„Niezłomny jest w Tobie”  - zdjęcie
18.02.14, 13:08

„Niezłomny jest w Tobie”

8

Brak środków finansowych na kontynuację poszukiwań i identyfikacji bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego zmusił fundacje, środowiska kombatanckie i patriotyczne do ogłoszenia kwesty.W akcji weźmie udział niemal 1000 wolontariuszy w 40 miastach. Spotkać ich będzie można m.in. przed kościołami, a także w miejscach, gdzie odbędą się uroczystości związane z Dniem Żołnierzy Wyklętych.

Wojciech Łuczak, prezes Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza “Łupaszki”, mówi, że kwesta jest fragmentem akcji „Niezłomny jest w Tobie”, której celem jest pozyskanie materiału genetycznego ofiar terroru komunistycznego.

- Akcję rozpoczynamy 1 marca. W niektórych miastach już została ona rozpoczęta. Jest to akcja „Niezłomny jest w Tobie”, to apel do rodzin pomordowanych, do ich potomków o to, aby przekazywali swój materiał genetyczny do odpowiedniej instytucji, żeby te szczątki, które już zostały wydobyte, albo zostaną wydobyte mogły być teraz zidentyfikowane. To jest główny cel naszej akcji, a przy okazji zbieramy pieniądze, żeby te badania sfinansować  zaznacza Wojciech Łuczak.

Identyfikacją szczątków ofiar zbrodni komunistycznych zajmują się IPN i Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów.

Ab/ RM
 

Komentarze (8):

anonim2014.02.18 14:45
Piękna idea! Wykonamy tę służbę dla pamięci o Was!
anonim2014.02.18 16:37
Świetnie! Trzeba znaleźć szczątki tych, którzy walczyli o wolną od okupantów Polskę. O Polskę dla Polaków.
anonim2014.02.18 17:29
Ocalić Niezłomnych od zapomnienia i komunistyczbego szkalowania.
anonim2014.02.18 20:33
Żołnierze Wyklęci, chylę głowę prze Wami. Na zawsze w moim sercu! Każdy Polak wspiera kwestę!
anonim2014.02.19 1:05
Do pierwszego marca zostało jeszcze trochę czasu , odpocznijcie i dajcie spokój z tym politycznym onanizmem nad "żołnierzami przeklętymi" . Widzę że masowo produkujecie o nich kolejne newsy na frondzie. @ Kropelka jak tak chcesz tej polski dla Polaków to proponuje wznowić działanie Oświęcimia i wrzucać tam tych trefnych Polaków , dobry pomysł ?
anonim2014.02.19 2:12
@partizan86 ... "dajcie spokój z tym politycznym onanizmem nad "żołnierzami przeklętymi" ." Jesteś jakimś potomkiem tych, którzy mordowali polskich patriotów? Bo to jakoś wynika z twojej wypowiedzi... "@ Kropelka jak tak chcesz tej polski dla Polaków to proponuje wznowić działanie Oświęcimia i wrzucać tam tych trefnych Polaków , dobry pomysł ?" Nie, niedobry. Wolałabym, aby im sfinansować bilet w jedną stronę, do tych krajów, w których będą się lepiej czuć niż w tej "zacofanej", "faszystowskiej", "homofobicznej" i "moherowej" Polsce.
anonim2014.02.20 0:20
@ Kropelka Z mojej wypowiedzi wynika tylko i wyłącznie niechęć do tych tak zwanych przez Ciebie "polskich patriotów" , których to próbujecie wepchnąć na piedestał . Tacy ludzie jak Kuraś Józef – Ogień , Rajs Romuald – Bury , Sojczyński Stanisław – Warszyc czy Zdanowicz Leonard – Ząb to zwykli mordercy , dla których życie innych było nie wiele warte . Z zimną krwią zabijali Polaków , Białorusinów Słowaków czy Żydów . A teraz z tych ludzi robi się bohaterów i stawia jako wzorce dla młodzieży a po prawej stronie politycznej trwa wręcz onanizm wyklęci to wyklęci tamto. Robicie z nich partyzantów i patriotów a to byli z reguły bandyci . Z tymi biletami to dobry pomysł . Też Ci zafunduje do Watykanu , byś mogła tam pracować ku chwale swojej sekty . Oczywiście był by to bilet w jedną stronę . Polska jest to tak samo ziemią kato faszystów jak i Ateistów czy Białorusinów nikt nas z ziemi naszych ojców nie wyrzuci ,a już na pewno nie watykański klakier .
anonim2014.02.23 16:29
Niezłomny choc został zamordowany, jest w Tobie. I Ty możesz uratowac małych szarych Polaków przed złem, które raz po raz atakuje. Bo Ty zyjesz i cierpisz prześladowania od uzurpatorów.