Minister Niedzielski: Cel to zaszczepienie 80 proc. populacji  - zdjęcie
02.12.20, 18:20Fot. screenshot - TVP Info

Minister Niedzielski: Cel to zaszczepienie 80 proc. populacji

21

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekonywał dziś, że przygotowany przez rząd pakiet udogodnień pozwoli szybko osiągnąć „próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji”. Dodał, że stawianym przez premiera Mateusza Morawieckiego celem jest zaszczepienie powyżej 70-80 proc. Polaków.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że Polska zamówiła już 45 mln dawek szczepionki na koronawirusa i jest gotowa na podpisanie kolejnych umów.

Minister zdrowia Adam Niedzielski był pytamy na konferencji prasowej o to, jak dużo Polaków musi zostać zaszczepionych, abyśmy pokonali pandemię koronawirusa.

- „Tutaj trudno jest mówić o konkretnym poziomie, konkretnym progu minimalnym zaszczepienia, który będzie gwarantował, że zapomnimy zupełnie o koronawirusie, że epidemia odejdzie w niepamięć” – stwierdził.

Podkreślił, że ogromnym sukcesem będzie przekroczenie progu 50-60 proc. zaszczepionej populacji. Dodał jednak, że stawianym przez szefa rządu celem jest zaszczepienie powyżej 70-80 procent.

- „I do tego będziemy dążyli” – mówił.

kak/PAP

Komentarze (21):

