Min. Ziobro: Teraz jest czas na rewolucyjną reformę sądownictwa. Dajemy sobie rok - zdjęcie
07.12.21, 12:07Fot. Screenshot YouTube kprm flickr cc0

Min. Ziobro: Teraz jest czas na rewolucyjną reformę sądownictwa. Dajemy sobie rok

27

„Jeśli chodzi o sądownictwo, nastąpił impas z powodu buntu nadzwyczajnej kasty, działań opozycji i UE. Zmiany stanęły w większości w miejscu, bo nie było woli politycznej, za to była chęć osiągnięcia kompromisu z Unii Europejskiej. Ale już wiadomo, że Unia kompromisu nie chce” – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Jestem przeciwny temu, aby Polsce były narzucane rozwiązania przez Unię Europejską, które łączą się z ograniczaniem polskiej demokracji i traktowaniem Polski jako kraju niemal kolonialnego. Żeby nas szanowano, my też musimy się szanować” – stwierdził na antenie Radia Plus polski prokurator generalny.

„Teraz nadszedł czas na wprowadzenie reformy sądownictwa. Zaprezentowałem szczegóły zmian i zostały one poddane dyskusji. To będą rewolucyjne zmiany, w każdej gminie powstaną punkty sądowe, gdzie obywatele będą mogli wziąć udział w rozprawach” – oświadczył prezes Solidarnej Polski.

„Reforma wymiaru sprawiedliwości to wiele zmian, np. wprowadzona konfiskata majątków przestępców, dzięki czemu państwo zyskuje środki. To też sprawa alimentów, w której nasze zmiany doprowadziły do wzrostu skuteczności ściągania alimentów o sto kilkadziesiąt procent” – oznajmił szef resortu sprawiedliwości.

„Ustawa zakłada rok czasu na reorganizację sądownictwa. Pamiętajmy, że to jest ogromne zadanie, związane i z tworzeniem punktów sądowych w gminach, i z dalszą informatyzacją, by można było uczestniczyć tam w procesach online” – mówił minister Ziobro.

„Dzisiaj struktura sądów jest skomplikowana i jest wiele stanowisk biurokratycznych, jedna trzecia sędziów się tym zajmuje. Upraszczając strukturę sądów, zlikwidujemy dwie trzecie tych stanowisk i o ponad 2 tysiące zwiększy się liczba sędziów orzekających” – skonstatował Zbigniew Ziobro.

 

ren/Radio Plus

Komentarze (27):

