- Papież Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do opublikowania dekretu o cudzie za przyczyną bł. Matki Teresy z Kalkuty – poinformował włoski dziennik katolicki „Avvenire”. W przyszłym roku błogosławiona Matka Teresa zostanie ogłoszona świętą!

Matka Teresa całym swoim życiem głosiła miłość Chrystusa. Założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości urodziła się 26 sierpnia 1910 w rodzinie albańskiej w Skopje, ale większą część swego życia spędziła w Indiach. Wcześniej, mając 18 lat, wstąpiła do irlandzkiego zgromadzenia sióstr loretanek, które wysłało ją niebawem do Indii i tam, w Kalkucie, w 1946 r., założyła zgromadzenie misjonarek miłości, zatwierdzone przez Stolicę Apostolską w 1950 i obecne dzisiaj na całym świecie.

Kanonizacja będzie jednym z ważnych wydarzeń Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpoczął się 8 grudnia br.

"Jestem krwi albańskiej, obywatelką Indii, z wiary jestem siostrą katolicką, a z racji swego powołania należę do świata. Ale gdy chodzi o serce, należę całkowicie do Serca Jezusowego" - wyznała bł. Matka Teresa.

Data kanonizacji nie jest jeszcze zatwierdzona. Jak twierdzi dziennik„Avvenire”, kanonizacja Matki Teresy może się odbyć 4 września, w 19. rocznicę jej śmierci.

kz/tvp.info