NATO zatwierdza globalny plan odparcia rosyjskiego ataku na kilku frontach - zdjęcie
24.10.21, 19:06fot. yt/nato news

NATO zatwierdza globalny plan odparcia rosyjskiego ataku na kilku frontach

10

- Ministrowie obrony NATO na spotkaniu w czwartek zatwierdzili globalny plan obrony Sojuszu – oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po spotkaniu ministrów obrony NATONowa strategia NATO ma na celu zapewnienie ochrony państwom członkowskim w przypadku jednoczesnego rosyjskiego ataku w regionach Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego.

Ministrowie zatwierdzili dziś nowy plan obrony naszego sojuszu podczas konfliktów i kryzysów, abyśmy mieli odpowiednie siły we właściwym czasie i we właściwym miejscu” - powiedział Stoltenberg.

Szef Sojuszu dodał, że ten plan pomoże chronić miliard mieszkańców z krajów Sojuszu przed wszelkimi zagrożeniami.

Oprócz tego, szefowie resortów uzgodnili także reakcję NATO na nowe systemy rakietowe Rosji.

Nie powtórzymy destabilizującego zachowania Rosji i nie zamierzamy też rozmieszczać nowych systemów rakietowych w Europie. Wdrożymy wyważone geopolitycznie i militarnie środki, aby odpowiedzieć na te zagrożenia”

zaznaczył sekretarz generalny NATO.

Oprócz tego, Sojusz Północnoatlantycki bada możliwość szybkiego rozmieszczenia sił w regionie Morza Czarnego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zwiększyliśmy naszą obecność na Morzu Czarnym, ponieważ ma ono strategiczne znaczenie dla NATO”

powiedział Stoltenbreg.

Zaznaczył, że nielegalna aneksja Krymu i agresywne zachowanie Rosji na Morzu Czarnym spowodowały, że Sojusz zwiększył swoją obecność w regionie – w powietrzu, na lądzie i na morzu.

Stale oceniamy, co jeszcze możemy zrobić – częściowo zwiększając naszą obecność, ale też częściowo zwiększając naszą zdolność do szybkiego rozmieszczenia sił, jeśli to konieczne”

powiedział sekretarz generalny NATO.


Jagiellonia.org

Komentarze (10):

gorka2021.10.24 23:39
O ile wiem doktryna NATO zakłada obronę na linii Wisły! CPK jest budowany m.in po to, aby umożliwić lądowanie ciężkich samolotów transportowych USA. Potrzebne są odpowiednie pasy i infrastruktura. Polska pod rządami PiS realnie patrzy na zagrożenia i przygotowuje się do wojny. Obawiam się jednak, że nasze zbrojeniowe zakupy mają charakter bardziej polityczny niż pragmatyczny. Potrzebna jest armia nowego wzoru, precyzyjny plan zakupów, tworzących logiczny i zwarty system. Trzeba mieć wizję armii plus budowa przemysłu zbrojeniowego, która opracowuje i zasysa nowe technologie finansując i podnosząc nasze możliwości zbrojne.
Maciej Piwowar2021.10.24 21:22
Czyli NATO DAJE PRETEKST >>PODSTAWĘ by Rosja --Chiny--Iran OFICJALNIE OGŁOSIŁY SOJUSZ MILITARNY.Ot NATO ,,rządzą " DURAKI.
Anonim2021.10.24 20:35
Michalkiewicz UJAWNIA fakty ws. muru na granicy, Łukaszence, imigrantach i Żydach w Polsce! .................. https://www.youtube.com/watch?v=0WE39JLoxWA
droma2021.10.24 20:08
rakiet nie ma potrzeby się bać ;połowa rozkradziona ,połowa jest tylko w propagandzie ,brak kadry do obsługi /czytaj lotnictwo-glebownictwo /,rakiety u nich sątak doskonałe jak ich kanalizacja no analog ...
Anonim2021.10.24 19:39
jak zwykle cała siła w gębie
Skrzypek na dachu2021.10.24 19:38
Brawo NATO .
Skrzypek na dachu2021.10.24 19:37
Brawo NATO . Teraz mozna spac spokojnie bo brudny durny kacap nie skoczy .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.24 19:25
o urojonej wojnie hybrydowej, jaką według PiSdziaków, prowadzi łukaszenka przeciw polsce, NATO nie dyskutowało?
matis892021.10.24 19:12
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
droma2021.10.24 20:11
wania nie ma takiego proroctwa jest natomiast przepowiednia o lutowaniu rosji-kaput przez chiny-komusze ,wania nawet z atomem -no analog ...