Swoją drugą już paradę w Białymstoku pod tęczowymi flagami zapowiedziały środowiska LGBT. Ma się ona odbyć 9 października. Czy znów spotka się z wielotysięcznym protestem przeciwników homoideologii, jak to miało miejsce przed dwoma laty?

Drugi tzw. Marsz Równości został już zarejestrowany przez organizatorów tego kontrowersyjnego wydarzenia w białostockim Ratuszu. Na swym facebookowym profilu „Teczowy Białystok”, organizatorzy homoparady określili główne cele tego wydarzenia. Zdefiniowali je m.in. jako chęć dodania sobie wzajemnie „energii” i „nadziei” oraz „cieszenia się swoim queerowym towarzystwem”.

Nie wszyscy jednak białostoczanie chcą się cieszyć razem z nimi. To właśnie podczas poprzedniej, pierwszej homoparady w stolicy województwa podlaskiego mieliśmy do czynienia z chyba najliczniejszymi miejskimi protestami i kontrmanifestacjami przeciwko tego typu wydarzeniu. Protest przeciwko Marszowi promującymi LGBT podpisało wówczas aż 27 tys. osób, a na ulice wyszło ok. 10 tysięcy kontrmanifestantów.

W tym roku do Urzędu Miasta w Białymstoku wpłynęły już, póki co, wnioski o organizację aż sześciu równoległych do marszu tęczystów kontrmanifestacji.

 

ren/Facebook, PCh24