Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekazał wczoraj PAP, że szefem na powrót wydzielonego z resortu kultury ministerstwa sportu zostanie poseł Kamil Bortniczuk. To jednak nie jedyne zmiany w rządzie zbliżające się zmiany w rządzie.

Portal wPolityce.pl dowiedział się nieoficjalnie, że nowym ministrem rolnictwa zostanie Henryk Kowalczyk. Dotychczasowy szef resortu Grzegorz Puda ma natomiast zostać nowym szefem Kancelarii Premiera. Michała Kurtykę na stanowisku ministra klimatu i środowiska ma zastąpić Anna Moskwa.

Rekonstrukcja rządu stała się konieczna po odejściu ze Zjednoczonej Prawicy Jarosława Gowina. W miejsce Porozumienia do współpracy z koalicją rządzącą przystąpiła Partia Republikańska europosła Adama Bielana oraz zespół parlamentarny „OdNowa RP” wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepy. Obie formacja skupiają polityków zrzeszonych wcześniej wokół Jarosława Gowina.

Zmianę na stanowisku szefa resortu klimatu wiąże się z oskarżeniami pod adresem Michała Kurtyki o niewłaściwe kierowanie negocjacjami z Czechami. Minister rolnictwa Grzegorz Puda jest natomiast oceniany jako zbyt bierny. O dymisji szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka wiele mówi się z kolei w związku aferą mailową.

kak/wPolityce.pl