Nawałnice w Europie. Abp Gądecki apeluje o solidarność   - zdjęcie
16.07.21, 17:26Fot. screenshot - YouTube (Episkopat)

Nawałnice w Europie. Abp Gądecki apeluje o solidarność

16

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu ws. dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że Kościół w Polsce pragnie wesprzeć poszkodowanych modlitwą oraz ofiarą. „Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym” – napisał.

„Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska” – czytamy w Apelu.

BP KEP

 

Publikujemy pełny tekst Apelu:

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH
W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

(do odczytania w kaplicach i kościołach w niedzielę 18 lipca) 

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 16 lipca 2021 roku

 

Komentarze (16):

kep2021.07.19 9:26
A kiedy powie , że to KARA BOŻA !
katolik2021.07.17 15:56
KARA BOSKA ZA PSEUDOPANDemię i za twoje ABp uczestniczenie w tym kłamstwie
nie ślepy2021.07.17 13:33
Po pierwsze z czyichś pieniążków dobrze się wspomaga...po drugie mam wspomagać lewactwo zachodnie, żeby miało siły nas atakować?
dr. alban2021.07.17 10:33
gondeck hooju a może wy tak pomożecie potrzebującym
kibic2021.07.17 7:42
Abp Gądecki, trzeba się solidaryzować z Panem Bogiem a nie poganami którzy walczą z chrześcijaństwem. Pomyliły się Abp role !!!
Po 11 ...2021.07.17 5:23
Hierarcha KK powinien powiedzieć coś innego. Coś w stylu: "Postaram się załatwić u Boga, że posprząta ten syf i odda życie chociaż zabitym dzieciakom." To dla niego pikuś, w końcu jest wszechmogący. Dlaczego tak nie powie???
gądecki i pozostali na usługach 6662021.07.17 5:09
NA WAS PRZYSZEDŁ TEŻ CZAS ZAKASAĆ RĘKAWY I COŚ ZROBIĆ --------- nie będzie od dan dostawać pieniążki, bo macie je od 666 .........................za zdradę Pana Jezusa, za co niechybie zapłacicie
Monika2021.07.16 20:24
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl
;;;;;;;;;2021.07.16 18:55
95% polskiego kleru to zasiedziali
Po 11 ...radzilowJedwabne-lelek33332021.07.16 18:55
pisze CYT.: "Wklad polakow w manipulowanie siekiera, widlami, obrzynem i baniakiem z benzyna jest fundmentalny. Na tym fundamencie opiera sie pozyskanie Mienia Bezspadkowego, zarowno metoda stodolowo-zapalczana jak i metoda folksdojczersko-szmalcownicza." - - - - - - - - - - Co za pasja "profesorze" Hertrich-Woleński!
Po 11 ...2021.07.16 18:16
Kara za grzechy KK?
Anonim2021.07.16 18:07
Kara Boża za odejście od Boga,niedługo będą trzęsienia ziemi w takich miejscach gdzie nie powinno ich być ,delta to jest pikuś jak nastanie gniew Alfy i Omegi.
KleroPierdziochWychwalaRóżańcoweOrgazmy2021.07.16 17:55
Ten zdemenciały dziad arcykleruch próbuje przypodobać się młodzieży, nosząc na bezczelnej mordzie plaster antykoncepcyjny. Naprawdę, jest z niego jebanuitki równiacha... Młodzi lgną do niego, żeby nie uronić ani przecinka z bzdetnych bekań, pierdliwych bzdetów i mamrotliwych bździn na tematy okolic płciowo-moczowo-uczuciowe.
Po 11 ...2021.07.16 17:40
Żenada. Nawałnice to typowy przykład "Force Majeure", czyli aktu boskiego. Apel biskupa to żart.... Kolego w śmiesznej czapeczce i nieśmiertelnym plasterku, apeluj do sprawcy zamieszania, do zabójcy, do niszczyciela, do Twojego Boga. Nie? Jesteś żenujący.
Pytanie do Episkopatu2021.07.16 17:36
Czy jesteście za In-Vitro skoro namawiacie do "szczepień" preparatami, które bazują na doświadczeniach na ludzkich embrionach? Uprzedzam wpisy negujące ten fakt - na rządowej stronie gov.pl są ulotki tych preparatów i tam pisze czarno na białym - nawet napisano, że z nerki pobierane, a nerki tworzą się w 5 miesiącu życia. I nie kręćcie - niechaj mowa wasza będzie TAK, TAK - NIE, NIE!
Po 11 ...2021.07.16 17:43
Nie eskaluj. Co zostanie z polskiego KK bez Papierza, biskupów i spedalonych księży? Ja i kilku sprawiedliwych, ale to nie wystarczy. Ja mogę się zająć KK, ale tylko po godzinach i w weekendy.