06.07.20, 11:57Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta/TVP Info/zrzut ekranu

Mucha: ,,Rafał Trzaskowski unika debaty, czuje się niezręcznie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi''

Sztab Rafała Trzaskowskiego odmówił udziału kandydata KO w debacie prezydenckiej w Końskich. Ma tu się odbyć debata organizowana przez TVP w nowatorskiej formie w formule Town Hall Debate. Nowość tej debaty – na wzór debat w USA - to otwarte pytania od zwykłych obywateli, z których każdy może zadać pytanie kandydatowi ubiegającemu się o urząd prezydenta RP.

Debata odbędzie się w Końskich, co jest nawiązaniem do słów byłego lidera PO Grzegorza Schetyny, który powiedział, że „wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie”.

W Kwadransie Politycznym TVP wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha tak się odniósł do rezygnacji Trzaskowskiego z udziału w debacie w Końskich:

- Rafał Trzaskowski unika debaty z prezydentem, To sytuacja oczywista. Wczoraj mieliśmy komunikat ze sztabu Trzaskowskiego, że nie stawi się na debacie w Końskich. Gdyby podjął to wyzwanie, to mielibyśmy dziś wieczorem ważną debatę z udziałem dwóch kandydatów na urząd prezydenta RP

Dodał też:

- Atutem prezydenta Andrzeja Dudy jest swoboda rozmowy, a kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski unika debaty, czuje się niezręcznie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi 

Jeśli chodzi o coś, co sztab Trzaskowskiego określa jako „Arena prezydnecka” Mucha stwierdził, że jest „happening polityczny, który ma ratować twarz Rafała Trzaskowskiego”.

Zdaniem Muchy kontrkandydat Andrzeja Dudy, który nie bałby się Polaków, nie bałby się otwartej dyskusji, przyjąłby wyzwanie w Końskich i nie stawiałby warunków nie do spełnienia co do miejsca i mediów.

 

mp/tvp info

Komentarze

gość2020.07.6 15:38
Dziennikarz w Płocku zadał pytanie dotyczące warszawskich ścieków, pierwszą odpowiedzią były uśmieszki Trzaskowskiego i buczenie jego sympatyków. Słuchajcie, drodzy państwo, o tym właśnie są te wybory, żeby przez cały czas nie były nam zadawane tego typu pytania, czyli pytania, które nie mają nic kompletnie wspólnego z rzeczywistością - wypalił Trzaskowski. Złożył Warszawiakom 77 obietnic, z których spełnił jedynie 5. Nic dodać, nic ująć. Unika bezpośrednich rozmów, wręcz boi się rozmów.
Dell2020.07.6 15:21
Radosław Sikorski (ten, który w Berlinie, jako minister spraw zagranicznych, składał Niemcom hołd) zabrał Trzaskowskiego na spotkanie grupy Bilderberg. Trzaskowski zobowiązał się (jak każdy "gość" tej koterii) do zachowania w tajemnicy tego o czym mówiło się na tym forum. Komu złożył to przyrzeczenie? Jakie są konsekwencje niedotrzymania tej tajemnicy? Czy dochowanie tej tajemnicy jest ważniejsze dla "Pana Rafała" niż przysięga złożona Narodowi Polskiemu na Konstytucję? To pytania, które trzeba zadać Trzaskowskiemu. Zanim zostanie prezydentem.
Lol2020.07.6 13:40
A ten Czaskoski to kto taki, bo nie ogarniam? Uczeń czarnoksiężnika, czy po prostu alkowian Geremka
Jan2020.07.6 12:39
Dawno się tak nie uśmiałem. Oni naprawde uważają wyborców PAD za debili. Przygotował Kurski ustawkę, PAD zna pytania i się dziwi ze T nie przyjdzie. A sam PAD odmawia jakiejkolwiek innej debaty. Żalosne
Daria2020.07.6 12:28
Muchę zabija się gazetą, a Dudę debatą, dlatego Długopis chce ustawki w TVP, gdzie tylko on zna pytania.
Dell2020.07.6 15:23
Z tym, że "gazeta" nadaje się jedynie do zabijania much, zgadzam się w zupełności.
Anonim2020.07.6 16:13
Odnoszę wrażenie, że "znajomość pytań" to jakiś wasz fetysz. Jakie znaczenie ma znajomość pytań? Każdy polityk jest jak każdy z nas - nie jest wszystkowiedzący. Nie musi znać szczegółów każdego zagadnienia, bo to, po prostu, niemożliwe. To co musi, to "mieć przemyślane" wszystkie zagadnienia, z którymi spotyka się w swojej pracy. Jeśli ma podbudowę w postaci przemyśleń to da sobie radę z każdym pytaniem. Jeśli na dodatek nie kłamie czyli jest w zgodzie ze swoimi przemyśleniami to nie da się go "zagiąć". Rafał Trzaskowski nałgał tyle, że gubi się w tym co powiedział. Kiedy się gubi to robi się agresywny. Kiedy robi się agresywny to zza maski dobrze wychowanego, "wszystkichszanującego", światowca wychodzi pogarda. Pogarda - matka zachowań, które z dobrym wychowaniem nic wspólnego nie mają.
Dell2020.07.6 16:15
Powyższe pisałem ja. Dell.
Michał2020.07.6 12:22
Kto by się spodziewał takiej sromotnej ucieczki Trzaskowskiego na koniec kampanii. Zawiódł Pan wielu ludzi. Na placu boju został już tylko jeden kandydat.
Wiesław Kaloryfer2020.07.6 12:37
Ten który spierniczył od debaty jeszcze wcześniej?
Dell2020.07.6 16:24
Telewizja Polska jest jedyną telewizją, która ma ustawowy obowiązek organizowania debat wyborczych. OBOWIĄZEK USTAWOWY. To znaczy, że niewypełnienie go wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Gdyby TVN, Onet, WP zaproponowały TVP wspólną organizację to TVP byłaby w zgodzie z prawem; podobnie gdyby trzy telewizje (jak chciał Duda) zorganizowały wspólną debatę. "Tefaueniści" dobrze wiedzieli, że ich propozycja nie była do przyjęcia dla Dudy, bo narażała na problemy prawne TVP. Jeśli ktoś proponuje rozwiązanie niemożliwe do przyjęcia to znaczy, że nie chce kompromisu. TVN nie chciał. Dlaczego? Bo Trzaskowski źle sobie radzi w starciach "na żywo"?
Jan2020.07.6 12:20
Dotychczas głosowałem na PO. Ale Rafał pokazał za dużo strachu i oszołomstwa. On już składa obietnice taśmowo.
Ja też przerzucam się na Andrzeja2020.07.6 12:21
Może nie do końca się lubimy ale gospodarka Polski i nasze współne dobro są ważniejsze niż moje upodobania.
robaczek 2.02020.07.6 12:27
hahahahahha!!! takie tanie chwyty też ŁYKAJĄ??? ;] no brawo!! ADRIAN ADRIAN ADRIAN !! NA PREZYDENTA (czyt: drugiego WICEPREZESA)
Dell2020.07.6 14:56
Dziękujemy za wsparcie. Nie wiem kto to Adrian ale na pewno nie tak ma na imię Trzaskowski. Jeśli zagłosujesz na Adriana będziemy Ci wdzięczni. Głosuj na Adriana!
To znany problem w psychologii2020.07.6 12:19
niektórzy tak mają. Lęk przed publicznymi wystąpieniami i porażką jest czasem parliżujący. Poza tym lepiej stracić w wyniku widowiskowej publicznej porażki posadę prezydenta państwa której się nie ma niż stracić posadę prezydenta miasta którą się ma. Ryzyko chyba zbyt duże dla Rafała.
Elektor2020.07.6 12:19
Obaj kandydaci to porażka. Wprawdzie zagłosuję na Rafała, ale tylko z powodów taktycznych - blokada pisowskiego taśmociągu ustawowego i szansa na szybsze wybory parlamentarne gdzie Konfederacja ma szanse na dużo więcej mandatów niż 11. A debata w Końskich? Wyglądałaby jak debata za stodołą Kazia z Zagacic Zaleśnych z Antkiem ze Swawolic Przykościelnych w Swawolicach właśnie. Miejscowe obszczymury i pińcetplusy i pozwożeni z sąsiednich wiosek znajomi Antka wyciem i z góry przygotowanymi znanymi Antkowi pytaniami zaganialiby Kazia do koziego rogu a wszystko to transmitowałaby TVP. Sensowna byłaby debata zaproponowana przez Kazia, ale na nią nie chciał się zgodzić Antek. On również boi się nieznanych sobie pytań. Sytuacja identyczna jak 5 lat temu kiedy to Bronek z Hrabiowskich Bigosów unikał debaty z Antkiem. Kaziu pozamiatałbym Antkiem jak miotłą podwórko, a wszystkich ich razem zamiatał Krzysiu Bosak. Niestety juz go w zawodach nie ma. Zamykam oczy, głosuję na Kazia i idę rzygać.
Dell2020.07.6 15:02
"Wyglądałaby jak debata za stodołą Kazia z Zagacic Zaleśnych z Antkiem ze Swawolic Przykościelnych w Swawolicach właśnie". Wśród "Konfederatów", których znam, nie ma nikogo kto by tak gardził zwykłymi ludźmi jak Ty. Reprezentujesz poziom nurowsko-gretkowski pogardy - w sam raz na wyborcę Trzaskowskiego. Nie wierzę, że jesteś "Konfederatą". Myślę, że jesteś zwykłym, lewackim prowokatorem.
Elektor2020.07.7 11:33
No cóż, więc nie wierz. Od 30 lat głosuję wyłącznie na Korwina i okolice. W wyborach prezydenckich w drugiej rundzie zamykam oczy i po bandzie, później często żałuję. 5 lat temu Duda, Wcześniej Kaczyński, jeszcze wcześniej poległy Kaczyński. Ale to druga runda. W pierwszej jak i w wyborach do parlamentu tylko "Korwin i okolice".
ADRIANEK NIE ZNA PYTAN!!! to sie nie bawi ;]2020.07.6 12:18
i taka prawda ;] widzicie;] ja tez potrafie trolowac ;] zawody?
ADRIANKU ADRIANKU!!2020.07.6 12:17
sam stchorzyles ;] ale wiemy wiemy. nie znasz pytan to za trudne ;] na Polsacie juz bylo widac ;] NO NIE JESTES ZA BYSTRY. tak jak twoi wyborcy ;]
ADRIAN TCHORZ I NIC TEGO NIE ZMIENI2020.07.6 12:16
jak ADRIAN nie zna pytań o nie jest sprawiedliwe ;] prezes nie zdazy mu odpowiedzi ulozyc ;]
Panie Rafale, pokona strach, pokonaj lęk2020.07.6 12:16
I przyjdź na debatę. To nie boli!
Michał2020.07.6 12:15
Nawet sobie miejsce z kolegami z pracy zarezerwowaliśmy w knajpie. A tu niespodzianka: Rafał ucieka jak od dentysty.
ADRIAN... odwracassz kota ogonem ;]2020.07.6 12:15
a prezes przeciez u siebie ;] nie trza teraz kota trzymac ;]
Tomasz2020.07.6 12:14
Ten nieopanowany strach Trzaskowskiego przed debatą jest trudny do zrozumienia. Przecież prezydent nie może bać się publicznych wystąpień.
robaczek 2.02020.07.6 12:14
ALE PIĘKNIE WIDAĆ TROLI ADRIANA :] chlopaki! płyta wam sie zacięła ;] ale.... poziom do odbiorcy dopasowany ;] pisiurki za bystre nie są ;]
Prosimy o uczestnictwo w debacie2020.07.6 12:13
