Morawska-Stanecka: Powołamy senacką komisję ws. Pegasusa  - zdjęcie
11.01.22, 12:52Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)

Morawska-Stanecka: Powołamy senacką komisję ws. Pegasusa

27

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Polskiej Partii Socjalistycznej poinformowała, że na rozpoczętym dziś trzydniowym posiedzeniu izba wyższa zajmie się powołaniem komisji nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus.

Agencja Associated Press informowała przed świętami Bożego Narodzenia, że senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek byli inwigilowani za pomocą systemu Pegasus. Wskazano, że za działaniami tymi mogły stać polskie służby.

Do Senatu trafił wniosek o powołanie komisji nadzwyczajnej mającej zbadać te doniesienia. Mające w Senacie dwóch przedstawicieli koło PPS w komisji reprezentować ma wicemarszałek Gabriela Morawska-Stanecka.

- „Na tym posiedzeniu Senatu będziemy procedować powołanie takiej komisji i będziemy starali się wykorzystać wszystkie regulaminowe możliwości Senatu po to, aby obywatele dowiedzieli się jak najwięcej o tym, w jaki sposób byli politycy i nie tylko, bo również prawnicy, inwigilowani za pomocą Pegasusa”

- mówiła parlamentarzystka na dzisiejszej konferencji prasowej.

Wskazała, że taka komisja powinna powstać również w Sejmie. Oceniła jednak, że jest to mało prawdopodobne z uwagi na większość sejmową.

Do kwestii powołania senackiej komisji odniósł się na antenie TVP1 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

- „Senat uprawia jakieś hucpy polityczne, nie ma uprawnień śledczych. Coś takiego jak afera Pegasusa nie istnieje, nie ma czegoś takiego”

- podkreślił.

kak/PAP, tvp.info.pl

Komentarze (27):

Jaga2022.01.12 11:08
Raczej Grodzki niech powoła komisję autorską. On tak lubi otulać się czecią osobą w państwie...;))))
towarzysz Jagoda2022.01.12 8:54
a ubekom przywracają wysokie emerytury
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.12 7:22
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pora odświeżyć pamięć politykom PiS. Jarosław Kaczyński orzekł ostatnio, że komisja śledcza w sprawie użycia Pegasusa jest niepotrzebna. A przecież kiedy był w opozycji, twierdził, że bycie przeciwko komisji śledczej to przyznanie się do winy – pisze Agnieszka Burzyńska. Publicystka Faktu zarzuca szefowi PiS stosowanie podwójnych standardów.
upadek lewaczki2022.01.12 3:43
POkulator sQurwy będzie miał dużo pracy
Wania Antonim ze strachu kupił2022.01.12 3:37
wagon POdpasek męskich, ale ma doświadczenie noszenia kup wiadomości
siedziba znana redakcji na czerskiej2022.01.12 3:35
prace tego POtworka nielegalnego, trzeba zacząć od przesłuchania szefa Mossadu na Polskę; nazwisko znane redakcji i u Wanii Antonima
Krakus2022.01.11 22:18
WRESZCIE! To afera na skalę Wartgate! https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Watergate
Anonim2022.01.11 21:47
„Oczywiste jest, że musi być powołana komisja śledcza i ci, którzy będą przeciw, po prostu przyznają się do winy. Dziś głosowanie przeciw komisji śledczej to jest przyznanie się do winy” – to słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2012 roku
Docent Morgwiłło2022.01.11 22:34
Zacytuj też Churchilla. On to potwierdza w 1938 r.
Anonim2022.01.12 14:59
To Churchill żyje i ma wpływ na polityke?:))
Morawska-Stanecka2022.01.11 21:41
cyt. "Mamy kisiel w gaciach na samą myśl o tej komisji! To nasz PROGRAM jest!" (wyborczy)
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.11 21:25
Przecież nijaki BREJZAKOW sam dał sygnał, że wie coś o TERRORYSTYCZNYM zamachu NA TOJ -TOJA z GOWNEM. To i PEGASUS WYŁAPAŁ i zaistniał BREJZJAKOW jako typek z WIEDZĄ O TERRORYSTACH. Jak ktoś kłapie OZOREM o TERRORYSTYCZNYM ZAMACHU na TOJ-TOJA z EKSKREMENTAMI w POSTACI MOCZU (TAM JEST MOCZNIK) i wypełniaczem w postaci KAŁU. Już kończę bo mnie PEGASUS NAGRA, jako znającego TERRORYSTĘ BREJZAKOWA i MECHANIZMY TERRORYSTYCZNE. Ale po drugie to PEGAZ to taki KOŃ ze SKRZYDŁAMI. A wiadomo kto ma KSYWĘ "KUŃ", a GŁUPOTA jak by miała SKRZYDŁA.... , jak to pasuje, KUŃ i DURNOTA i wychodzi jak nic PEGAZ (PEGASUS). Przecież to jasne jak KONSTRUKCJA CEPA. Już WSZYSTKO WYJAŚNIŁEM , po co jakaś KOMISJA, jak wyłożyłem "KAWA NA ŁAWĘ"
Maciej Piwowar2022.01.11 16:18
BRAWO RZĄD. PARTIE KTÓRE STAWIAJĄ NA piedestale UE ,TO partie zaprzaństwa ,TO PARTIE ZD---------- narodowej.im nie wolno ufać.
YORK2022.01.11 16:08
Ta baba sama wygląda jak pegasus, czerwona maciora.
Żyd Anonim, wieczny nudziarz2022.01.11 14:13
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam we wściekłość; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!
Wicio alpaga z anna pochewką z klubu w małpim gaju2022.01.11 14:12
spóżniłaś się Pochewko - my już powołaliśmy Komisję do Końskiego zdrowia
Dam2022.01.11 13:26
Frondo, mam dla was news. - Prezydent odmówił powołania 11 sędziów nominowanych przez poprzednią KRS. W końcu jedyne co ich wyróżnia to kwalifikacje, a nie koneksje rodzinne i lizanie tyłka władzy, a jak wiadomo PIS "nie zatrudnia ekspertów, bo ci nie chcą realizować ich programu"
SZOK!!! MASAKRA!!! ORKA!!!2022.01.11 13:18
PiS jest kryształowy. Początkowo politycy PiS twierdzili, że żadnego Pegasusa nie ma, że to wymysł opozycji a Pegasus to gra komputerowa czy też koń, który lata. Później, gdy prezes ich wszystkich skompromitował i przyznał, że Polska posiada system Pegasus, to nie jest on wykorzystywany. Następnie okazało się, że jednak z niego korzystano ale tylko dla inwigilacji przestępców (potencjalnych). Ciekawe co jeszcze wyjdzie z worka kłamstw...