Jan Radziszewski2020.12.5 7:34
d-c W wariancie opracowanym dla mężczyzn z anty-GNRH (hormonem) jądra skurczyłyby się, poziom testosteronu spadłby, a DNA w nasieniu zostałoby zniszczone, powodując bezpłodność. Mówi się, że zostało to wykryte podczas testów szczepionek na pawianach. Według brytyjskiego rzecznika Govote.org , z którego Knight pokazał klip wideo, doprowadzi to do masowej śmierci ludzi z powodu szczepionek Covid-19 w nadchodzących latach, podczas gdy praktycznie więcej dzieci się nie urodzi. „Jeśli taki jest ich zamiar, nastąpi ogromna redukcja populacji na świecie, o której Bill Gates mówi od lat”. Dlatego Govote.org chce, aby szczepionki były testowane w niezależnych laboratoriach. (Czy to może być prawdziwy powód, dla którego wywiad wojskowy Deagel przewidywał od lat, że około trzy czwarte populacji – a więc setki milionów ludzi – w USA i Europie zniknie do 2025 roku? Po raz pierwszy pisałem o tym w 2018 roku. Zobacz także link do Deagel który pokazuje jak wiele milionów ludzi zniknie właśnie za 5 lat. https://www.deagel.com/forecast To tak szokujące informacje, że absolutnie potrzeba więcej dowodów , aby można je było uznać jako w pełni „wiarygodne”. Niemniej jednak doświadczenia z producentami szczepionek i rządami, które ich chronią, pokazują, że nie możemy po prostu ufać twierdzeniom, że szczepionki są „udowodnione jako bezpieczne” (pomyśl jak wyglądała sprawa szczepionki przeciwko świńskiej grypie w 2009 roku). Samonapędzająca się spirala zgonów spowodowanych szczepieniami obowiązkowymi sprawi coraz więcej zgonów? „Gdy ludzie umrą z powodu szczepionek koronowych, placówka medyczna poda liczby ofiar Covid 19 ”, aby wielcy tego świata mogli twierdzić, że pandemia się pogarsza”. Zapoczątkuje to nowy cykl śmierci, z (jeszcze większą) histerią w mediach i kolejnymi obowiązkowymi szczepionkami. Te z kolei spowodują jeszcze więcej zgonów, po czym zaszczepionych zostanie jeszcze więcej ludzi, a tym samym więcej ludzi umrze i tak dalej. Ostatecznie szczepionki prawdopodobnie spowodują więcej zgonów niż koronawirus. Autorytarny medyczny koszmar George’a Orwella stanie się faktem, gdy tylko „leczenie” pozwoli pandemii trwać w nieskończoność, a totalne oszustwo zostanie wykorzystane do złamania wolności ludzi, uwięzienia ich jako niewolników we własnych domach na całym świecie ”. Wielki Ucisk zbliża się bardzo szybko.
Jan Radziszewski2020.12.5 7:33
Covid: pandemia do 2025 roku – groźne nanoczasteczki w szczepionce. Prestiżowy magazyn Science twierdzi, że pandemia koronawirusa potrwa kolejne pięć lat. Zdaniem magazynu de facto przynajmniej do 2022 roku kraje będą musiały wprowadzić ograniczenia wolności. Artykuł z czasopisma Science po tytułem: „Pandemia i ograniczenia do 2025 roku” wyjaśnia, że szczepionka z pewnością nie przyniesie efektu w krótkim okresie. Mimo to ich zdaniem nawet jakiekolwiek zabiegi farmakologiczne nie będą wystarczające. Substancja syntetyczna PEG (glikol polietylenowy) w szczepionkach jest coraz bardziej kontrowersyjna z powodu gwałtownych reakcji układu odpornościowego. Stosowanie PEG w lekach i szczepionkach jest coraz bardziej kontrowersyjne z powodu dobrze udokumentowanych przypadków niepożądanych odpowiedzi immunologicznych związanych z PEG, w tym zagrażającej życiu. Minister Hugo de Jonge przyznał w liście do Parlamentu Europejskiego kilka dni temu, że nanocząsteczki w szczepionce Pfizer stanowią „ryzyko”, ponieważ obejmują nową technologię, która nigdy nie była stosowana w dotychczas zatwierdzonych szczepionkach. Mimo to rząd nie widzi sprzeciwu wobec prostego zezwolenia na dostarczenie tej szczepionki do UE. Amerykański dziennikarz pisze, że nanocząsteczki są „potencjalnie śmiertelne”, co można udowodnić tylko wtedy, gdy szczepionka zostanie faktycznie podana ludziom. Czy naprawdę chcą, żeby to zaszło tak daleko?’