Wiele komentarzy powstało wokół podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy abonamentowej. O swój komentarz pokusiła się też szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

W rozmowie na antenie Tok FM powiedziała:

-„Można powiedzieć, że prezes Kaczyński położył lachę na prezydenturze Andrzeja Dudy, doszedł do wniosku, że nie jest aż tyle warta, co wsparcie telewizji dla PiS-u podczas wyborów w 2023 roku”.

Telewizję publiczną w tej rozmowie określiła jako „producenta demagogii przez 24 godz. na dobę”. Natomiast podpisanie ustawy przez prezydenta opisuje jako przyłączenie się do gestu poseł Joanny Lichockiej i pokazanie Polakom środkowego palca.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, podkreślając, że realizacja misji mediów publicznych potrzebuje wsparcia finansowego. Jednocześnie, wokół dyskusji o onkologii, podjął się też rozmów z rządem na ten temat. I już dzień po podpisaniu nowelizacji ogłoszono powstanie Funduszu Medycznego, który będzie dla służby zdrowia dodatkowymi prawie 3. mld zł, przeznaczonymi również na pomoc dla pacjentów onkologicznych.

kak/ Tok FM