Nowe taśmy z Amber Room! Nagrani Kwiatkowski i Kulczyk - zdjęcie
25.02.19, 10:36

Nowe taśmy z Amber Room! Nagrani Kwiatkowski i Kulczyk

2

Telewizja Polska ujawniła kolejne nagrania z rozmów Jana Kulczyka, które przeprowadzał w 2014 roku w restauracji Amber Room. Biznesmen rozmawiał wówczas z szefem NIK Krzysztofe Kwiatkowskim.

Jak dowiadujemy się od dziennikarzy telewizji publicznej, do rozmowy doszło 10 czerwca 2014 oku. Dyskusja dotyczyła min. podatku VAT, a dokładniej jak to określono "kołowrotków VAT-owskich".

K. Kwiatkowski: Na kolegium [NIK] analizujemy budżet państwa i przygotowujemy opinię dla Sejmu. 20 procent zmniejszonych wpływów z podwyższonego podatku VAT.

J. Kulczyk: Ale dlaczego?

K. Kwiatkowski: Moim zdaniem kilka przyczyn się na to złożyło. Jest intensyfikacja tych kołowrotków VAT-owskich i oni trochę to przespali. Według naszych analiz ewidentnie za wolno zaczęli reagować na te działania.

(…) my mamy problem (…) to trochę jest od dłuższej chwili już porozumienia w kilku państwach i trochę nasze Ministerstwo Finansów jest jak dziecko we mgle.

 


mor/TVP Info/Fronda.pl

Komentarze (2):

Michał Pasierb2019.02.25 12:15
Głos zza grobu, poniekąd...
Andrzej Malik2019.02.25 11:14
" – Ta taśma to jest odgrzewany kotlet sprzed kilku lat – oceniła rzecznik PiS Beata Mazurek. Podczas konferencji prasowej rzecznik PiS zaznaczyła, że dobrze się stało, że ujawniono taśmy, aczkolwiek dodała, że z tymi nagraniami nie wiąże się nic nowego, że nie niosą ze sobą żadnej sensacji. – Myślę, że najlepszym komentarzem do tego będą słowa Schetyny, który powiedział, że to jest afera wymyślona na to, by przykryć układ radomski. Nie ma żadnej afery taśmowej związanej z premierem Mateuszem Morawieckim i nie ma żadnej afery radomskiej. Nie dajmy się zwariować – mówiła w Sejmie. " ...a nie, pomyliłem się.... to nie o Kulczyku!