+++++ Tutaj pod linkie ten list https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=pl&u=https://www.rijksoverheid.nl/documenten/kamerstukken/2020/11/16/kamerbrief-over-aankoop-covid-19-vaccins&usg=ALkJrhh7wRHqX7r7znDB3vLXonvctv4hIA „Brytyjski informator GSK: szczepionki koronowe zawierają adiuwanty, które w przeszłości sprawiły, że 97% kobiet stało się bezpłodne gdy otrzymały je w ramach badań klinicznych”’. Amerykański prezenter David Knight zacytował niedawno informatora giganta farmaceutycznego GSK , który ujawnił, że tak zwane adiuwanty „anty-HCG” (hormon) w szczepionkach koronowych powodują 97% bezpłodności . Podczas badania klinicznego szczepionki GSK 61 z 63 kobiet stałoby się bezpłodne. W wariancie opracowanym dla mężczyzn z anty-GNRH (hormonem) jądra skurczyłyby się, poziom testosteronu spadłby, a DNA w nasieniu zostałoby zniszczone, powodując bezpłodność. Mówi się, że zostało to wykryte podczas testów szczepionek na pawianach.
helena2020.12.3 14:39
A co z polską szczepionką z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.? Podobno jest już gotowa.? i linia produkcyjna również.?
Wojciech C.2020.12.3 10:48
"Rządzący powinni się zaszczepić jako pierwsi. Jak przeżyją, to znaczy, że szczepionka jest bezpieczna. Jak nie, to społeczeństwo będzie bezpieczne. "
MaxFiend2020.12.3 9:18
Może w dziesięć lat mu się to uda. Skąd się biorą tacy inteligentni bezobjawowo? :-D
PLANDEMIA na wielką skalę2020.12.3 8:30
ciebie PO-niedzielski jeszcze dosięgnie wq** ludzi !, mam nadzieje że wywiozą cie na taczkach. Odwieczny dyrektorze,.......czy umiesz poza gnojeniem Polaków i świadomym ludobójstwem robić coś innego? darmozjadzie
jp22020.12.3 8:07
Syrena i błysło 10 ludzi po branie pryslo psom znowu nie wyszlo
czekista2020.12.3 0:28
Ten chory czlowiek, powinien byc jak najszybciej odsuniety od wladzy.
Krakus2020.12.2 22:44
Jak sie zaszczepią, skoro niemal co drugi Polak nie chce szczepionek, wielu wierzy, że ziemia jest płaska, wielu uważa, że szczepionki powodują autyzm, wielu głosuje na PiS...
Chlop2020.12.2 22:37
Pierwszy niech zaszczepi sie minister i to tak, zeby bylo wiadomo czy to taka sama szczepionka jak dla seniorow. Kto ludzi zmusi, zeby sie zasczepili, a jak ktos nie chce to co? Zakuja w kajdanki czy dadza w leb?
Jerzy2020.12.3 3:51
zgodnie z nową ustawą - TAK! Tych dwóch żydowski przygłupów może w celu przeprowadzenia szczepienia zrobić z tobą wszystko - nawet zabić. Życie Polaków nigdy dla żydów nic nie znaczyło, w czasie II wojny woleli zdychać w komorach niż walczyć za Polskę... Zauważ uśmiech na ryjach niedzielskiego czy morawieckiego jak mówią o szczepionkach - wiedzą, że to będzie rzeźnia, i zamordują setki tysięcy ludzi...
ole2020.12.2 21:48
Co mądrego może na ten temat powiedzieć jakiś Niedzielski - kompletny ignorant wiedzy medycznej, któremu z niewiadomych powodów powierzono życie i zdrowie prawie 40 mln Polaków?
Cierpliwy2020.12.2 20:35
Czyli ten Rząd też się sprzedał banksterom, chcąc wszczepić Polakom GMO( mRNA). Następne pokolenie to już KLONY. A przecież leczyć można amantadyną, tylko że zakazali w rozporządzeniu.
Krzysztof2020.12.2 19:37
Pozostaje tylko pytanie czy ludzie będą chcieli się szczepić czymś co zostało wyprodukowane w kilka miesięcy. Jestem generalnie za szczepieniami ale normalny cykl produkcji szczepionki trwa 7-10 lat. Kto zagwarantuje bezpieczeństwo? Jeśli właścieciele firmy która ma ją wyprodukować, nagle sprzedają akcje po ogłoszeniu że mają szczepionkę, to trochę śmierdzi. W dodatku władza w Polsce sprowadziła na dno zaufanie do podejmowanych decyzji przez rząd i premiera. Jak im zaufać?
Maria Błaszczyk2020.12.3 2:02
