Minister Zdrowia zabrał głos ws. Bożego Ciała - zdjęcie
08.06.20, 14:23Fot. screenschot: Youtube - Kancelaria Premiera

Minister Zdrowia zabrał głos ws. Bożego Ciała

58

W czwartek będziemy obchodzić w Kościele uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W wielu diecezjach wierni wyjdą na tradycyjne procesje eucharystyczne ulicami miast i wiosek. W niektórych procesje będą odbywały się wyłącznie wokół świątyni i będzie ich więcej. Głos w sprawie zabrał szef resortu zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

W uroczystość Bożego Ciała katolicy wyruszają na procesje, w których manifestują swoją wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii. Tego roku, ze względu na pandemię koronawirusa, w wielu miejscach procesje te będą wyglądały inaczej niż zwykle. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował w programie „Newsroom” na antenie Wirtualnej Polski, aby procesje odbywały się częściej i dzięki temu były organizowane w mniejszych grupach. Prof. Szumowski podkreśla, że im mniejsza grupa, tym mniejsze niebezpieczeństwo epidemiczne.

Minister zaapelował też, aby w trakcie procesji uczestnicy zasłaniali sobie nos i usta oraz zachowywali między sobą odpowiedni dystans. Dodał, że wiele w tej sprawie zależy od proboszczów:

-„Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych” – powiedział.

kak/WP.pl

Komentarze (58):

heinrich2020.06.9 12:40
Wirus? Wirus w głowach waszych, panika i histeria zeżarła wam mózgi. Manipulacja i kłamstwa, oraz działanie światowe /City of London/ sieją spustoszenie na świecie. Rządzący skwapliwie wykorzystali ten czas na otumanienie zdrowo myślących polaków. Jaki mają interes, ano taki aby zniszczyć gospodarki, szkolnictwo, wprowadzić obowiązkowe szczepienia, czipy i aby niewolnictwo stało się faktem z ukrytą depopulacją
Jan Radziszewski2020.06.8 23:45
kara trąby w Bielskim - oczywiście i wina PIS w tej trąbie też jest - bo stosując się do wytycznych Ministra zdrowia nie uczestniczyli w Mszy św lekceważąc Boga i Pana naszego A ponadto wytyczne Przewodniczącego KEP X ABp Gądeckiego umożliwiają profanacje Ciała Pana naszego Jezusa Chrystusa grzech większy iż Aborcja + Polska jako Pierwsza będzie oczyszczona dlatego i kary nań spadają !!! czy Prezydent Lech Kaczyński nie z powodu sprowadzenia Loży żydowskiej do Pałacu Prezydenckiego tzw Synów Przymierza /diabelskiego) tj B'inai B'rith zakazanej przez Prezydenta II RP Mościckiego - zginął w Smoleńsku - bo kto diabłu służy tenże wg swoich praw wynagradza stąd Pouczenia orędzia Pana wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020.
