Nie udało się lewicy, udało się koronawirusowi. Świąt w tym roku może nie być  - zdjęcie
14.10.20, 19:52

Nie udało się lewicy, udało się koronawirusowi. Świąt w tym roku może nie być

22

Od wielu lat Święta Bożego Narodzenia są solą w oku lewicowych ekstremistów. Wszechobecne kolędy, żłobki bożonarodzeniowe i dzielenie się opłatkiem zbyt bardzo kojarzą się z chrześcijaństwem i wnoszą Boga w przestrzeń publiczną. Dlatego od wielu lat lewicowe środowiska próbują z tymi pozostałościami chrześcijaństwa w Europie walczyć. Tego roku mają jednak wyjątkowego sojusznika. Jest z nim koronawirus.

Jak pisze Ángel Manuel García Carmona, w Hiszpanii „od 2015 roku komuniści rządzący wieloma miastami i miasteczkami podejmowali wysiłki w celu dechrystianizacji Bożego Narodzenia”. W tym roku może się im to naprawdę udać.

Publicysta przypomina, że dzięki koronawirusowi udało się już w znacznym stopniu „odwołać” Święta Wielkanocne. Ze względu na obostrzenia nie odbyły się tradycyjne procesje Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Nie można było gromadzić się w kościołach, czego uważnie pilnowała policja. W pewnym momencie w hiszpańskich kościołach mogło gromadzić się mniej osób niż w tym samym czasie w kasynach.

Teraz obostrzenia mają dotknąć czas Bożego narodzenia.

- „Władze regionalne Katalonii już teraz oficjalnie badają kwestię ograniczeń możliwych na czas Adwentu i Bożego Narodzenia. W przypadku północno-wschodniej Katalonii regionalna ekspert ds. zdrowotnych Alba Vergés zapowiedziała, że obecne restrykcje (dozwolone są zgromadzenia maksymalnie 6 osób) raczej nie zostaną zmienione na czas Bożego Narodzenia, nie będzie też od nich wyjątków” – pisze García Carmina

Tak, jak to było w przypadku Wielkanocy, nie będzie tradycyjnych procesji z okazji Bożego Narodzenia. Nie będzie też dużych celebracji w świątyniach. Boże Narodzenie jest ważnym świętem rodzinnym, ale również rodziny nie będą mogły spotykać się w większym gronie.

W ten sposób to, co przez lata nie udawało się lewicy, udało się koronawirusowi. Wolność i swobody religijne chrześcijan zostały znacznie ograniczone, a Świąt Bożego narodzenia w pewnym sensie w tym roku może nie być.

- „Jako chrześcijanie, nie możemy być bezczynni, nie powinniśmy się też lękać: lewicy, poprawności politycznej, ani też ambicji centralistycznych rządów. Każda sytuacja, także i obecna, stanowi okazję do afirmacji chrześcijaństwa, stawiania Boga w samym centrum naszego życia” – apeluje hiszpański publicysta.

kak/PCh24.pl

Komentarze (22):

