Macierewicz: Szczyt NATO w Warszawie dla bezpieczeństwa Polski i regionu - zdjęcie
23.03.16, 15:57

Macierewicz: Szczyt NATO w Warszawie dla bezpieczeństwa Polski i regionu

1

– Polska nie przez przypadek została wybrana do roli organizatora i współgospodarza szczytu NATO. Za 107 dni zapadną w Warszawie podczas szczytu NATO kluczowe decyzje dla bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że szczyt przyniesie konkretne decyzje gwarantujące bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo na flance wschodniej – powiedział podczas pierwszej konferencji prasowej nt. szczytu NATO w Warszawie. 

Minister Macierewicz podkreślił, że lipcowy szczyt zostanie odpowiednio przygotowany, a wszyscy uczestnicy będą bezpieczni. Jak dodał, ciosy terroryzmu spadają na różne kraje, ale zostały podjęte nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, które mają zagwarantować spokój. – Chcę żebyśmy mieli pewność, że wszystkie struktury państwa od dłuższego czasu przygotowują się, by nie zdążyło się nic niepożądanego – stwierdził.

Szef MON odniósł się również do słów niektórych polityków opozycji, którzy sugerowali, że istnieje obawa, że szczyt NATO nie odbędzie się w Warszawie. Macierewicz ocenił, że były to wyłącznie plotki, które miały wprowadzić niepewność. – Można je porównać do audycji radia Erewań. Nie ma wątpliwości, że szczyt NATO odbędzie się w Warszawie. Sekretarz generalny absolutnie potwierdził, bo zapoznaniu się z przygotowaniami, które rokują pewność co do skuteczności naszych działań, że szczyt będzie dobrze przygotowany – dodał.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano również spot promujący lipcowy szczyt NATO w Warszawie:

za: telewizjarepublika.pl

Komentarze (1):

anonim2016.03.24 9:51
Dlaczego w tekście nie opublikowano reszty wypowiedzi A. Macierewicza: "(Polska - dop. mój) została wybrana do tej roli dlatego, że jest być może dzisiaj najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa głowom państw i samym obradom - mówił Antoni Macierewicz na konferencji ws. szczytu NATO w Warszawie." Dla przypomnienia "została wybrana" dawno, dawno temu, jeszcze za rządów PO - czyli laurka dla PO :)