Marsz LGBT znów przejdzie przez Białystok - zdjęcie
11.09.21, 10:40Fot. Pixabay

Marsz LGBT znów przejdzie przez Białystok

2

Swoją drugą już paradę w Białymstoku pod tęczowymi flagami zapowiedziały środowiska LGBT. Ma się ona odbyć 9 października. Czy znów spotka się z wielotysięcznym protestem przeciwników homoideologii, jak to miało miejsce przed dwoma laty?

Drugi tzw. Marsz Równości został już zarejestrowany przez organizatorów tego kontrowersyjnego wydarzenia w białostockim Ratuszu. Na swym facebookowym profilu „Teczowy Białystok”, organizatorzy homoparady określili główne cele tego wydarzenia. Zdefiniowali je m.in. jako chęć dodania sobie wzajemnie „energii” i „nadziei” oraz „cieszenia się swoim queerowym towarzystwem”.

Nie wszyscy jednak białostoczanie chcą się cieszyć razem z nimi. To właśnie podczas poprzedniej, pierwszej homoparady w stolicy województwa podlaskiego mieliśmy do czynienia z chyba najliczniejszymi miejskimi protestami i kontrmanifestacjami przeciwko tego typu wydarzeniu. Protest przeciwko Marszowi promującymi LGBT podpisało wówczas aż 27 tys. osób, a na ulice wyszło ok. 10 tysięcy kontrmanifestantów.

W tym roku do Urzędu Miasta w Białymstoku wpłynęły już, póki co, wnioski o organizację aż sześciu równoległych do marszu tęczystów kontrmanifestacji.

 

ren/Facebook, PCh24

Komentarze (2):

Anonim2021.10.3 14:01
trzeba porosić rolników prod. trzody żeby też pojechali na to ze swoimi cysternami na płyn świnski ,jak świntuszyć to świntuszyć ,nie trzeba bedzie parad żeby poznać ,że gyej idzie ,,,zapaszek go zdradzi hehehe
Eustachy2021.10.3 12:45
Taka impreza to militarne osłabienie państwa . Teraz ważna jest strzelnica , rzut granatem oraz ćwiczene ataku na bagnety !