nol2021.12.17 18:45
Zmiana sadownictwa,likwidacja kasty może sie dokonac dopiero wtedy gdy Duda skończy urzad i zapadnie w niepamięć
aaa2021.12.9 4:49
Zbyszek powinien odejść. Ile lat minęło i nic nie zrobił tylko awantury. Teraaz obiecuje. Koszmar
Anonim2021.12.7 22:53
Morawieccy sprzedali działki zakupione od księdza ( późniejszego generała) we Wrocławiu.Frondel nic o tym nie wie ? Wszystko było lege art ?Morawieccy sprzedali działki zakupione od księdza ( późniejszego generała) we Wrocławiu.Frondel nic o tym nie wie ? Wszystko było lege art ?
gumowa kaczka2021.12.7 21:59
na zdjęciu jeszcze stoi ale będzie siedział
Zdziwiony2021.12.7 19:06
Czytam te komentarze i szok-skąd tylu trolli licytujących się w używaniu szambianego języka,kretyńskich argumentów-ot,im więcej wam płacą tym durniej piszecie biedne trolle??wstyd
Krakus2021.12.7 17:09
Zero mówi rok? Zaraz zaraz - od 2015 r to będzie 6 lat!!!
Anonim2021.12.7 16:54
Jeżeli Król Przegrywów Miękiszon Zero mówi o roku, to znaczy, że zejdzie na to 10 lat.😁😁😁 A na koniec i tak się nie uda.
Filip2021.12.7 16:10
Rządzący szykują masowe fałszowanie wyborów i chcą mieć swoich sędziów, którzy uznają ich ważność! Będziemy mieli wybory po białorusku!
Dam2021.12.7 15:41
Mimo kłamstw Miękiszona każdy wie, że zmiany mają na celu jedynie zabetonowanie władzy dla PISu przez wywalenie niepokornych sędziów i zastąpienie ich swoimi. Powiedzcie, czy gdyby rządziła opozycja i wprowadzała taką "reformę" sądownictwa, to byście ją popierali?
Filip2021.12.7 15:34
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Filip2021.12.7 15:28
Kaczyński nie chce przeprosić Sikorskiego. Na konto prezesa PiS może wejść komornik. Jarosław Kaczyński decyzją sądu ma przeprosić Radosława Sikorskiego za nazwanie go "zdrajcą dyplomatycznym". Prezes PiS nie wykonuje wyroku, jednak jak poinformował europoseł KO, uzyskał zgodę od sądu na jego zastępcze wykonanie. Sikorski na Twitterze napisał, że "poszukiwany odważny komornik, który ściągnie 46 tys. zł".
Filip2021.12.7 15:10
Tusk w "Onet Opinie": Kaczyński jest zdrajcą polskiego interesu narodowego. – Wybory mogą być nie tylko nieuczciwe, ale także sfałszowane. Trzeba mieć własny, legalny system kontroli wyborów – stwierdził Donald Tusk w programie "Onet Opinie". W jego ocenie Jarosław Kaczyński jest "zdrajcą polskiego interesu narodowego", organizując w Warszawie spotkanie polityków "jawnie antyukraińskich i prorosyjskich".
robaczek2021.12.7 15:10
NIEUDACZNIK ;] ............................... to ciekawe co to byly a reformy do tej pory ? ...................... takie na próbe???? .........................................eh nieudacznicy
Anonim2021.12.7 14:40
Zbychu, daj spokój. Płonącego domu nikt nie remontuje.
Po 11 ...2021.12.7 14:35
Macierewicz też się podobnie wypowiedział: "Teraz właśnie jest czas na wyjaśnienie zamachu smoleńskiego Daję sobie na to 10 lat."
witia2021.12.7 13:51
Tak jest. Należy zreformować to archaiczne sądownictwo i zweryfikować ostatecznie kastę sędziowską. Łeb hydrze trzeba uciąć.
Dam2021.12.7 15:42
Bo będzie lepiej, kiedy politycy aktualnej partii rządzącej będą mogli wymuszać na sędzi konkretny wyrok. Jak u Putina, którego niby tak nie lubicie.
🐞🐞🐞🐞🐞……..🐞🐞🐞2021.12.7 13:44
Co na to pan minister obrony naukowej oraz srakerzy ??…..???
Zawi2021.12.7 13:42
Rewolucja, kopalnie, zasiłki, propaganda sukcesu i zgnilizny Zachodu - czyli PRL w najlepszej formie :)
kefas2021.12.7 13:37
maniak przez którego tracimy miliony i mamy chaos prawny.
Bogdan2021.12.7 13:30
Teraz albo nigdy!
Anonim2021.12.7 13:22
Ziobro pielęgnuje Izbę Dyscyplinarną, bo to jest zemsta na sędziach za uniewinnienie lekarza, który ponoć ‘udusił’ jego tatusia.
­2021.12.7 13:08
Potem był zwykły sąd / Mamy w roku kilka takich spraw / Mogła mówić: "Nie widziałam co" / Zmarnowała chłopcom siedem lat
Anonim2021.12.7 12:51
Nieudacznik nie potrafili przez 6 lat przeprowadzić słusznej reformy sadownictwa. Czy Kaczyński nie widzi tej nieudolności Ziobry i spółki? Nawet przy takiej prostej prawie jak poparcie dla sędziów do nowej KRS sobie nie poradził.
ego2021.12.7 20:28
Sądownictwo zostało zniszczone przez głosne ,infantylne "veto"
Krzysztof2021.12.7 12:47
Kaczyński: "Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną i w ten sposób zniknie przedmiot sporu" Morawiecki:"W najbliższym czasie iD zostanie zlikwidowana".................ale V kolumna na prawicy czyli Ziobro ID nie ma zamiaru likwidować i przeciwstawia sie premierowi i Kaczyńskiemu. Kuriozum
Anonim2021.12.7 12:20
W małych gminach jest jedno przestępstwo na rok, rozumiem że jak nie będzie spraw to będą tam wysyłać sprawy z miasta. Kiedyś do sądu jechało się do powiatu, teraz z powiatu pojedzie się do sądu na wieś. Jednak Miller miał wtedy rację.