANUM tych fałszerzy boskich przekazów , kończy się kupczenie duszami maluczkich . Hasło " obrażając KK obrażasz Boga " już dawno nieaktualne . To obrońcy Boga i Jego Syna atakują ten zakłamany kościół za jego przeniewierstwo Bogu .
A komu Żyd służy, kogo reprezentuje?2020.11.15 19:10
Żyd Hertrich-Woleński wyśmiewa świetość katolika, cyt.:"Jedzenie Ciałka Jezusiczka i Picie Jego Krwi TYLKO NA WYNOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Z DOSTAWĄ DO DOMU !!!!!!!!!!!!!!!!!!" nawiasem mówiąc, można by to chamstwo było bardziej "literacko ująć". Tyle lat w PRL-u, PZPR-ze, w PGR-ze bolszewickiej "kultury". Inna charakterystyka Żyda, reliktu bolszewickiego. Żyd nienawidzi "lepiej" od niego urodzonych, tj. szlachtę, magnaterię, tych z herbami, tytułami, zamkami, pałacami, tych którzy tworzyli prawdziwą kulturę i naukę, innymi słowy stworzyli cywilizacje. Żyd Hertrich-Woleński & Son psd. Göwno z Nilu, mają swój własny "tanaka shitshow", są obecni gdzie tylko to możliwe, od GW, Rzepy, wp.pl, do Do Rzeczy, aż mi sie odechciało dalej szukać. Prawdziwy stachanowiec. Mówi to tylko o jednym, Żyd Hertrich-Woleński jest psychopatą, z poważną, i to bardzo, paranoją PISo-prześladowczą. Swoją nietykalność bazuje na dwoch elementach: Żyd i jest bardzo stary. Zreszta nie tylko on. Praktycznie każdy Żyd czuje się nietykalny. Mierz sily Żydzie na zamiary.
A komu Żyd służy, kogo reprezentuje?2020.11.15 19:10
Żyd jest zawsze na miejscu "wydarzeń", Żyd jest jak rekin, który poczuje krew w wodzie. Żyd był w pierwszych szeregach bolszewików. Żyd a nie Dzierzyński rzucił hasło rozstrzelać, ubić wszystkich przeciwników ... Jak to historia, lubi się powtarzać, ale Żyd wniosków nie potrafi wyciągnąć. Żyd nazwiskim Hertrich-Woleński, zresztą nie tylko on, bo i praktycznie każdy z nich który ma dostęp do mediów, dostał obłędu. Gorączki rewolucyjnej. Ale jak zawsze w historii Żyd nie mierzy sił na zamiary.
A komu Żyd służy, kogo reprezentuje?2020.11.15 19:09
Jaki typ mendy jest najbardziej aktywny na katolickim forum. Menda parchata czyli żyd. Żyd nienawidzi KK, żyd nienawidzi Polski i Polaków, taka jego natura. A która z mend jest najbardziej aktywna? Prof. doktor Hertrich-Woleński & Son znany jako Göwno z Nilu. Tak, tak, menda parchata z tytułami naukowymi, PRL-wskim ale zawsze. Stary skörwysyn ma 80 lat i w tym wieku jest parchem - trollem. Ile on tu przybrał sobie pseudonimów? Zmienia "styl pisania", interpunkcje, wymyśla sobie życiorys i to wszystko po to by się WYS*RAĆ na forum katolickim. Stary skörwysyn hipokryta, grafoman wie że katole nie cenzurują więc się wyżywa, wychodzi z niego talmudzki parch.
Płaczący brodacz bardziej wzbudza żal.2020.11.15 18:34
Jezus chce zbawić: Od lenistwa. od św. spokoju. Od zazdrości kiedy twoja kobieta zamierza być nieczysta. Od gniewu wobec nieczystości. Od współżycia młodych małżonków, w ogóle od współżycia seksualnego. Od segregacji Rasowej, wiekowej. Od jedzenia świeżego chleba gdy jest jeszcze czerstwy na półce. Od męskiego szowinizmu . Od Godności. Od własności. (w sumie dobro też chce zbawić od tego jeśli zasłużyliście). Od najadania się. Od nietrzeźwości podczas depresji. Od męskiego pożądania piękna. Od równości. Od nazywania nierówności nierównością. Od sztuki wojennej - (ubierz Lwa w wór żeby cię nie gorszył).Od myślenia.Od relatywizmu. Od nierówności pomiędzy płciami.Od sprawiedliwości.
Beata2020.11.15 17:59
Ksiądz Joachim Badeni nie zyje już od paru lat. Nie wiem czy powoływanie sie na jego słowa w dzisiejszym kontekscie jest słuszne.
AAAtomek2020.11.15 18:25
Nekrofilia to prawicowe hobby.
Anonimowy Alkoholik Atomek atakuje2020.11.15 18:46
A jak oglądasz filmy z nieżyjącymi aktorami to też nazwiesz to nekrofilią? Jumnij się starcze w swój zakuty przeżarty alkoholem łeb.
AAAtomek2020.11.15 23:31
Boże, nie dwaj prawakom takich pomysłów, gdyż gotowi są rozkopywać inne groby??????
Anonim2020.11.16 18:12
A to ty tylko współczesnych żyjących pisarzy czytasz AAAtomku, jak umrą to już nie czytasz?
Anonim2020.11.16 18:08
Droga Beato, wielu znanych ludzi nie żyje ,w tym naukowców ,czy dlatego ,że zmarli to to co pisali jest już nieaktualne ? Przeczytaj o czym pisze o. Jaochim Badeni.
leszczyna2020.11.15 17:22
Ataki nie są na Chrystusa.
Anonim2020.11.15 16:57
Tak, tylko jak będzie paruzja to będzie czas sądzenia, nie nawracania.
"Uwierzcie..."2020.11.15 16:54
Dlaczego niby mielibyśmy uwierzyć w irracjonalne opowieści paruzyjnej treści, ojczulku?
edi2020.11.15 16:51
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2015 r. POLSKA RATUJE SWÓJ NARÓD PRZED ZALEWEM IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. - od 2020 r. DZIĘKI OPATRZNOŚCI BOŻEJ ANDRZEJ DUDA ZOSTAJE PREZYDENTEM NA II KADENCJĘ i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!POLSKA ROŚNIE W SIŁĘ MATERIALNĄ, SPRAWIEDLIWOŚCI i DUCHA TAK TRZYMAĆ !! BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Twoje imię2020.11.15 17:31
Dawno Cie chory psychicznie poje bie nie było
Karzeł denny2020.11.15 17:49
Ciebie też. Słyszę jak walisz od spodu w dno.
AAAtomek2020.11.15 16:41
Dziadek ze zdjęcia myśli, że są jeszcze czasy całowania proboszcza w dłoń.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.15 16:37
na szczęście ten ohydny wrzód na düpie Polski jakim jest pedofilny kościół katolicki już powoli pęka, jeszcze trochę a wierzących w boga będzie się zamykać na oddziałach psychiatrycznych, tam gdzie jest ich miejsce!
Anonim2020.11.16 18:16
To ,że pęka to bardzo dobrze,a jak pęknie to weżmiemy się za pedofilię w twoim środowisku ,to dopiero będzie akcja .
Anonim2020.11.15 16:35
Tak jak tryumfuje w krajach skandynawskich?