“Podczas marszu domagać się będziemy m.in. zmian w ordynacji, zaprzestania represji skierowanych przeciwko niezależnym dziennikarzom” – mówi Krystian Frelichowski, przewodniczący zgromadzenia.

"Podczas marszu będziemy domagali się uczciwych i przejrzystych wyborów oraz zaprzestania wszelkiej szykany w stosunku do niezależnych dziennikarzy. Mam na myśli grzywnę, którą „obdarzono” Telewizję Trwam, a także aresztowanie, w czasie wiadomych wydarzeń w Warszawie tych dziennikarzy, którzy relacjonowali przebieg, a którzy pochodzili z mediów, opisujących prawdę, a nie były prorządowe. To są dwa cele, które mają obudzić Polskę i mają zwrócić uwagę na to, co dzieje się w naszym kraju, a przede wszystkim chcemy pokazać, że społeczeństwo odczuwa i nie pozwala zgadzać się na takie sytuacje. Przypominam, że w tej chwili zbierane są podpisy pod projektem „Uczciwe wybory” - podkreśla Krystian Frelichowski.

W sobotę marsz w Obronie Demokracji i Wolności Słowa przejdzie ulicami Kielc. Rozpocznie się w południe na Placu Artystów.

Z kolei 21 lutego odbędzie się podobny marsz w Nowym Sączu. Poprzedzi go Msza św. w intencji Ojczyzny. Zostanie odprawiona o godz. 15.00 w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej.

MaR/Radio Maryja