Muzułmanie w Europie stają się bardziej radykalni - zdjęcie
18.08.19, 11:18

Muzułmanie w Europie stają się bardziej radykalni

27

Profesor uniwersytetu w Louvain, Felice Dassetto, uważa, że świecki świat i jego wartości stają się mniej atrakcyjne dla współczesnego islamu i że muzułmanie zwracają się ku bardziej reakcyjnym formom wiary, pisze włoski dziennik „Il Giornale”.

„Jest trochę niezadowolenia [wśród muzułmanów], ale nie ma masowego porzucenia wiary, zjawisko to dotyka najwyżej 10-15%”” – powiedział Dassetto, zauważając, że co najmniej 80 procent muzułmanów w całej Europie twierdzi, że są religijni. Profesor dodał, że na piątkowych modlitwach w różnych meczetach widzi się obecnie więcej młodych muzułmanów, a ci młodzi właśnie, szczególnie z biedniejszych obszarów, są znacznie bardziej podatni na radykalizację.

„Salafici, nawet bardziej niż Bractwo Muzułmańskie, inwestują w socjalizację dzieci i kobiet” – zauważył i dodał, że radykalni salafici używają materiałów promujących „lekki salafizm”, skupiający się wokół potrzeb społeczności i ubogich, a to – jak ostrzega – może zachęcać i radykalizować młodych ludzi.

Dassetto powiedział też, że integracja muzułmanów zawodzi, pomimo powtarzających się prób rządów: „Badania mówią, że młodzi, nawet z trzeciego i czwartego pokolenia, dzieci rodziców urodzonych tutaj, zachowują pewne wahanie co do swojej przynależności i lojalności”.

Komentarze profesora przypominają słowa znawcy radykalnego islamu, Gillesa Kepela, który ostrzegł, że bez odpowiednich programów integracyjnych kraje Europy mogą stanąć w obliczu konfliktu obywatelskiego. Francuski socjolog Olivier Galland ostrzega z kolei przed radykalizacją i religijnym zapałem wśród młodych muzułmanów, ujawniając wyniki ankiety, z której wynika, że 20 procent muzułmańskich studentów opowiedziało się za przemocą religijną.

Źródło: Euroislam.pl

Komentarze (27):