MementoMori2020.06.8 21:49
Szumowski nie jest właścicielem Kościoła aby mówić co wolno w kościele a co nie . Nie ma żadnej wiedzy teologicznej . Łamie konkordat, a w dodatku sam sobie zaprzecza z maseczkami i sam się kompromituje, w imię czego ? W imię walki z Bogiem który stoi na czele KK , Bóg zapewnił że "bramy piekielne go nie przemogą" choć wiele razy KK przypłacił męczeństwem i najwyraźniej męczeństwo znów się zacznie, gdyż prawda coraz bardziej wychodzi na jaw , a wrogowie KK tego nie ścierpią więc ich ostatnim rozwiązaniem będzie eliminacja tak jak to uczyniono z Jezusem, który zmartwychwstał pomimo usilnych wywiłków rzymskich i żydowskich prześladowców którzy to uniemożliwiali. Szumowski mówi że maseczek nie trzeba nosić i że nie pomagają i nie wie po co ludzie noszą : 3 06 minuta https://www.youtube.com/watch?v=PkS4UNCnVFU&t=217s SKANDAL! Agenci Mossadu w POLSKICH "służbach specjalnych"? G. Braun: Hańba Wam! https://youtu.be/sOPvKAhL-eo Walka K. Bosaka (Konfederacja) o polską flagę z pracownikami TVP przed debatą w mediach publicznych! https://youtu.be/hRKZklx7M0w
MementoMori2020.06.8 21:31
Aplikacje śledzące są na smartfonach, bez naszej zgody ! Jak ją znaleźć i wyłączyć jest tu : https://gloria.tv/post/mdhw84VEbhrE1NQisuNgqvReG
emerytka2020.06.8 17:21
do marii blaszczyk 16,40 DO ciebie MOWIE w kosciele bardzo dobrze pilnuja sie katolicy rozporzadzen ministra Szumowskiego zeby takie jak ty SPINOZY nie mialy o czym belkotac!!!zebysta wy SPINOZY tylko nie roznosili tego paskudztwa po tych strefach relaksu czy tramwajach roznorodnosci albo na plazy koziej wsrod duchow zaglodzonych kóz!!NIE BOJ ŻABY SPINOZO,my katolicy dbamy o innych i o siebie!!
Maria Blaszczyk2020.06.8 18:41
Aha. Nie wiem, co ma Spinoza do rzeczy, Spinoza wielkim filozofem był. Ale katolicy się nie zarażają? Poważnie? To co spotkało tych trzech kisięży? Zaczytywali się Spinozą i cenili sobie matematykę? https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7737706,koronawirus-kosciol-ksieza-zakazenie-mazwosze-kwarantanna.html
Agnieszka Dz. 2020.06.8 19:08
Dwudziestu zakonników jest chorych, po uroczystościach święceń kapłańskich. Między innymi we Wrocławiu, w Bardzie i paru innych miastach.
Jan Radziszewski2020.06.8 23:53
wielu podobnych mu mędrców tj. wraz nim w piekle jest rajcowanych przez diabły cezara /J 19,15 Ap 12,3 nn
anonim2020.06.8 16:52
Co ten błazen może wiedzieć... on potrafi jedynie demolować służbę zdrowia i likwidować szpitale... a no i dawać publiczne pieniądze swoim krewnym i znajomym.
edi2020.06.8 16:42
JESTEM POLAKIEM - UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
katolicka kretynizacja polski 2020.06.8 15:43
jaki sens ma obnoszenie wafelka o smaku jezusa w jakiś procesjach?
oficer LWP2020.06.8 16:00
jaki jest sens twojego bełkotu?
ROMAN 2020.06.8 16:49
Taki sam jak włączanie światła w ciemności.
Jan Radziszewski2020.06.8 22:05
można tobie podobne postawić pytanie po co żyjesz ? - bo Nikt automatycznie nie nie idzie do NIEBA Tj. czy nie po to abyś w Piekle radował diabłów bo i przyszli potępieńcy są potrzebni na tym świecie - bo dobrych doświadczają i oczyszczają z zła
Jagoda2020.06.9 19:34
"KRETYNIE "! NAUCZ SIĘ, ŻE WAFELKA TO MOŻESZ SOBIE W SKLEPIE KUPIĆ ! A TO JEST NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT! Widać masz bardzo ograniczony umysł, że nic nie kumasz! Więc zajmij sie tym co umiesz robić!
Grzegorz2020.06.8 15:07
zdrowy rozsądek sugeruje, żeby przestać podniecać się wirusem, a z ministrem pożegnać się na zawsze
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce?2020.06.8 15:00
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐁𝐄𝐋𝐀𝐑𝐔𝐒 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
STANISLAW2020.06.8 16:38
Rożważ to Nie tylko Polska, bowiem tak dziewnie się złożyło, że cała czwórka sąsiadów: Polska, Ukraina, Białoruś (ta oklropnie jak na mały kraj wysoko) i Rosja mają zawyżone poziomy nowych zachorowań. Udzieliło się im nasze hojractwo!! Przydałoby się nam trochę więcej rozwagi i strachu, bo jest powód!
polonistka2020.06.8 16:47
popracuj nad polskom jazyk towariszcz durak
Irena2020.06.9 19:13
KŁamco, Kellerze..... TEN NR IP , TO jest Rosja , nie Białoruś... SPRAWDZAŁAM!
Leszek 2020.06.8 14:54
Zapisy: Królowa idzie do Sejmu 2020 MANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu. Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ: NAZWISKO: MIEJSCOWOŚĆ: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowych KRAJ: Polska http://christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=248 Ilość zapisanych osób: 857 (oczekujących: 0) (stan na: 2020-06-08, 16:07)
Imbecylizm starych lesbos - feministek,2020.06.8 14:51
to przyklad, cyt.: "Ale ten wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Ludzie w kościele czy na procesji to, w przeciwieństwie do drzew i huśtawek, świetne miejsce, by się rozprzestrzeniał." Dla starych, tłustych i wyjątkowo ohydnych fizycznie lesbos, niechcianych nawet przez bezdomnego psa, wirus TYLKO się w kościele i na procesjach roznosi, ale NIE ROZNOSI SIĘ na FAKE demonstracjach, anty-"rasistowskich" i hooy wie jakich, aby tylko rabować i palić! Imbecylizm starych lesbos - feministek i innych "dumnych"!
Jerzy2020.06.8 14:50
no, to felczer kolejnej roli się podjął - został papieżem... Panie prezesie, niech pan też żałosny spektakl tego pajaca zakończy - jednym, celnym kopniakiem najlepiej. Po tylu wałkach, po takiej błazenadzie jaką odstawiał, on ciągle pozostaje na stanowisku, Ja wiem - wybory, ale przynajmniej należy zakazać mu publicznych wystąpień, a po wyborach o szóstej nad ranem z barłogu wyciągnąć i na długie lata w kazamaty...
Wuchan Virus2020.06.8 14:41
PANDEMIA S A R S to największe osiągnięcie polityczne Borysa Budki w 2020 Roku! Brawo Wy!
Znajdz laske juz dzis2020.06.8 14:41
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Maria Blaszczyk2020.06.8 14:40
Pan Szumowski postanowił iść na czołowe. I ja naprawdę krytykowałam absurdalne zakazy, gdy ludzie nie mogli pójść do lasu, na rower czy z dziećmi na plac zabaw. Albo urządzać jednoosobowych zgromadzeń przed Trójką. Ale ten wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Ludzie w kościele czy na procesji to, w przeciwieństwie do drzew i huśtawek, świetne miejsce, by się rozprzestrzeniał. Ja rozumiem, że religia dla wielu ludzi jest ważna. Ale jak można być takim cholernym egoistą, by dla niej zaryzykować życie wielu ludzi? Co oni próbują zrobić? Spowodować armagedon jak w Brazylii, tuż przed wyborami? Przed tymi nieodbytymi Wam rosło, to zrobicie, żeby rosło znowu, nawet jeśli oznaczać to ma kolejny tysiąc - albo 10 tysięcy ofiar?
Koroner2020.06.8 14:47
Nie ma żadnego groźnego wirusa.
Micha\305\202 Jan2020.06.8 15:02
Może dowiedział się, że falę sztormową przyjmuje się na dziób, a nie na rufę? Za ok. 10 dni będziesz mogła apelować do kibiców, bo będą mogli przebywać w gromadzie ponad 2 godziny. Też na świeżym powietrzu. I to chyba bardziej tłumaczy słabość Pana Ministra (o wcześniejszym najazdach siepaczy na msze, nie wspominając) wobec procesji. Ze zgrozą słuchałem ogłoszeń parafialnych w ten weekend, w których ksiądz zamiast zdrowego rozsądku, promował rządowe rozporządzenia.
Piotrek2020.06.8 15:10
Cóż Szumowski jest za, a nawet przeciw. Wszedł w superpozycję stanów.
anonim2020.06.8 15:12
Kobieto ludzie chodzą do sklepów ,jeżdżą zatłoczoną komunikacją miejską ,chodzą do restauracji i nawet do kina mogą już iść tak ,że procesja nie jest jakimś większym zagrożeniem ,a nawet mniejszym ,bo w kosciołach utrzymuje się nadal dystans między osobami i obowiązkowe są maseczki ,a w sklepach i w komunikacji miejskiej masa ludzi chodzi bez maseczek . Tak ,że kobieto nie przesadzaj z tym zagrożeniem.
Maria Blaszczyk2020.06.8 16:14
Ja też chodzę do sklepu. Bo ludzie muszą coś jeść. To co innego niż iść do kościoła - nie byłam w kościele z rok, a i wtedy tylko pozwiedzać. I żyję. Nie jeżdżę zatłoczona komunikacją - i nie popieram tego. Ale jeśli jest zatłoczona - to jest wina władz. W Holandii, gdzie mieszkam, jest super luźna - bo wolno nią jeździć tylko do pracy, nie zmniejszono liczby kursów i dodano wagony. Więc jeśli jest tłok - to powinno to zostać jakoś rozwiązane. No a chodzenie do kina to chyba też jakieś szaleństwo? Właśnie o to mi chodzi... Do tego w sklepach ludzie nie śpiewają, nie latają wszyscy w jednym kierunku, nie gadają, itd. I to nie ja zabroniłam ludziom chodzić do lasu, więc moze nie do mnie te chamskie uwagi. Problem jest taki, że Polska praktycznie nie ma opieki zdrowotnej. Jak do szpitali zacznie trafiać po kilka setek ludzi dziennie, jak w Holandii czy Niemczech - to będą się mogli położyć na podłodze i tam umrzeć z braku tlenu. Stało się to już we Włoszech i Hiszpanii - bo byli pierwsi i nie wiedzieli, z czym mają do czynienia, też nie przesadzali z zagrożeniem, stało się w UK i w USA - bo tam rządzą populiści i nie chcieli ludzi denerwować. Ale zrobić to teraz, po zamknięciu ludzi i zupełnie drakońskich ograniczeniach, gdzie miliony już ucierpiały - to już nie jest kretynizm, tylko zbrodnia.
Katarzyna2020.06.8 16:13
Po proteście "ANTYSZCZEPIONKOWCÓW" również powinni masowo chorować. Proszę Pani, nie wiem w co Pani wierzy, śmiem przypuszczać, że wierzy Pani tym co rozdmuchali fałszywe wieści o koronawirusie.
Maria Blaszczyk2020.06.8 16:22
Jakie fałszywe wieści? Że część ludzi choruje dość ciężko, a nawet umiera? Kilka procent potrzebuje respiratorów, by przeżyć, a Polska ma ich za mało, by położyć naraz np. 5 czy 10 tys. ludzi? Że jest on silnie zakaźny i dość często zdarzają się superspreaders? Z kolei drzewa nie zarażają - więc nie ma powodu nie chodzić do lasu. Asfalt też nie - więc można jeździć na rowerze i biegać. Jedna osoba też się nie zarazi - więc nie ma co prześladować każdego człowieka, co gdzieś stanie z antyrządowym napisem. Dzieci też na ogół nie - więc nie ma powodu zamykać żłobków, przedszkoli i szkół, przynajmniej podstawowych. Itd... Tak mniej więcej wyglądają moje wierzenia w kwestii wirusa z Wuhan. Proszę mi wskazać, gdzie tu fałszywa wieść?
Micha\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202 Jan2020.06.8 16:58
Fałszywe jest mniemanie, że w lesie nie można się zarazić, bo drzewa nie zarażają. Laski północno-zachodniej Warszawy, "po fajrancie" mają więcej ludzi niż drzew. I w nich można było być bez maski, ale na pustej jezdni dojazdowej do nich (pustej) trzeba było oddychać przez szmatę. Takie to mądrości Pana Ministra, a właściwiej pijarowców od wyborów.
Maria Blaszczyk2020.06.8 18:36
No wiesz, jak ja idę do lasu to kontakt mam z drzewami... Cóż, każdy mierzy wobec siebie. Na temat masek zdania nie mam, sama nie noszę, ale jakbym musiała gdzieś pociągiem pojechać czy coś w tym rodzaju, to pewnie bym włożyła. Wolę nie mieć nikogo na sumieniu. Rzecz w tych skrajnosciach, najpierw zakazy jak w Hiszpanii czy Francji, gdzie były tysiące zachorowań dziennie i naprawdę trzeba było wyhamować ten przyrost. Teraz celowe prowadzenie do zwiększenia liczby zakażeń. A tak naprawdę nie wiemy, ile ten system udźwignie, obawiam się, że się może przeciążyć dość szybko.
Micha\\\\305\\\\202 Jan2020.06.9 9:51
Nie do końca rozumiem to pierwsze zdanie. Coś sugerujesz?
anonim2020.06.8 20:11
O co ci chodzi? Przecież Szumowski właśnie zaapelował, żeby zmniejszyć liczbę ludzi w jednej procesji, jak tylko się da. Żeby raczej organizować więcej procesji, ale małych.
Jan Radziszewski2020.06.8 21:57
wiedz bezrozumna, że diabłu bardzo przeszkadza duża liczba chodzących do Kościoła a Mszę św. i dlatego jego słudzy tj niewolnicy opętani wszystko robią żeby utrudnić życie katolikom ale jak to się mówi śnięte tzn zdechłe ryby płyną z prądem rzeki a zdrowe pod prąd Tj tak że jego wybrańcy synowie i córki Złego /Mt 13,38) utrudniający życie Wierzącym w PIEKLE wylądują jak znani lewacy żydzi Drwin Marks Engels Lenin Stalin Hitler ect.
Romuald2020.06.9 0:45
Janie R... Faktycznie nie kojarzyłem wcześniej, że ci wszyscy, co wymieniłeś na końcu, to byli okropni Żydzi! Darwin, Marks, Lenin,Engels, Hitler! Widać więc, co można się po tego typu charakterach ludzkich nawet teraz spodziewać! A, jeszcze Lecho K.....
Romuald2020.06.9 0:37
Mario! Co cię głowa o nas boli? Spoko! Nie trolluj! Ty nie będziesz szła! Jesteś w Holandii! U was się nie chodzi! Więc strzałka i wyluzuj sobie! My się nie martwimy! Pa,pa! Niech się martwią ci, co nie maja Boga w sercu!
Maria Blaszczyk2020.06.9 1:32
A przyszło Ci do głowy, że ja wolałabym, żeby ludzie nie umierali? Pomijając już, że mam bliskich? I że dla nich ta choroba może byc groźna? Np. moja mama jest lekarką, czyli jest w grupie najbardziej narażonej na zakażenie. Nie wspominając już o tym, że nie byłam w Polsce od pół roku, bo epidemia... Chciałabym, żeby to się kiedyś skończyło.
Irena2020.06.9 19:08
Mario B. A przyszło ci do głowy, że ty jak zwykle jednostronne myślisz? Czyli lewacko! Ja też wolałabym, aby wszyscy żyli i nie umierali! Ale ty nie do końca prawdę piszesz! Myślisz o ludziach urodzonych, a przecież poczęte dziecko. też chce żyć! Jest ono najbardziej bezbronne! A ty uważasz, że to zlepek komórek i mozna mordować! Nie raz tu pisałaś wielkie elaboraty, lewackie opinie! Jak nie nazwiesz, to jest człowiek w pewnym stadium rozwoju!