To jeden z podstawowych mechanizmów wyborczych. Chcemy mieć pewność Panie Rafale, że przed Putinem i Macronem nie będzie Pana tak uciekał jak przed Dudą. Wyborcy nalegają na udział w debacie w Końskich. Ucieczki i tchórzostwo nie są tolerowane w naszym narodzie.
Dell2020.07.6 15:14
"Pan Rafał" nie będzie uciekał "przed Putinem i Macronem" - to pewne. "Pan Rafał" spotka się z każdym z nich (kiedy już spotka się z Merkel) i każdemu z nich tak jak i Angeli złoży hołd. Jak to się robi wie od Sikorskiego Radosława - tego samego, który "Pana Rafała" zabrał na spotkanie grupy z Bilderbergu żeby "Pan Rafał" mógł, jak każdy "gość" tej grupy złożyć przyrzeczenie dochowania tajemnicy. Komu złożył to przyrzeczenie? Jakie są konsekwencje niedotrzymania tej tajemnicy? Czy dochowanie tej tajemnicy jest ważniejsze dla "Pana Rafała" niż przysięga złożona Narodowi Polskiemu na Konstytucję? To pytania, które trzeba zadać "Panu Rafałowi". Zanim zostanie prezydentem i nas sprzeda.
Walter2020.07.6 12:12
Andrzej Duda nie zgodził się na debatę z Rafałem Trzaskowskim w TVN, bo obawiał się niewygodnych pytań. Zapytano by go o wielokrotne łamanie konstytucji (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190) i o niezrealizowane obietnice wyborcze z 2015 roku. Andrzej Duda na wiecach chwali się, że obniżył VAT na podpaski i tampony dla kobiet, choć nie jest to w kompetencjach głowy państwa. Krytykuje adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, choć nikt nie chce tego wprowadzić. Rafał Trzaskowskim publicznie powiedział, że jest przeciwny takim adopcjom. Andrzej Duda przeznaczył z budżetu państwa roczną dotację dla TVP w wysokości 2 mld zł, tak więc ma zapewnioną propagandę wyborczą, finansowaną z naszych podatków. Jego prezydentura jest niesamodzielna, a jego szefem jest Jarosław Kaczyński. Jak można głosować na kogoś takiego?
Skąd tyle strachu u Rafała?2020.07.6 12:10
Zapraszamy na debatę do Końskich
Polska dodaje odwagi Rafałowi.2020.07.6 12:09
Nie warto robić sobie wiecu gdy miliony Polaków czekają na debatę.
Pamiętamy jak to było2020.07.6 12:08
Trzaskowski: "Nie dla faszyzmu w Warszawie. Popieram decyzję prezydent" Prezydent elekt Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział w środę, że popiera decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o wydaniu zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Jak podkreślił, nie ma zgody na faszyzm w Warszawie. https://forsal.pl/artykuly/1338035,trzaskowski-nie-dla-faszyzmu-w-warszawie-popieram-decyzje-prezydent.html
Jerzy2020.07.6 12:08
Duda jest beznadziejny. Boi sie stanac do debaty na niezaleznym gruncie, kiedy pytania sa mu nieznane. TVP caly czas jest jego tuba propagandowa. Trzaskowski madrze robi, ze nie daje sie wmanewrowac w ustawke Dudy i TVP. Widzial juz jak to dziala, gdy byl na debacie w TVP przed I tura wyborow. Duda zostawiony bez pomocy sztabu i TVP jest zupelnie bezradny.
Rafał nie pękaj.2020.07.6 12:07
Rafał, nie bój nic. Możemy poprosić kogoś żeby za rękę Pana potrzymał. Jak nie będzie w pobliżu Nitrasa to będzie spokój.
robaczek 2.02020.07.6 12:07
i znowu Adrian dostaje po łapkach od ambasador USA. ;] ALE KUZWA Z TYCH KOLAN WSTALISMY!!!!! niech tylko ktos z pis mu kąciku warg obetrze! bo zajady bedzie mial!! ;] NO BRAWO!!!!!!! ale nas szanuja w tym usa teraz!!!!!!! eh ludzie ludzie.......
robaczek 2.02020.07.6 12:04
hahahhahaha!!! NIE ZAKRZYCZYCIE FAKTU ZE ADRIAN TYLKO Z TVP BO TAM ZNA PYTANIA ;] i poziom tez pytan odpowiedni;] A KTO SIE BOI OTWARTEJ DEBATY I TAK WSZYSCY WIEMY --ADRIAN!!!!! ;] ale wiem wiem, wasz elektorat wszystko łyka ;] taki poziom ;] no musieliscie sie dostosowac ;] widac przeciez w statysykach kto glosuje na PIS ;] no partia robotnicza;] JEDEN WODZ! JEDNA PARTIA! JEDNA IDEOLOGIA!!! KOMUNA WRACA! brawo pisurki brawo!! wiem wiem, to znacie i tylko to rozumiecie;] PRL wam zrył berety jak nic