Najnowszy sondaż. PiS ciągle wysoko. KO mocno w dół. Hołownia też zostałby posłem - zdjęcie
09.10.20, 15:04fot. Sejm RP/Wikipedia.comile partii w sejmie

Najnowszy sondaż. PiS ciągle wysoko. KO mocno w dół. Hołownia też zostałby posłem

3

Jak wynika z najnowszego sondażu CEBOS przy założeniu, że nie było pandemii i wybory parlamentarne odbywały się na przełomie września i października, to na PiS z partiami koalicyjnymi zagłosowałoby 40 proc. badanych zamierzających głosować. Do Sejmu dostałoby się też ugrupowanie Szymona Hołowni „Polska 2050”.

Za Zjednoczoną prawicą zalazła się Koalicja Obywatelska z bardzo wyraźnym spadkiem na poziomie 6 proc. i wynikiem poparcia 16 proc. Do Sejmu dostałyby się jeszcze Konfederacja z wynikiem 8 proc. poparcia, Polska 2050 Szymona Hołowni także z poparciem 8 proc. oraz Lewica z 5 proc. poparciem.

W wyborach zadeklarowało udział 78 proc. badanych, 9 proc. badanych nie było pewnych, a 13 proc. nie poszłoby głosować.

Do sejmu nie dostałoby się PSL (Koalicja Polska, czyli PSL i Kukiz'15 ), na które chciało zagłosować 3 proc. ankietowanych.


mp/pap

Komentarze (3):

dz2020.10.22 21:03
Jaki piękny tytuł. Przez moment się cieszyłem, że wreszcie ktoś nas broni i walczy o nasze prawa, dopiero później zrozumiałem, że chodzi o to byśmy mogli stać się mordercami. Ale ja bym to rozszerzył, żebym mógł zabijać bez żadnych ograniczeń feministki.
XYZ2020.10.9 15:24
Czy to jest teraz takie ważne gdy zaczyna brakować miejsc w szpitalach.
Ja, Szatan2020.10.9 15:14
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy bym się nie odważył bluźnić Tej, która, zgodnie z wolą Boga zmiażdży mi głowę, a tym bardziej Jej Synowi. Więc róbcie to wy. ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie i obłudnie rozdzie-rajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. 4. Udawajcie rozsądnych i racjonalnych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Wziąłeś dzisiaj pigułki, dziadku?”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przestawiajcie zawsze jako naiwne bajki, praktyki religijne – jako prymitywne zabo-bony, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan