Müller: W rządzie PiS będą nowe twarze - zdjęcie
28.10.19, 09:10Fot. Krystian Maj / KPRM

Müller: W rządzie PiS będą nowe twarze

7

W rządzie PiS będą nowe twarze” - poinformował dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak podkreślił w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki”:

[…] Ministrami konstytucyjnymi zostaną osoby, które wcześniej nie pełniły takiej funkcji”.

Dodał również, że wciąż trwają dyskusje dotyczące kandydatur, jednak ponad połowa składu Rady Ministrów została już ustalona.

Zaznaczał także:

Nowe ministerstwa, jeżeli chodzi o nowe nazwy ministerstw będą, bo będzie konsolidacja, zmiany właściwości, jeżeli chodzi o działy administracji rządowej w poszczególnych resortach, czy nowo utworzone ministerstwa, to jeszcze jest kwestia do rozstrzygnięcia”.

Przyznał też, że Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza możliwości przywrócenia ministerstwa Skarbu Państwa.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (7):

Otto2019.10.28 17:53
Dzony Daniels czy nadl bedie sterował szabesgojami z pis z tylnego siedzenia?
lady chapel2019.10.28 16:22
Tylko te twarze, ktore zaakceptuje Maly Tse Tung
Albert2019.10.28 10:51
Polacy, czy chcecie by Polska szybciej dogoniła Niemcy w poziomie życia ? To przestańcie głosować na polityków PO, bo ci ludzie nic innego nie robią tylko wam w tym przeszkadzają !!!
Dominika2019.10.28 10:50
PIS nie musi się wstydzić tego, że obiecał Polakom swoje socjalne programy przed i po wyborach, dlatego, że wszystkie te obietnice zrealizował i może patrzeć wyborcom prosto w oczy, jako wiarygodna formacja polityczna !
Reytan2019.10.28 10:49
Panie Premierze Morawiecki, pana program zrównoważonego rozwoju kraju jest wspaniaąym pomysłem ! Teraz przyszedł czas na jego realizację. Ponieważ do tej pory inwestowano głównie w duże miasta, to najwyższy czas, aby coś zabrać dużym mistom, a większość środków finansowych skierować na mniejsze miasta i wieś ! Postuluję zawiesić program 500 plus w dużych miastach. Dlaczego ? Mieszkańcy tych miast głosowali za PO lub wogóle nie głosowali, co znaczy, że oni chcą aby było tak jak za rządów PO-PSL, a więc bez programu 500 plus. Panie Premierze, nie należy tych ludzi na siłę unieszczęśliwiać i dawać im pieniądze skoro ich nie chcą. Oni chcą tylko tego, aby było jak było, a nie żeby było lepiej. Zamroźmy więc ten program dla nich – na 5 lat ! Podobnie jest z wiekiem emerytalnym. Ci z dużych miast powinni pracować do 67, a nawet do 69. Proponuję zatem 5 lat zrównoważonego rozwoju in minus dla dużych miast oraz in plus dla małych miast i wsi.
Iza2019.10.28 10:48
Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją !
Polak Ateista Durny Gej2019.10.28 10:47
Panie premierze Morawiecki, po sformuowaniu nowego rządu, prosimy jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla dużych miast w Polsce. Mieszkańcy tych miast nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali !