Modlitwa o opanowanie pożądliwości ciała - zdjęcie
23.01.19, 12:15

Modlitwa o opanowanie pożądliwości ciała

4

Pismo Święte uczy nas o potrójnej pożądliwości, która dotyka człowieka, stając się przyczyną wielu jego złych myśli i czynów. Prośmy pokornie dobrego Boga, aby okazał nam swoje miłosierdzie i zachował nas od pożądliwości ciała, oczu i pychy tego życia.

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie! (lub inna aklamacja)

Zmiłuj się, Boże, nad wszystkimi, którzy ulegają pożądliwości ciała. Ta zabójcza siła niszczy w nich zdolność pięknej i bezinteresownej miłości. Domaga się zaspokojenia przyjemności cielesnych bez żadnych ograniczeń. Zaślepia umysł i osłabia wolę, przez co człowiek nie umie nad sobą zapanować. Ulecz, o Panie, wszystkich, którzy ulegają pożądliwości ciała. Ukaż im właściwe znaczenie płci, którą ich obdarzyłeś. Uzdolnij ich na nowo do pięknej miłości, wolnej od egoizmu i zdolnej do dawania siebie innym.

Zmiłuj się, Boże, nad wszystkimi, którzy ulegają pożądliwości oczu. Przez tę chorobę duszy stają się chciwi i zachłanni. Chcą mieć wszystko dla siebie i zapominają o innych. Często posuwają się do oszukiwania i wykorzystywania braci, a także do korupcji i łamania prawa. Wejrzyj, o Panie, na ich zaślepienie i zniewolenie. Ukaż im właściwe znaczenie dóbr materialnych i pomóż otworzyć się na dobra duchowe. Jeśli na skutek swojej pożądliwości uczynili komuś krzywdę, daj im siłę do naprawy popełnionego zła. Doprowadź ich do pełnej wolności w posiadaniu dóbr tego świata, aby ich życie nabrało nowego piękna i radości.

Zmiłuj się, Boże, nad wszystkimi, którzy ulegają pożądliwości pychy. Idąc tą drogą, wynoszą się nad innych i chcą ich sobie podporządkować. Wszystkim narzucają własną wolę i nie potrafią uważnie wysłuchać racji innych ludzi. Zamknięci w poczuciu własnej wielkości stali się niewolnikami pychy i zarozumiałości. Ty, o Panie, pysznym się sprzeciwiasz, a pokornym łaskę dajesz. Wyprowadź ich z więzienia własnego świata i ukaż im prawdziwą wielkość, objawioną w Twoim Synu Jezusie Chrystusie. Pomóż im pokonać chorą ambicję, próżność i upartość. Niech wyzwoleni z pożądliwości śpiewają Tobie pieśń wdzięczności i uwielbienia.

Miłosierny Boże, Ty posłałeś swego Syna, aby wyzwolił człowieka z grzechu i napełnił ludzkie serca darem Ducha Świętego. Odnów w nas cuda swojej łaski, abyśmy nie ulegali pożądliwości ciała, oczu i pychy, lecz zjednoczeni z Tobą, cieszyli się darem wolności i pokoju. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Za: www.peregrynacja.diecezja.pl

Komentarze (4):

gośka2019.01.23 18:33
modlitwa zboczonej kobiety..proszę aby wydzieliło mi się mniej progesteronu bo on mnie zabije...daj mi też mniej oksytocyny abym nie szalała za Józkiem, który mnie nie chce...albo zrobię SE operację wycięcia...bo w Biblii jest napisane...jeżeli twoja ręka jest powodem to grzechu to wytnij ją! :-/
TWBEATA2019.01.23 15:38
Tylko brom...
anonim2019.01.23 12:56
sekciarska modlitwa dla tych co powinni zamieszkac w lesie
Jan Kowalski2019.01.23 12:37
A dlaczegoż by to opanowywać pożądliwość ciała? Cóż złego wynika z jej rozsądnego zaspokojenia? Zaspokojona pożądliwość usuwa stresy i napięcia wyzwala stan zadowolenia i pogody ducha. W takim stanie chce się żyć. Taki stan przynosi optymizm. W takim stanie można nawet nabrać chęci na zmówienie paciorka.