Azjatycki najazd na Polskę. Setki migrantów jadą po socjal - zdjęcie
17.09.15, 06:50

Azjatycki najazd na Polskę. Setki migrantów jadą po socjal

8

Najazd na Polskę już trwa. Nie przyjeżdżają tu jednak "uchodźcy" z Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu. To Czeczeni, Orgmianie, Gruzini, Azerowie, Kirgizi i Tadżykowie każdego dnia próbują tysiącami przedostać się przez polską granicę. Jak podaje portal kresy24.pl, codziennie udaje się to conajmniej 300 osobom. Rzekomi uchodźcy przedostają się przez Terespol. Co ciekawe sami przyznają, że przed niczym nie uciekają: chcą po prostu świadczeń socjalnych i łatwiejszego życia.

"Polacy jakoś dziwnie wybiórczo wpuszczają. Wczoraj jechałem z rodziną siostrzeńca. Jego wpuścili, mnie - nie. Mówią, że łatwiej mają ci z polską wizą. A skąd ja ją mam wziąć w Czeczenii?" - cytuje portal kresy24.pl wypowiedź Ischaka z Groznego.
Straż Graniczna teoretycznie powinna wpuszczać do Polski wszystkich, którzy chcą otrzymać azyl lub status uchodźcy. W praktyce jest inaczej, bo też świetnie wiadomo, że nie chodzi tu o żadnych uchodźców. Według informacji portalu kresy24.pl, gdy zaczął się swoisty najazd na polską wschodnią granicę, Straż i rząd nie wiedzieli, co robić. Dlatego zdecydowano, że niektórych będzie się wpuszczać, innych cofać. Niektórzy próbują dostać się do Polski nawet kilkadziesiąt razy. Ciągle są zawracani, ale mimo to, próbują - w końcu się uda, a wtedy!...

Bo przecież nie chodzi o to, by całe życie mieszkać w Polsce. Najpierw socjal będzie brało się z Warszawy, a później - czas na Niemcy czy inne kraje Europy Zachodniej. W ten sposób, żyjąc koczowniczo, można pojeździć po całej Europie i spędzić wiele lat.
"Prawie żaden z nich nie przyjeżdża tu z zamiarem podejmowania pracy. Wiedzą, że dostaną zasiłek na każde dziecko i z tego korzystają, bo na ogół mają rodziny wielodzietne. A potem pojadą dalej - Do Niemiec, Szwecji, Francji, i tam cała procedura zacznie się od początku" - mówi portalowi kresy24.pl prawnik z kancelarii zajmującej się uchodźcami.

Uchodźców jest coraz więcej. Fala narasta bardzo dynamicznie. W czerwcu było ich 1700. W lipcu ponad 2000. W sierpniu już ponad 8000. W ciągu pierwszych 10. dni września - ponad 4000. Około 75 proc. z nich są cofane z granicy. Ale będą próbować dalej.

kad/kresy24.pl

Komentarze (8):

anonim2015.09.17 7:02
...oby do wyborów. Miejmy nadzieję, że PIS sobie z tym poradzi bo poza nimi nie widzę nikogo kto myśli o Polsce.
anonim2015.09.17 7:08
A Polaków z Kazachstanu i Ukrainy nasz miłosierny rząd dalej nie umie sprowadzić do kraju.
anonim2015.09.17 7:42
Należy przybyszom tj Muzułmanom obowiązkowo odtwarzać i pokazywać jak wyje i lamentuje fałszywy prorok naib Mahomet w piekle. Może wówczas n z braku motywacji do wieczności z Hurysami /diabłami/ w piekle zmienią swe nastawienie Ideologiczne takie samo jakie pchało Bolszewików na zachód po Rewolucji Październikowej Należy
anonim2015.09.17 7:55
Czyli brak dawania z siebie na rzecz społeczeństwa jest jednak bardzo istotnym argumentem. Ciekawe, czy dostrzega się ten sam problem przy rozważaniu kwestii małżeństw homoseksualnych - że społeczeństwo nic od nich nie otrzyma.
anonim2015.09.17 7:55
Czyli brak dawania z siebie na rzecz społeczeństwa jest jednak bardzo istotnym argumentem. Ciekawe, czy dostrzega się ten sam problem przy rozważaniu kwestii małżeństw homoseksualnych - że społeczeństwo nic od nich nie otrzyma.
anonim2015.09.17 9:03
ludzie... gdyby faktycznie bylo tylu terrorystow wsrod tej fali ludzi probujacej dostac sie do lepszego swiata, juz dawno bylibysmy swiadkami licznych zamachow... Pamietajcie ze kwestia uchodzcow nie pojawila sie wczoraj, na dworcu w Budapeszcie koczlowali ludzie od MIESIECY, w poludniowej Europie od lat... faktem jest, ze w ostatnim czasie sie to nasililo, w znacznym stopniu przez dziwaczna polityke Niemiec i niemoc Wegrow w obliczu takiej masy ludzi. Nie straszcie wszystkich terrorystami, bo ci ludzie wlasnie od tych terrorystow uciekaja... zgadzam sie, ze nie powinno sie aktualnie przyjmowac migrantow ekonomicznych, ale nie mozemy zamknac calkowicie granic i udawac ze siwat poza nia nie istnieje. Miejmy troche serca dla skrzywdzonych ludzi. Nie zapominajmy, ze nie jestesmy bezbronni i tych, ktorzy ubiegaja sie o azyl mozna deportowac. Trzeba tylko respektowac prawo ktore aktualnie istnieje i co probuja robic Wegrzy, szkoda ze bez pomocy zachodu.. Dodam, ze podoba mi sie pomysl Brytyjczykow - beda zabierac ludzi prosto z obozow w Libanie, Turcji i Jordanii, gzdie przebywaja MILIONY ludzi od dlugiego czasu, nie majacy nadziei i na powrot do domu, nie mogacy wydostac sie z obozu...TO ma sens, przynajmniej zbrodniczy przemytnicy ludzi nie beda sie bogacic i kontrola przyjmowanych moze byc zachowana. Nie mowmy, ze to nie nasz problem, bo jest to problem GLOBALNY. Nie zachowujmy sie jak te prymitywy z demonstracji w Warszawie, spiewajace jakies hasla o Oswiecimiu... Nie pozwolmy, zeby swiat stanal do gory nogami i otwarcie podejdzmy do sytuacji, nie chowajac glowy w piasek.
anonim2015.09.17 9:04
Jeszcze jedno wystąpienie Kopaczki w sejmie i będzie ich nie 300 dziennie ale 30 tysięcy
anonim2015.09.17 15:21
Klementyn ,,...jak te prymitywy z demonstracji w Warszawie, spiewajace jakies hasla o Oswiecimiu... Nie pozwolmy, zeby swiat stanal do gory nogami..." --------------------------------------------------------------------------------- To przeczytaj artykuł jak zachowują się kulturalni Niemcy wg wysokich standardów niemieckich ,,Niemcy nie mieli miejsca dla uchodźców. Znaleźli je w... byłym obozie koncentracyjnym" http://gloria.tv/media/ieYTSKN8bkx