A kto zagwarantuje Ci bezpieczeństwo, jeśli się nie zaszczepisz? Jasne, fajnie jest się szczepić szczepionką stosowaną od lat, co do której mamy pewność. Ale na razie takiej nie mamy, a ludzie chorują i umierają. Wynika to z faktu, że ta choroba została zauważona rok temu i nie było szansy testować na nią szczepionki przez pół wieku. I to mimo wszystko nie jest tak, że szczepionka nie będzie przetestowana. Będzie. Ryzyko będzie minimalne, bo jeżeli przetestowano ją na kilkudziesięciu tysiącach ludzi i nic im się nie stało, to mówimy o ryzyku rzędu ułamka procenta, że coś się okaże z nią nie tak. Nie możemy tego wykluczyć, ale tymczasem w kraju takim jak Polska, bez działającej opieki zdrowotnej, ta choroba jest naprawdę niebezpieczna. Dane z 25 listopada, pokazujące tygodniową liczbę zgonów w porównaniu do średniej z kilku lat to wzrost o blisko 86%.
Jerzy2020.12.3 7:11
Bezpieczeństwo od czego? Nie wszyscy boją się banalnej infekcji górnych dróg oddechowych, jeszcze rok temu mówiono na to przeziębienie i zalecano trzy dni w łóżku i dużo ciepłych napojów. Skąd ta zmiana? Skąd nagle potrzeba szczepienia się w celu uniknięcia przeziębienia? Przecież każdy człowiek, nawet debil jak ten niedzielski, wie że to jest niemożliwe, że katar był jest i będzie, ze szczepionkami w tle czy bez szczepionek...
Jerzy2020.12.3 7:15
co do zgonów to owszem - jest ich więcej, ale nie na skutek przeziębienia, tylko likwidacji służby zdrowia, która na dzień dzisiejszy zajmuje się jedynie ludźmi przeziębionym. Jest to celowe działanie rządu, morawieckiego i niedzielskiego w szczególności, już teraz widać, że z całą pewnością, ofiar będzie więcej niż na skutek niemieckiej Akcji T4... By żyło się lepiej... i luźniej...
gracz2020.12.2 19:34
Pocałuj mnie w d... .Oczywiście chodzi o dłoń.
man.of.Stagira2020.12.2 19:13
Wszystko zależy od rachunku. W rachunku brudnym bo szybkim szansa, że zachorujesz SZPITALNIE po efektywnym zakażeniu (nie mylić z testem pozytywnym) to: a) ~15% ponadto uwzględnić b) ~25% prawdopodobieństwo TRWAŁYCH zmian zdrowotnych na resztę ŻYCIA (np. zmiany w płucach) po 'wyzdrowieniu'. Szansa, że zachorujesz gdy przechorowałeś BEZOBJAWOWO to: a) to nawet do ~25% szans na TRWAŁE do końca życia zmiany w narządach (serce, nerki, płuca i inne). Powyższy rachunek 'na brudno' nie uwzględnia innych wielomiesięcznych dolegliwości po 'wyzdrowieniu' z Covid-19. // Należy pamiętać, że powyższe zakłada, że ktoś uległ skutecznemu zakażeniu (NIE jedynie testował pozytywnie PCR). Ponieważ wirus z o s t a j e na lata w populacji, więc prawdopodobnie 70% populacji lub więcej może ulec zakażeniu -na jakimś etapie swojego życia w przyszłości. RYZYKO powikłań lub śmierci spowodowanej przyjęciem szczepionki jest dość WYSOKIE (zawsze) i wynosi ok. 0,01 %. Przy masowych szczepieniach będą to setki i tysiące osób z powikłaniami. Każdy powinien rozważyć w sumieniu jaką decyzję ma podjąć. Nie należy się kierować do końca powyżej przedstawioną nierównością prawdopodobieństw tj. np. 25% > 0,01%. Nie należy, ponieważ NIE WIESZ czy to nie TY jesteś tym 1-na-10.000. Powyższe rozważanie ma sens jedynie w modelu interpretacji prawa wielkich liczb Bernoulliego. CAVEAT EMPTOR -wszystkie liczby to estymacje m.o.S własne na podstawie powszechnie dostępnych danych klinicznych z różnych źródeł w sieci. Podlegać będą zmianie i nie są informacją medyczną w sensie porady a jedynie spekulacją ilustrującą możliwe podejście do rozumowania indukcyjnego w procesie podejmowania decyzji. Rozważanie nosi charakter ogólny i ilustracyjny, jedynie. Nie jest poradą celową i nie pretenduje to takowej. // Powyższe rozumowanie można i należy stosować również wobec LEKARSTW które powszechnie stosujemy co dzień. Tyle
gol2020.12.2 18:36
Chyba zwariował!
GUS2020.12.2 18:33
Po cichu zdradzę że zakażonej na maxa Szwecji, nie pilnującej należycie DPS-ów, na koniec roku grozi nieduża nadwyżka a nawet liczba 91 tys zgonów, co by oznaczało absolutną średnią względem lat 2015-1019. Może wyjść z tego międzynarodowy skandal a nawet procesy norymberskie dla takich osób jak Szumowski i Morawiecki, bo u nas nie będzie "małej nadwyżki" tylko największe cyfry od czasów 2 wojny swiatowej.