Wielkie dzięki panie ministrze Szumowski!2020.06.8 14:38
Dobrodziestwa płynące z kwarantanny: - wspólne uczestnictwo w mszy, w TV - wspólne śniadania, obiady, kolacje z dziećmi i żoną - dyskusje na tematy na które wcześniej nie mieliśmy czasu - wspólne ustalanie menu i gotowanie - biblioteka domowa przeżywa obleżenie - raz wygrałem, albo dali mi wygrać w "Grand Theft Auto V" - "poznaliśmy" się, my rodzice, z dziećmi jak nigdy przedtem - oczyściłem rynny z liści - naprawiłem rowery - garaże posprzątane, wreszcie można "garażować" auta - żona już po dwóch tygodniach pandemii pozbyła się "bólu głowy" - pracujemy nad nowymi pozycjami. W pandemii, ale nie na pandemii, ja i moi klienci, zarobiliśmy "boatload of money". Proszę przedłużyć kwarantannę panie ministrze! Dzieciaki już nauczyły się ścinać trawę, wynosić śmiecie a najstraszy wie jak obierać ziemniaki. No i samochody są wymyte, "napastowane" i wyszamponowane w środku.
mietek2020.06.8 15:14
Zobaczymy jak będzie wyglądała sielanka gdy skończą się pieniądze.
Wielkie dzięki panie ministrze Szumowski! 2020.06.8 16:20
moje miejsce pracy to komputer
MementoMori2020.06.8 21:35
Porównywanie Mszy Świętej do innych zadań i szczycenie się że uczestniczyło się przez internet, naprawdę jest powodem do dumy... Człowiek nie nasyci się od patrzenia na jedzenie przez internet czy na zapełnione półki sklepowe Swoją wolność zawdzięczam Bogu, a nie rządzącym którzy na całym swiecie manipulują kłamstwami aby mieć świat we władzy. Życie również zawdzięczam Bogu a nie rządzącym . Ale widzę że kult Cezara zmartwychwstaje
Darek2020.06.8 14:37
Promocja kanibalizmu nie jest chyba do końca zgodna z prawem, pomijając fakt pandemii. Policja powinna spałować uczestników takich obrzydliwych parad ludożerców.
dz2020.06.8 14:58
ciebie powinni zlikwidować za twoje wpisy, bo to jest promocja debilizmu
anonim2020.06.8 15:06
Katolicy przyjmują Boga w komuni świętej nie ludzi tak,że nie są ludożercami .
Maria Blaszczyk2020.06.8 16:15
O ile pamiętam - "oto ciało Chrystusa", a Bóg tymczasem jest - zdaje się - bezcielesny. Więc...
ROMAN 2020.06.8 16:42
Raczej niewiele pamiętasz. Chrystus żył na ziemi jako człowiek.
Urszula2020.06.8 17:18
Sam napisałeś, że żył. Druga sprawa to fakt, że Jezus podając przaśny chleb prosił aby jedli bo to jest ciało jego i podając im kielichy w winem powiedział aby je pili bo to jest krew jego. Czemu jecie tylko ciało Chrystusa? Przecież wina nie pijecie. Pije kapłan, który prowadzi mszę, ale wiernym wara od wina. :D Jesteście gorsi czy jak.
Maria Blaszczyk2020.06.8 18:30
Całkowita zgoda. No i jako człowiek miał ciało. To było zatem "LUDZKIE CIAŁO". Czyli "oto ciało Chrystusa" - to ciało człowieka. Własnie o tym napisałam.
kapral GRU2020.06.8 23:56
Marusia a dziadzia nie oddal pepeszki! Prychadzi k nas.