tt: @PromocjaPWS2019.08.18 15:23
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki.com.pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
edi2019.06.17 7:05
TYLKO JEZUS ZBAWIŁ ŚWIAT przybysze zwłaszcza islamscy - NIE TOLERUJĄ NAS CHRZEŚCIJAN BO TAK NAKAZUJE IM KORAN - i dlatego my nie możemy TAKIEJ SYTUACJI ZAAKCEPTOWAĆ BO MY MAMY BOGA JEZUSA CHRYSTUSA ON JEST NASZYM PANEM - I NIE MOŻEMY SIĘ GO WYRZEC NA RZECZ ALLAHA, CZY JAKIEGOŚ INNEGO BUDDY - TO JEST SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI - I TO WIECZNEJ !!!
Ina2019.06.17 9:38
Możesz sobie podać rękę z fanatykiem islamskim. ten sam poziom skretynienia.
Daniel K2019.06.17 6:24
To i tak pikuś, przy katolikach w Polsce. Polscy katolicy chcą wprowadzić prawo zmuszające do umierania Polki którym ciąża doprowadzona do końca zagraża życiu. Chcą wsadzać do więzień kobiety które dla ratowania własnego życia usuwają ciąże. Chcą więzienia dla wszystkich którzy pomagają ratować te kobiety, w tym nawet dla kierowców którzy je zawożą do lekarza. Chcą więzienia dla par stosujących in-vitro w celu poczęcia wyczekiwanego dziecka. Chcą karać aptekarzy i lekarzy przepisujących pigułki"dzień po" rodzicom zgwałconych brutalnie nastolatek. Takie zamordystyczne prawo chcą wprowadzić polscy katolicy i reprezentująca ich organizacja Ordo Luris w Polsce. Pozdrawiam.
Maciek Arczyński2019.06.17 7:55
No tak, ciążą to nowotwór, choroba uleczalna tylko w wyniku ingerencji chirurgicznej... Zaraźliwa... bierze się przez zakażenie kropelkowe... a niektórzy twierdzą, że drogą powietrzną via bociany, natomiast u innych przez kontakt z podłożem w kapuście.
Czeslaw2019.08.18 22:29
Daniel K. Co ty z byka spadłeś? Gdzie to pisze? Napisz! Podaj źródło! Dlaczego nic sie nie mówi! Obudź się!!
krzysztof 542019.06.16 20:38
kiedy zrobicie czystke wsrod wynaturzonych kk na zachodzie juz nie ma SPRZEDALI SIE ZAGRC SREBNIKOW
Mirek2019.06.16 20:24
Prawda jest taka że w najlepszym rzazie Zachodnią Europę czeka takie mordowalenie o jakim świat nie słyszał . Tego się po prostu uniknąć nie da . Jeżeli w rodzinie niemieckiej rodzi się jedno albo dwoje dzieci a w rodzinie muzułmańskiej czworo albo i sześcioro to konflikt jest nieunikniony . My Polacy powinniśmy już pomyśleć aby wybudować na Odrze i Nysie Łużyckiej płot z drutu żyletkowego .
Maciek Arczyński2019.06.17 5:01
Ja mam taki ulubiony kawałek od lat: Stawiamy ogrodzenie z krat jak w klatce dla lwów i wysokość kilka metrów - no ile tam potrzeba - trybuny po naszej stronie, kioski z popcornem i pepsi czy co tam kto uważa i sprzedajemy bilety na widowisko: "Zmierzch bogów"
xyz2019.06.17 6:40
Tymczasem rzeczywistosc nieublaganie nabija sie z Polski => PKB per Capita w Niemczech ~4x wyzsze niz w Polsce. Kupno domu z JEDNA dobra pensja (inzynier mechanik) w rodzinie trwa ~10 lat w porychwach do 15... Ps. z tych trybun to tylko krzaki bedzie widac bo Wschodnie Niemcy od strony granicy sa praktycznie opuszczone.
Maciek Arczyński2019.06.17 7:49
Zaczekaj, zaczekaj, zaczekaj... Ile lat Niemcy budowali swój dobrobyt i na jakich kradzieżach? My praktycznie dopiero od czterech lat ruszyliśmy na dobrą sprawę biorąc pod uwagę dane Eurostatu. A co do Wschodnich Niemiec to pełna zgoda. Ale też zwróć uwagę, że jak się popatrzy na mapkę rozlokowania meczetów w Niemczech to tylko w zasadzie tzw. Zachodnie Niemcy, daw. NRF dla odróżnienia do NRD.
Moni2019.04.9 15:17
Szokujące jest to, że całe armie europejskich lewackich bojowców o wszelkie prawa, walczących na ulicach europejskich miast rzekomo o tolerancję, walczących z wszelkimi fobiami i homofobiami, rzekomo wszędzie obecnymi nacjonalizmami, z podłym chrześcijaństwem, nigdy nie miało i nie ma zamiaru udać się do tak licznych krajów islamskich, by tam faktycznie walczyć w imię wyznawanych tutaj poglądów. Przecież tradycyjnie rozwścieczone europejskie feministki w krajach muzułmańskich miałyby ogromnie dużo politycznej pracy. I to w obronie idei, których tak głośno i desperacko w Europie bronią. Czemu nikt z nich nigdy nie podjął się tak ważnej misji ?
Maria Błaszczyk2019.04.9 17:41
Bo to tak nie działa? Nie da się pojechać gdzieś i zmienić tam porządku prawnego i społecznego. Próbowali tego Amerykanie, wsparci najpotężniejszą armią świata i bilionami euro. Chcieli zaprowadzać demokrację na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Skutki są opłakane. Natomiast to bynajmniej nie jest tak, że nasi aktywiści tam nie działaja. Działają. Szkoli się też aktywistów stamtąd tu, w Europie. I to jest jedyny sposób, by zmieniać te porządki. A feministki europejskie mają wystarczająco dużo roboty w Europie, póki co... Zostawmy kraje muzułmańskie feministkom muzułmańskim, wspierając je po siostrzanemu know-how, a i, bywa, pieniedzmi.
