25.07.17, 21:30Screenshot YouTube

Macierewicz: Pewna grupa wzięła sobie za cel obalenie rządu

„Pan Ryszard Schnepf, który pełnił różne funkcje, także był ambasadorem RP w USA w publicznie rozpowszechnianym piśmie rozprzestrzenia informacje, że Obrona Terytorialna opiera się o grupy nacjonalistyczne. To nie tylko kłamstwo, ale i potwarz rzucona w twarz żołnierzom Rzeczpospolitej. Nie można takich rzeczy tolerować. To materialne kłamstwo, to nie ma nic wspólnego z prawdą, to służy akcji wymierzonej przeciwko Polsce.” - mówił w Telewizji Republika minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Wymiar sprawiedliwości był ostatnim szańcem niesprawiedliwości w Polsce. Jeśli tej reformy nie będzie, wszystkie inne mogą zostać zniszczone. Zrobimy wszystko, by ta reforma została przeprowadzona Dotychczas nie mieliśmy do czynienia z masowymi protestami.”

- podkreślał gość Doroty Kani. Mówił również, że protesty były sterowane i organizowane:

Jej istotą [akcji – red.] było upowszechnianie i multiplikowanie działań określonej grupy, która za cel wzięła sobie obalenie rządu. Tam nie było celu osiągnięcie dyskusji, jakieś reformy, tam celem było obalenie rządu i wedle niektórych liderów opozycji zemsta na politykach, którzy chcą dokonać zmiany w Polsce. Mówiono, że politycy pójdą do więzienia, było różne formy gróźb, moim zdaniem karalnych.”

O ostatnich wydarzeniach mówił także:

Mamy do czynienia ze strukturą działań organizowaną, był pan Mateusz Kijowski, później pojawił się inny pan, w związku z tym, pytanie – czy można wykreować postacie, które będą odgrywały twarzy organizacji? Można, ale prawdziwi organizatorzy zostają w cieniu”.

Minister oceniał także:

Jeżeli będziemy dalej prowadzić polityką proreformatorską, będziemy realizować program, który zapowiadaliśmy, a udało się w ciągu 18 miesięcy, dużą część programu zrealizować. Realizujemy interesy narodowe. Ten rząd dysponuje wielkim poparciem społecznym, jeśli będzie realizować postulaty to wygra.”.

dam/telewizjarepublika.pl,Fronda.pl