Jagoda2020.06.9 2:17
Mario Błaszczyk....Myślę, że tak się nie robi! Na nas pisz, zniosę, ale na Boga, żeby tak jątrzyć? NIe mieści mi się to w głowie! Nie podoba ci się nasz Wiara, Boże Ciało! Odeszłaś, twoja sprawa. Spoko! Po co dalej tak pisać? Taka jesteś oczytana, a nie znasz podstawowych zasad Ewangelii? Łapiesz innych za słówka! To są czasami ich skróty myślowe! Cieszysz się z tego! Przecież wiesz, jak było dalej? CHCESZ CHYBA POSZYDZIĆ SOBIE Z BOGA? Mario, proszę, trochę pokory i poczytaj, co ci na ten temat wyjaśniłam. OK? WEŹ CHOĆBY NAJPROSTSZĄ RZECZ! CZYLI, RÓŻANIEC ŚW. I JEGO TAJEMNICE! Cz.1 Tajemnica III- Radosna; -"Narodzenie Pana Jezusa". /Łk 2,7/ . Natomiast już w Cz.II.- Światła, Tajemnica IV, to jest: "PRZEMIENIE PANA JEZUSA NA GÓRZE TABOR"/Łk 9,28-29/. Zaś w V Tajemnicy tej samej Części, "PAN JEZUS USTANAWIA EUCHARYSTIĘ" /Łk 22,19-20/. Podczas Ostatniej Wieczerzy : "...Pan Jezus wziął Chleb, odmówiwszy dziękczynienie, połamał Go i podał uczniom mówiąc: TO JEST CIAŁO MOJE, KTÓRE ZA WAS BĘDZIE WYDANE (....), "TEN KIELICH TO NOWE PRZYMIERZE WE KRWI MOJEJ, KTÓRA ZA WAS BĘDZIE WYLANA..." ! Pan Jezus powiedział wtedy, ustanawiając Eucharystię i Kapłaństwo: "...Nie zostawię was sierotami, ale będę z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata..." ! Tę Obietnicę zrealizował pozostając na Mszy Świętej pod postacią Chleba i Wina! Jest On dla nas Duchowym Pokarmem na Ziemi. Jak może wiesz, że w Cz.III.- Bolesnej, w Tajemnicy V. jest: "UKRZYŻOWANIE I ŚMIERĆ PANA JEZUSA"! /Łk 23,33,46/ . ALE JUŻ w IV.Części-Chwalebnej, w I- Tajemnicy jest: "ZMARTWYCHWSTANIE PANA JEZUSA" /Mt 28,6-7/ Jak widać Jezus żyje, było WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA.-Cz. Chwalebna, II-Tajemnica /Mk 16,19-20/. Podałam ci odnośniki. Poczytaj, abyś wiedziała skąd brałam. Nie wpiszę tu przecież całej Biblii! Piszesz Mario, na temat Wina! Dlaczego nam nie dają! To twoja niewiedza! Otóż dają, nam wielokrotnie, maczając Hostię w Kielichu! Na to są odpowiednie wyznaczone święta ! A zresztą nigdzie w BiBlii nie ma, że zawsze, na każdej Mszy Św, wierni mają tak przyjmować! Jak chcesz, to zapytam się córki i ci odpiszę! Ona jest Katechetką po Studiach Wyższych. Tak się złożyło, że ma Dyplom mgr inż. Ochrony Środowiska, oraz 3 Różne Studia Podyplomowe. Pracowała w każdym fachu, aż na końcu ten wybrała i jest zadowolona! Pozdrawiam. Krócej mi się nie dało.
Jan Radziszewski2020.06.8 21:38
Maryśka Błaszczyk zapytam cię czy to jest nazwisko panieńskie czy po mężu? bo znałem taką Marysieńkę ale ona nie była taka głupia tj bezrozumna - chodź stryj był członkiem PZPR i uczył PW. Daruś biednie Będzie żydzie z tobą jak diabły waszego cezara /J 19,15) w Potopie ognia i siarki /Łk 17,26-30) wezmą cię przed oblicze waszego cezara tj Czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn) i to nie dalej jak za 3,5 roku. A ponieważ Apokalipsa trwa coraz więcej Będzie opętanych idiotów takich jak Trzaskowski czy Biedroń w Polsce
Przemysław2020.06.12 8:23
Obrzydliwy to ty jesteś. I prymitywny. Czy odważny? Napisz coś o prymitywnego o islamie... To zobaczymy.
Koroner2020.06.8 14:36
O! To Szumowski nie siedzi? Tak myślałem. Czy PO czy PiS to jedna kamaryla.