Multi-kulti w praktyce: norweski rząd płaci imigrantom, którzy przybyli tam po azyl, ale teraz chcą wrócić do domu - zdjęcie
11.12.15, 20:20(fot. euroislam.pl)

Multi-kulti w praktyce: norweski rząd płaci imigrantom, którzy przybyli tam po azyl, ale teraz chcą wrócić do domu

4

Norweski rząd płaci imigrantom, którzy przybyli tam po azyl, ale teraz chcą wrócić do domu.

Każdej osobie, która dobrowolnie zgodzi się opuścić kraj, oferowane są dziesiątki tysięcy koron oraz darmowy przelot.

Katinka Hartmann, szefowa komórki zajmującej się powrotami w urzędzie imigracyjnym Innvandring til Noreg (UDI), powiedziała w telewizji NRK, że wielu azylantów przybywających z Syrii, Iraku, Bliskiego Wschodu i Afryki oczekuje szybkiej pomocy i nie może czekać miesięcy albo lat w oczekiwaniu na zakończenie procesu przyznawania azylu.

„Azylanci byli przekonani, że otrzymają pracę albo edukację oraz możliwość sprowadzenia swoich rodzin. Wielu z nich nie może czekać na zakończenie urzędowych procedur. W swoich rodzinnych krajach mają rodziny, które oczekują od nich szybkiej pomocy”, powiedziała Hartmann. „Od długiego czasu nie mogliśmy przymusowo odsyłać ludzi z powrotem do Somalii, ale teraz to się zmieniło. Myślę, że więcej Somalijczyków, którzy muszą wyjechać, skorzysta z naszej pomocy w powrocie do domu”.

Z danych UDI wynika, że jak do tej pory z programu pomocowego dla powracających skorzystało 900 osób. Para z dzieckiem może otrzymać poza opłaconym przelotem równowartość około 35.000 PLN

International Organisation for Migration (IOM), która przetwarza dla programu dobrowolnego powrotu wnioski oraz oferuje porady i doradztwo, określiła ten program jako „bezpieczny i godny”. Jej rzecznik Joost van der Aalst stwierdził, że gwałtownie wzrosła liczba korzystających z tej formy pomocy, szczególnie wśród tych, którzy chcieli sprowadzić swoje rodziny.

Severus Snape, na podstawie www.independent.co.uk, za euroislam.pl

Komentarze (4):

anonim2015.12.12 1:17
Dokładnie 4 dni temu w artykule pt. "Nie tak pięknie w tej Norwegii. Imigranci chcą wracać" fronda trąbiła o tym jak to masowo Polacy uciekają z Norwegii i że "Norwegowie współfinansują powrót w rodzinne strony. Rodzina z dwojgiem dzieci może liczyć na 8600 euro zasiłku "pożegnalnego" oraz darmowe bilety lotnicze. (...) Ponad 900 osób złożyło podanie o finansowe wsparci powrotu do domu" . Niestety Severus Snape albo błędnie przetłumaczył zwrot "pasożytujący Polacy" (na "pasożytujący Muzułmanie") albo nie wiedział, że taki artykuł pojawił się na frondzie i dziś celowo w celu podtrzymania nagonki (w końcu to codzienność na frondzie) wypocił swój tylko z muzułmanami w roli głównej. Więc co wynika z tego artykułu? Może to, że idąc Waszym tokiem myślenia jesteśmy dokładnie tacy jakimi Wy postrzegacie muzułmanów. Emigrujemy zarobkowo żeby żerować na socjalu bogatszych a potem wracamy grzecznie do domów na koszt "żywiciela" z pożegnalną, okrągła sumką na koncie (najprawdopodobniej tylko po to żeby za rok wrócić żebrząc o kolejne zasiłki i "odprawy").
anonim2015.12.12 2:51
Norwegia to bogaty kraj. Mają kasę i kaprys więc płacą... na razie. @magda 78, nim coś napiszesz, poczytaj na norweskich stronach przepisy, co się należy, a co nie, emigrantom z EU lub innych krajów. Teraz piszesz bzdury. Podpowiem, że choć Norwegia, to o wiele bardziej nacjonalistyczny kraj niż Niemcy, jednak wychodzi na przeciw wszelkiej maści obywatelom świata i na urzędowych stronach poza norweskim wprowadziła język angielski.
anonim2015.12.12 13:11
Ja nie piszę o przepisach w norwegii tylko o zakłamaniu frondy. o dwóch artykułach opisujących tę samą sytuację rózniącą się tylko głównymi bohaterami. W przypadku powracających do kraju i inkasujących 40 tyś. i bilety powrotne Polaków jest to opowieść o wydzwięku pozytywnym. Polscy bohaterowie uciekają z "bogatego" kraju do ojczyzny bo "nie tak pięknie w tej Norwegii" (przy okazji inkasując niemała kasę, która im się w końcu należy). W przypadku powracających do kraju i inkasujących 35 tyś. i bilety powrotne Muzułmanów jest to dramat podszyty pogardą, negatywnym osądem i niezrozumieniem. Dalsza część jest rozważaniem czy autorzy celowo manipulowali oryginalnym tekstem dopasowując bohaterów do sytuacji czy może oryginał tyczył jednak wszystkich imigrantów (polaków, muzułmanów, itp.) Tu link do drugiego artykułu: http://www.fronda.pl/a/nie-tak-pieknie-w-tej-norwegii-imigranci-chca-wracac,61822.html A czy, którykolwiek z artykułów mówi prawdę o pomocy socjalnej norwegów? Dla miłośników frondy nie ma wątpliwości, że tak jest. Oni bez chwili reflekcji łykają wszystko co fronda im poda na talerzu biorąc to jako pewnik. Ja akurat z góry zakładam, że redaktorzy frondy kłamią i manipulują w każdym temacie. Wszystkie artykuły, które dotyczyły dziedzin w których mam wiedzę lub te, które weryfikowałam mijały się z prawdą.
anonim2015.12.14 7:33
Taa, Innvandring til Norge skraca sie do UDi.... Modli sie to wy umiecie, ale nic poza tym. UDI = UtlendingsDirektoratet, czyli Urzad/Dyrektorat ds, Cudzoziemcow. "Innvandring til Noreg/Norge" znaczy tylko imigracja do Norwegii, nie ma takiego urzedu!