Zbyszek2019.04.9 18:47
Feministki nie mają żadnych szans w starciu z muzułmanami i muzułmankami już choćby z tego powodu, że rodzą bardzo mało dzieci. Poza tym muzułmanie znacznie chętniej poświęcają nawet życie dla swojej wiary, aniżeli feministki.
Maria Błaszczyk2019.04.9 21:25
Ja jestem feministką i mam dużo dzieci. Nie ma związku między feminizmem a ilczbą dzieci. Istnieje związek między alfabetyzacją a liczbą dzieci. I między możliwaością pracy zarobkowej a liczbą dzieci. I dokładnie to samo działa dla muzułmanek. Muzułmanki niepiśmienne mają dużo dzieci. A piśmienne i mające możliwość pracy - nie. Np. Bośniaczki mają najmniej dzieci w Europie - 1,26 na głowę. Iranki - które przy całej opresyjności państwa umieją czytać i mogą pracować - 1,85. Podobnie muzułmanki w Europie - wbrew obiegowym opiniom wcale nie mają dużo dzieci, w większości krajów - mniej niż mieszkające tam Polki. I na miłość boską, nikt normalny nie poświęca życia dla wiary. Z faktu istnienia garstki fanatyków, nie można wnioskowac o blisko 2 miliardach ludzi. Normalnych, rozsądnych, zrównoważonych muzułamanach, którzy chcą normalnie żyć, pracować, wychowywać dzieci itd. Więc jest to bzdura.
K.K.2019.04.10 1:17
A może bzdurą jest to co ty piszesz? Skąd wiemy że nie kłamiesz? Może to twoja czysta teoria?
Zerr02019.06.16 22:52
Każda normalna osoba, normalny mężczyzna jest gotowy zaryzykowac życiem dla religii lub ideologii o sile religii. Postspołeczeństwa są wolne od takich zachowań, i m.in. z tego powodu łatwo was sobie podporządkujemy, gdy juz przyjdzie do harataniny. Najpierw wbijemy w beton agresywnych islamistów. Zachodnio-post-europejczyków nawet nie trzeba będzie bić ani do nich strzelać. Wystarczą groźby poparte demonstracją zdecydowania. Myśl "zycie jest najwazniejsze" to hańba.
Czeslaw2019.08.18 22:21
Mario ! Bzdura, bzdurą, bzdurę pogania ! Tak można podsumować twoj głupi wywód! Gdzie w Europie, u obecnych imigrantów , a szczególnie w Niemczech, znajdziesz , jak piszesz, normalnych, rozsądnych, zrównoważonych muzułmanów ! Przecież nie chce im się pracować , przyjechali po socjal ! Radykalizują się! Ale ty jak zwykle lewacko sie nastawiasz ! Wspólczuję dzieciom, czego ty ich nauczysz!?
Zerr02019.06.16 20:08
Po pierwsze - na litość Boską, skąd idiotyczne założenie, że Amerykanie próbowali zaprowadzać demokrację na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej? Naprawdę, jeśli Cyganka mówi, że chce ci powróżyć, to ona tylko mówi, a chce cię okraść. Bierzecie jawnie fałszywe założenia za rzeczywistośc i z góry wychodzą bzdury. A przy tym opieracie się na jawnie fałszywych danych, fałszywej "nauce" i fałszywej antropologii. Islam jest wrogiem wcale nie z powodu "islamistów" czy "radykałów" czy "religii". To sa bzdury.
anonim2019.04.9 14:32
Prawo szrija dla Francji i Niemiec!!! I Żeby nie było.... W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii na niespotykana dotąd skalę .
NiechLewatywaBedzieWamDrogowskazem!!!! 2019.06.16 20:40
i wszystko w temacie
Racjonalista2019.04.9 14:20
Bzdura powtarzana 1000 razy stanie sie prawda wedlug Frondy? Jestescie zalosni!
Maciek Arczyński2019.06.17 5:04
"Powiedział co wiedział." No, ale "Dzień X" Cię nie dotknie bo siedzisz w Polsce to możesz stroić się w piórka intelygenta i "obrońcy uciśnionych".
xyz2019.06.17 6:32
Alez dokladnie tak jest "racjonalisto"... W latach 70-80 DE zaimportowalo na wielka skale Turkow, ktorzy zakasali rekawy i rzucili sie do roboty. Ich dzieci juz takie chetnie nie byly wolaly socjal. Dzieci ich dzieci chodza zarosniete po meczetach. Nowa zwozka taniej sily roboczej pod przykrywka pomocy humanitarnej okazala sie KOMPLETNA KLAPA. Tania sila robocza ani mysli robic, od razu woli socjal i brody + wypinanie tylka x5 dziennie co finalnie kosztowalo Frau Merkel posade... Bedzie juz tylko smieszniej.
Bracewell2019.04.9 14:15
Poproszę zdjęcie tych radykalnych muzułmanów z Europy. Bo powyżej jak zwykle serwujecie zdjęcie radykalnych muzułmanów z Indonezji (flaga).
xyz2019.06.17 6:29
Mieszkam w Niemczech i trochu tego jest. Ale na szczescie z radykalizmu wysmienicie leczy ich miedzy innymi Merkava IV. No worries UE w koncu sie obudzi.
Kama2019.08.18 22:05
xyz! Ale pochodzisz z Podlasia? Prawda? Poznałam się po jednym słowie, które tam mówią ! Tak??