Forum Niemieckich Katolików (FDK) wystosowało we wtorek apel do rodziców, którzy posyłają swoje dzieci na katolicką katechezę. Pismo podpisane przez przewodniczącego organizacji, prof. Huberta Ginderta, nosi tytuł: „Katolicy, brońcie się!”.

- Rodzice mają prawo do tego, by ich dzieci dowiadywały się na lekcjach religii o wierze i nauce Kościoła. Młodzież, która może wybierać między lekcjami religii i etyki, ma takie samo prawo, by decydować się na lekcje religii. Tak więc gdy katecheci popierają memorandum „Kościół 2011”, które jest sprzeczne z nauką i tradycją Kościoła, słuszną odpowiedzią jest wypisanie z lekcji religii – można przeczytać w apelu. Pismo nie precyzuje, czym proponuje zastąpić wadliwą katolicką katechezę.

Memorandum „Kościół 2011” podpisało 144 niemieckich profesorów teologii. Domagają się w nim dyskusji na temat zmiany stosunku Kościoła katolickiego do celibatu, sposobu wyboru biskupów, czy docenienia związków jednopłciowych.

Forum Niemieckich Katolików to założona w 2000 roku organizacja skupiająca 42 grupy katolickie. Powstało jako przeciwwaga wobec lewicowego Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików. W kuratorium FDK zasiadają m.in. trzej niemieccy biskupi, w tym arcybiskup Kolonii, kard. Joachim Meisner.

sks/Forum-Deutscher-Katholiken.de

/