18.01.19, 17:18fot. screen youtube.com

Minister Andruszkiewicz zapowiada walkę z patostreamerami

Pełne przemocy i wulgaryzmów transmisje internetowe tzw. patrostreamy na cenzurowanym. Walkę z taką działalnością zapowiedział wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, który spotkał się z przedstawicielami Facebooka i Youtube'a,

"Zebraliśmy instytucje, które zajmowały się wcześniej tym tematem. Największe platformy społecznościowe chcą z nami działać i walczyć z patologiami i demoralizacją w sieci" - mówi Andruszkiewicz, komentując swoje ostatnie działania.

Według oficjalnych informacji polityk wraz z wiceminister Wandą Buk spotkali się m.in. z Komendantem Głównym Policji, Rzecznikiem Praw Obywatelskich czy też Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej. Wszystkie te instytucje zapowiedziały, iż będą współpracować z rządem.

"Patostreamy" to treści nadawane na żywo, w szczególności na platformie Youtube, w których to osoby występujące są wulgarne, nadużywają alkoholu oraz promują wszelkiego rodzaju przemoc. Transmisje szybko zyskują na popularności szczególnie wśród młodzieży.

mor/WP.pl/Fronda.pl

Komentarze

Ach2019.01.19 19:19
W tytule błąd!
PatriotaPL2019.01.19 8:38
Realizacja dyrektyw frau Merkel o wymuszeniu poprawności politycznej? "demoralizacja" ? "patologie" ? Oburzacie się, gdy Facebook was blokuje. Ale gdy to wy macie blokować, wtedy wszystko jest w porządku? Przepisy są jasne - odnośnie udzielania narkotyków, odnośnie udzielania alkoholu nieletnim, odnośnie współżycia i innych czynności seksualnych z udziałem małoletnich.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.01.19 5:46
Andriuszka zapowiadający "walkę", jest równie komiczny jak Pawlak ze swoim "zwyciężymy". Mam dla ciebie radę dziecko, najpierw to ty się naucz prowadzić samochód, kup choć raz piwo bez pokazywania dowodu i nie rumień się jak podlotek, a dopiero potem zabieraj się za walkę. Na początek powalcz sobie z muchą w kiblu.
Jan2019.01.18 21:40
Misiu
Bizon2019.01.18 17:59
Jest to błazenada. Nie tyle sama inicjatywa, co podjęcie się tej działalności przez tego pana. Sugeruję posłuchać, co na jego temat do powiedzenia mają obecnie jego byli koledzy z Ruchu Narodowego. Zresztą w pełni popieram ich zdanie. Ten pan jest dość młody, a zdążył już zaliczyć Ruch Narodowy, Kukiz 15, Wolnych i Solidarnych, a teraz PiS. Zresztą przymilał się do PiS w ostatnich miesiącach tak bardzo, że aż wazelina ciekła po ekranach telewizorów. Potrafił koniunkturalnie prezentować swoje całkiem nowe poglądy. Dla mnie taki przesyt wazeliny w ustach polityków, którzy później za taką postawę otrzymują coś w zamian, to również patostream. Jeśli Morawiecki myślał, że ruch z Andruszkiewiczem zapewni PiS poparcie środowisk narodowych to się gruby mylił. Jako Polak patriota popieram koalicję patriotyczną Winnickiego, Brauna i Korwina.
lolek2019.01.18 17:36
Mientki, łysiejący starymaleńki. Wazeliniarz.
Piotr Nowak 2019.01.18 17:27
Żałoba narodowa jest! Zabierajcie tego idiotę. Sam jest największym patostreamerem!
Auferetur Inferunt Insaniam2019.01.18 17:24
Patostream? Chodzi o TVP Info?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.01.18 17:23
Patostream? Chodzi o TVP Info?