man.of.Stagira2020.10.15 12:12
Watch: Biden Fundraiser Jane Fonda Says COVID-19 Is ‘God’s Gift to the Left’. Czyli NAWET Jane Fonda zgadza się z redaktorem kak /portalem fronda.pl w tej kwestii DODAJE, że Bóg zesłał Sars-cov-2 żeby mogli pozbyć się Donalda Trumpa! GOD save LEFT! https://www.breitbart.com/entertainment/2020/10/07/jane-fonda-says-covid-19-is-gods-gift-to-the-left/?fbclid=IwAR0eMI1fG1GB9vI06Y4b0Zg7yCVTjliK__b2v-8PGg3Jh25mcgnFSO7-37I
A - K2020.10.15 11:21
Udało się wirusowi?? A kto jest stworzycielem wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych?????
T.2020.10.15 9:02
Czyli sensem Bożego Narodzenia (przepraszam, jak piszą redaktorzy "Bożego narodzenia") jest według Frondy rodzinna wyżerka i targowiska bożonarodzeniowe, ewentualnie szopki i procesje, a nie Narodziny Jezusa? Nie wiem jak inni, ale dla mnie tegoroczna Wielkanoc była bardzo wyjątkowa i jednym z większych przeżyć religijnych dzięki choćby temu, że można było lepiej w niej uczestniczyć. No i była jak najbardziej rodzinnym świętem, gdzie będąc na Mszy czy Liturgii mogliśmy też celebrować swój mały, rodzinny Kościół. Jak dla mnie to krok do przodu względem ciśnięcia się gdzieś w tłumie, gdzie nic nie widzisz, ledwo co słyszysz i próbujesz nie zemdleć. Ale co kto lubi ;)
Mrceniusz2020.10.15 13:24
Dokładnie i w dychę. Od tej świątecznej komercji aż rzygać się chce.Ostatnimi czasy to nie było powitanie Jezusa, a "handel w świątyni". Może dzięki wirusowi Święta będą skromne i rodzinne. Czego Wszystkim Moim Rodakom Życzę.
Obywatel2020.10.15 8:16
Przecież nikt nikomu nie zabroni obchodzić świąt jeśli chce i czuje taką potrzebę, ale po co się z tym afiszować i obnosić po ulicach???
A - K2020.10.15 5:24
A KTO?? - jest stworzycielem wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych??? - Komu więc się udało???
Jan Radziszewski2020.10.15 1:19
++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
violencja2020.10.15 0:02
Kościół jest teraz na Krzyżu, kochani.Trwa walka duchowa.Mówię za ks.Chmielewskim.
"ożyła" - bajki dla idiotów2020.10.14 23:59
"W takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy, nie można wykluczać z założenia jakiegokolwiek rozwiązania - powiedział w środę w rozmowie z Wirtualną Polską szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, pytany o możliwość przywrócenia niedziel handlowych. Analizujemy te propozycje - stwierdził."
lolo2020.10.14 22:12
Duch Święty się mocno zdenerwował, że ludzie nie rozumieją co znaczy miłość bez granic, bez piekła...a Diabły szaleją...i idą tam gdzie odmawiany jest Różaniec...Polska już na 2 miejscu pod względem zgonów
Pisbusters2020.10.14 22:07
Pisało w internecie że bóg zaraził się koronawirusem i umarł a Maryja z tego powodu się powiesiła, dlatego świąt nie będzie bo już nie ma czego świętować a Maryja
pawel2020.10.14 23:25
to nawet nie jest śmieszne, idź lepiej tryskaj madroscia na łonecie , cymbał jesteś delikatnie mówiąc bez ogródek
rebeliant2020.10.14 21:13
Od dłuższego czasu nerwuję swoimi komentarzami letnich dobroduchów, ale nawet ja widzę fałsz w stwierdzeniu "Świąt w tym toku może nie być". Święta Bożego Narodzenia w mniejszym stopniu polegają na zasiadaniu przy wódce i żubrówce, ale polegają one właśnie na refleksji we wspólnocie. Ta sytuacja może być świetną szansą na ożywienie społeczności ludzi uznających się za wierzących. Przywódcy duchowni powinni postawić na ilość spotkań oraz mszy (może nawet pokusza się na msze plenarne dla małych grupek). Ludzie będą mniej spędzać czasu przy stole, a może zachce im się spędzić więcej czasu na trochę inny sposób niż do tej pory.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.14 21:11
to tylko pokazuje że całe te bzdurne święta są nikomu niepotrzebne tak jak pazerne i pedofilne klechy z tym swoim burdelem tzw. kościołem!
violencja2020.10.14 23:56
Jednak mi i moim bliskim są potrzebne, przytulam Ciebie.
Jan Radziszewski2020.10.15 1:24
bliski czas Chazarze gotuj się na radosne powitanie przez swojego cezara 7J19,15) (:..) 22.08.2020 . ++ Część ludzi, która jest oddana diabłu będzie jemu wierna, a część się nawróci, jednak wielu ogarniętych działaniem demona, zgładzi działanie Aniołów Bożej Sprawiedliwości. ++++ Ludzi zatwardziałym w złu, w tym wielu Chazarów, zostanie wtrącona do piekła. ++++ Część z tych, która umarła z wrażenia, nawróci się nim umrze, tych Święty Michał Archanioł zaprowadzi do miejsca czasowej pokuty, do czyśćca. Będzie to dla tych osób bardzo wielka Łaska Boża, możliwa tylko dlatego, że znalazło się dostatecznie wiele osób, które oddały wszystko do Bożego Skarbca, do Bożego działania.
Świadkowie Jehowy przestali "głosić" już dawno2020.10.14 20:51
nawet oni rozsądniejsi od was.
Objawienia z Akity2020.10.14 20:18
http://www.duchprawdy.com/akita.htm
B.2020.10.14 20:18
Najważniejsze jest, żebyśmy powitali Chrystusa w swoim sercu, zastanowili się głęboko, co oznacza Wcielenie i przeżyli te Święta w sposób głęboko religijny. Obżarstwo, prezenty czy nawet spotkania rodzinne nie należą do religijnej istoty Świąt. Można nawet chodzić do Kościoła bez religijnego pożytku. " Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz?" - pisał św. Paweł. I dalej: "ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym". (Rz 8, 35, 39) Na epidemię nie mamy wpływu, Pan Bóg dobrze wie, co dzieje. Święta Bożego Narodzenia są dziś raczej pretekstem go różnych świeckich zachowań. Także u ludzi wierzących świeckie zwyczaje często tłumią sprawy religijne związane z Bożym Narodzeniem. A epidemia może właśnie przybliżyć do Boga, gdyż u Niego szukajmy ratunku.
iga2020.10.14 21:37
mądre słowa. Dziękuję.
verizanus2020.10.14 20:12
Ciekawe czy lewica i koronawirusowe represje są jakoś powiązane? ;)
Polską rządzą od 30 lat2020.10.14 20:11
wrogowie Polaków!!! https://www.youtube.com/watch?v=dlEq_0YydwU