Niezwykła inicjatywa w Peru. Najświętszy Sakrament na dachu - zdjęcie
27.03.20, 10:50

Niezwykła inicjatywa w Peru. Najświętszy Sakrament na dachu

10

Informowaliśmy już o niezwykłych inicjatywach księży, którzy starają się dotrzeć do wiernych z sakramentami lub Mszą św., mimo restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. W stanie Michigan ksiądz odprawił tradycyjną „Mszę parkingową”, w Neapolu dwaj księża wpadli na pomysł odprawienia Mszy na dachu, by mogli uczestniczyć w niej wierni. W Peru z inicjatywą wyszli z kolei sami świeccy.

 

„Nie czekając, aż ich duszpasterz ich poprowadzi, pełni wiary peruwiańscy parafianie wymyślili sposób na podtrzymanie żywej nadziei w tych ciemnych godzinach i wykorzystują dach swojego kościoła, by głosić przesłanie nadziei” – pisze Kristine Christlieb. Tym razem więc to zwykli świeccy katolicy postanowili spełnić słowa Pana Jezusa: „Co mówię wam (...), rozgłaszajcie na dachach” (Mt 10,27).

Parafianie zwrócili się do ks. Enrique Díaza z kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w Limie z pomysłem wystawienia Najświętszego Sakramentu na dachu. Duchowny zdecydowanie poparł pomysł niezwykłej adoracji, która polegała na wystawieniu oświetlonej monstrancji na dachu kościoła po zmroku w sobotę i niedzielę. Wystawieniu Najświętszego Sakramentu towarzyszyła też peruwiańska muzyka, która akompaniowała modlitwie za ofiary koronawirusa.

Dzięki oświetleniu zapewnionemu przez lokalną restaurację, mieszkańcy pobliskich wysokich budynków mieszkalnych mogli uczestniczyć w adoracji. Jak zauważył ks. Díaz, choć nie wszyscy mieszkańcy tej okolicy to katolicy, wielu „podchodziło do okien i balkonów, a wielu przyklękało przed Najświętszym Sakramentem”. „To było piękne i zostało bardzo dobrze przyjęte przez wszystkich ludzi w pobliskich budynkach – powiedział ks. Díaz. – Widać potrzebę Boga na świecie, widać potrzebę u wszystkich tutejszych sąsiadów obecności Jezusa”.

„Ci, którzy mają wiarę, jakkolwiek byłoby trudno, zawsze znajdują pociechę i nadzieję, że świat nie wyślizguje się z rąk Boga, że On zawsze nad wszystkim panuje” – dodał ks. Díaz.

jjf/ChurchMilitant.com

 

Komentarze (10):

Totustuus2020.04.9 16:18
Trevignano Romano 8 kwietnia 2020 r Przesłanie Jezusa o 17.50 Dzisiaj [Wielka Środa] był dniem, w którym Judasz zdradził Mnie pocałunkiem. Spacerując po mieście, faryzeusze patrzyli na Mnie z pogardliwą wyższością , pychą i arogancją , w ten sposòb także i dzisiaj Mój kościół Mnie zdradza, spoglądając na Mnie w sposòb powierzchowny; dochodzi do tego że wielcy teologowie blokując dostęp do kościołòw, rozpraszają Moją trzodę. Córko moja, taka jest historia Wielkiej Środy i czasów obecnych ; wkrótce otrzymacie Ostrzeżenie, da wam ono możliwość wyboru między Miłością do Mnie lub Szatana. Potem kule ognia spadną na ziemię i będzie to dla was najgorszy moment, ponieważ nadejdą wszelkiego rodzaju katastrofy. Moja Matka będzie was chronić, umieszczając was pod swoim Błogosławionym płaszczem, nie lękajcie się. Wszystkich was błogosławię w imię Ojca w imię moje i Ducha Świętego, Amen ”.
Stani2020.03.27 12:54
Bogu dziękujcie, Dachu nie gaście!
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.27 11:17
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.27 11:08
"nasze" pedofilne klechy niech tego lepiej nie próbują bo molochy zwane kościołami są wysokie a dachy strome i łatwo spaść na głupi łeb!
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.27 11:10
Pedofil dał głos... Myśli, że jak zarzuci innym, to jego grzeszki przyschną.
Terezjusz2020.03.27 11:10
Niektórzy mają mocno stromo pod sufitem. Ewidentnie mózg im się ześlizguje, a nienawiść zaślepia. Oby Cię Bóg ocalił, biedny robaczku.
Styki2020.03.27 11:11
Idz juz na te sanki.
anonim2020.03.27 14:37
Nie musisz tak się martwić o naszych księży martw się o siebie ,żebyś wirusa nie złapał .
katolik2020.03.27 11:05
W Polsce dno popslsldwiosnanowoczesnahołow i co co na nich głosują, tez się nawrócą i nie będą obrażać Boga przez nawoływanie ludzi do grzechu społecznego eutanazji aborcji gender lgbt niszczenia Boga
Ancymon2020.03.27 11:04
Dzisiaj dach, jutro Księżyc!