Min. Czarnek: Nie ma planów likwidacji szkół specjalnych. To fake news - zdjęcie
24.02.21, 13:32fot. yt/telewizja repulika

Min. Czarnek: Nie ma planów likwidacji szkół specjalnych. To fake news

7

- Nie ma planów likwidacji szkół specjalnych. To kolejny fake news – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji przedstawił także nowe zasady dotyczące nauki w szkołach oraz kompleksowej pomocy dla każdego dziecka, ucznia i jego rodziny.

Dodał, że przy okazji tej pracy pojawiło się ostatnio wiele fałszywych informacji, które chce zdementować.

- Nie ma planów likwidacji poradni psychologiczno-pedagogicznych, nie ma planów likwidacji również statusu nauczyciela pracownika poradni psychologiczno-pedagogicznych – podkreślił Czarnek.

Czarnek zdementował także kolejny fake news, jakoby były plany lilwidacji szkół specjalnych. Podkreślił, że takich planów nie ma.

- Polska cieszy się znakomitym systemem szkół specjalnych, jest ich ponad 2 tys. w Polsce. Zajmują się one edukacją dzieci z najcięższymi niepełnosprawnościami i dzięki znakomitemu funkcjonowaniu i rozwijaniu się ciągłemu szkół specjalnych, te dzieci rzeczywiście znajdują tam warunki do edukacji pomimo swoich, nieraz bardzo ciężkich niepełnosprawności – wyjaśnił minister.

Szef resortu edukacji podkreślił także ogromny dorobek szkół specjalnych w Polsce i ocenił go jako imponujący.

Zapowiedział też, że na jesieni 2021 r. rozpoczną działalność w formie pilotażu Specjalistyczne Centra Wspierania Edukacji Włączającej (SCWEW). Ich działalność będzie skupiała się na wsparciu szkół w lepszej organizacji edukacji włączającej – czytamy na portalu TVP Info.

 

mp/portal tvp info/tvp info/pap

Komentarze (7):

Foster2021.02.24 19:59
Czarnek - jak to się stało, że w wartościowaniu czasopism i artykułów naukowych czasopisma i artykuły z Uniwersytetu Jagiellońskiego przegrywają z tymi z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ?. Co na to Andrzej Duda ?
gumowa kaczka2021.02.24 17:11
a po co szkoła ,przecież kobiety mają rodzic od 17 roku życia ,panowie zaś tyrać za najniższą krajowa u prywaciarza patrioty
"Nie ma planów likwidacji szkół specjalnych."2021.02.24 14:30
Cała rzesza absolwentów tych szkół się tutaj produkuje. Na szczęście bezpłodni, spece od kakałka, staruchy. Ale od yebania w duupe nikt się jeszcze nie zrodził.
ble2021.02.24 17:12
masz racje tez mam dość starucha z Żoliborza ,ale tak kota w d..pę no to przesada
AAAtomek2021.02.24 14:24
U nas na wydziale KUL to synonim ... (:D)
NajspecjalniejszaSzkołaToKUL2021.02.24 14:14
Jedyna szkoła specjalna to KUL. Opuszczają ją wyłącznie głąbasy, pokręty, wynaturzeńcy, dziwostwory, przykuki, oszołomidła, kretyniszcza, świrniaki, głupnicy, tępielce, ułomysły i brakomózgi. I całe roczniki znajdują swoje miejsce wśród kleruchówi PiSocjalistów katolickich.
Jednym z jej absolwentów jest2021.02.24 14:32
Jan Hartman - moralista, filozof, tytan słowa pisanego, członek Loży Polin, itp. itd.