Anonim2022.01.11 16:38
I słusznie! Pegasus to koń,który latał często do Italii a teraz schował się tam już na dobre.
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.11 21:26
Przecież nijaki BREJZAKOW sam dał sygnał, że wie coś o TERRORYSTYCZNYM zamachu NA TOJ -TOJA z GOWNEM. To i PEGASUS WYŁAPAŁ i zaistniał BREJZJAKOW jako typek z WIEDZĄ O TERRORYSTACH. Jak ktoś kłapie OZOREM o TERRORYSTYCZNYM ZAMACHU na TOJ-TOJA z EKSKREMENTAMI w POSTACI MOCZU (TAM JEST MOCZNIK) i wypełniaczem w postaci KAŁU. Już kończę bo mnie PEGASUS NAGRA, jako znającego TERRORYSTĘ BREJZAKOWA i MECHANIZMY TERRORYSTYCZNE. Ale po drugie to PEGAZ to taki KOŃ ze SKRZYDŁAMI. A wiadomo kto ma KSYWĘ "KUŃ", a GŁUPOTA jak by miała SKRZYDŁA.... , jak to pasuje, KUŃ i DURNOTA i wychodzi jak nic PEGAZ (PEGASUS). Przecież to jasne jak KONSTRUKCJA CEPA. Już WSZYSTKO WYJAŚNIŁEM , po co jakaś KOMISJA, jak wyłożyłem "KAWA NA ŁAWĘ"
Suweren2022.01.11 13:16
Im bardzej mu się tyłek pali tym głośniej krzyczy, ale wiecie jak jest: słychać wycie - znakomicie!
Czy było już o tym na Frondzie?2022.01.11 13:10
W kolejnym roku - i też już na stałe - będzie 14. emerytura - mówił w 2019 roku Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym. Dziś rzecznik rządu przekonuje natomiast, że świadczenie "z założenia miało być jednorazowe".
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.11 23:01
Będzie, jak ODNAJDZIE się te 800 MILIARDÓW ZŁOTYCH tylko z PODATKU VAT i co najmniej drugie tyle z INNYCH AFER, TYPU INWESTOR KATARSKI, AFERA PALIWOWA, AFERA AMBERGOLDOWA z nijakim JUSKIEM BONKIEM i tych KILKASET INNYCH AFER z czasów Rządu PO TRUSKA, KOPACZKOWEJ i ZSL-U, a WIĘC , które SPOKOJNIE BEZPIECZNIE DZIAŁAŁAY za RZĄDÓW PO, a wiec za TRUSKA, który to DAŁ DYLA do UE po "GRUBE OJRO" by zostać NAMASZCZONYM przez NIEMKĘ ANDŻELIKĘ na "KRÓLIKA EŁROPY" by reprezentował Państwo Polskie (jak wiadomo, POLSKI i PRAWDZIWYCH POLAKÓW PATRIOTÓW, kandydatem był JACEK SAYRYUSZ-WOLSKI) i za lekarzynę z PROWINCJI, nijakiej KŁOPACZ, (to taka FRONTMENKA, kolesiuwa takiej ŁAPÓWKARY, nijakiej SAWICKIEJ). SAWICKA, posłanka PO, to ta która , gdy POLSKI AGENT TOMEK zablokował ZAJUMANIE jej, POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA. Taka jedna FRONTMENKA, ( co to jej CÓRECZKA UCIEKŁA do CANADY, dlatego, że POLSKA i POLACY ODZYSKALI NIEPODLEGŁOŚĆ i wybrali sobie POLSKI RZĄD PiS-u), była bardzo wpływowa przy tym pomyśle OPĘDZLOWANIU SZPITALI i funduszy NFZ-u. Mimo wszystko dziękują AGENTOWI TOMKOWI Polacy za to że widzieliśmy POSMARKANĄ PO-ślicę PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. To był BARDZO CENNY widok dla każdego PRAWDZIWEGO POLAKA. Ta OBSMARKANA PO-słówka, to BEATA SAWICKA - CIELEBĄK, (z domu Kot, po mężu CIELEBĄK). Oczywiście zmienione nazwisko. (ИМЯ, ФАМИЛИЯ). Jak ODNAJDZIE się to co gdzieś ZDEPONOWAŁA "MAFIA" vatowska, i te inne "MAFIE", BALEARY??, KAJMANY???,CYPR??, a może CCCP???? ( a tych AFER FINANSOWYCH za Rządów PO i ZSL-u było kilkaset), to nie trzeba będzie denominować ZŁOTÓWKI, i będzie pewność, że na POLSKIEJ ZIEMI nie będą już nigdy chodziły GŁODNE DZIECI jak to było za Rządów PO i PSL(ZSL).
Anonim2022.01.11 13:10
PiSdzielca nawet jak złapiesz za rękę w swojej kieszeni, to powie, że to nie jego ręka. To cyniczna i zakłamana banda złodziei, która już widzi na horyzoncie kraty. PiSdzielce, ćwiczcie jedzenie z blaszanej miski.😁😁😁
Anonim2022.01.11 16:40
To wasza specjalność, czerwoni bandyci.
Anonim2022.01.11 13:10
Panstwo totalne z PISu nie tylko inwigiluje opozycje ale nawet zakazywalo jazdy rowerem. To sa potomkowie Hitlera ucywilizowani na 21 wiek
Oj, ty Wosiu2022.01.11 13:04
Bajdurzyłeś coś o tym, że jako 6-latek kupiłeś sobie konsolę Pegasus.