– Oczywiście skład zawsze wcześniej już mamy gotowy. Wstrzymujemy się z jego ogłoszeniem do ostatniego oficjalnego treningu. Skład wyjściowy ustalamy czy to na dzień przed meczem, czy po treningu – powiedział na konferencji prasowej trener Adam Nawałka. Przed czwartkowym meczem z Portugalią podkreślił, że to drużyna o dużym potencjale. – Czeka nas trudne spotkanie, ale wierzymy w nasze możliwości – podkreślił. 

Na pytania dziennikarzy przed meczem z Portugalią odpowiadał trener Adam Nawałka oraz zawodnicy: Arkadiusz Milik i Artur Jędrzejczyk.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy Roberta Lewandowskiego. Robert jest w dobrej formie fizycznej i doskonałej formie mentalnej. Wykonuje dobra pracę, oby tak dalej – powiedział Nawałka.

– To, że osiągamy takie wyniki w turnieju, nie jest niespodzianką. Spodziewaliśmy się tego, że będziemy grać i prezentować wysoki poziom na tych mistrzostwach. Chcieliśmy trafić z formą i to się udało. Do każdego meczu podchodzimy jako do najważniejszego. Interesuje nas, co tu i teraz i tak do tego podchodzimy – podkreślił.

– Nie ma takiej drużyny w której jeden zawodnik decydował o stawce meczu. Aby osiągnąć sukces w tym meczu, którym jest dla nas zwycięstwo, musimy zwrócić uwagę nie tylko na Cristiano Ronaldo, ale na wszystkich zawodników – dodawał Nawałka.

bbb/tvp info