Liroy złożył projekt dotyczący legalizacji marihuany - zdjęcie
01.02.16, 16:42

Liroy złożył projekt dotyczący legalizacji marihuany

8

Poseł Piotr Liroy-Marzec złożył w sejmie projekt dotyczący legalizacji marihuany. A konkretnie marihuany leczniczej. 

Ta ustawa była pisana z myślą o pacjentach – mówił poseł Piotr Liroy-Marzec na wspólnej konferencji prasowej z Jędrzejem Sadowski z Koalicji Medycznej Marihuany. Projekt został złożony w imieniu całego klubu Kukiz'15.

– To projekt, na który ludzie czekali od bardzo wielu lat. Ludzie chorzy, umierający, cierpiący na poważne choroby. Tak samo ludzie na wózkach inwalidzkich – mówił poseł w Sejmie.

Jak podkreślił Piotr Marzec projekt był wielokrotnie konsultowany z ekspertami i poseł liczy na to, że nie zostanie od odrzucony jak wszystkie poprzednie projekty w tej sprawie. Możliwość legalnego stosowania marihuany do celów medycznych była już bowiem wielokrotnie omawiana w Sejmie, ale projekty w tej sprawie dotychczas zawsze były odrzucane. (Czytaj więcej)

O projekcie poseł Liroy mówił już na początku miesiąca. – Tutaj parę osób się pewnie zdziwi, ale udało mi się przekonać już praktycznie wszystkie ugrupowania – zaznaczył parlamentarzysta. – To jest priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują i chcą się leczyć – przekonywał Liroy-Marzec.

Czy ten jakże niedorzeczny projekt zostanie odrzucony już na początku czytań? Miejmy nadzieję!

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze (8):

anonim2016.02.1 17:26
A na czym polega jego niedorzeczność? Np. morfinę używa się w medycynie do uśmierzania bólu i w celach okulistycznych - a jest zakazanym narkotykiem. Jeżeli ta cała marihuana lecznicza działa to czemu nie?
anonim2016.02.1 18:11
czy konopie i marihuana to jedno i to samo? Bo w Kanadzie można legalnie kupić leki wytwarzane z oleju konopnego, które pomagają na SM, nowotwory itp.
anonim2016.02.1 18:14
Marihuana jest narkotykiem do ćpania, do haju i szkodliwym jest wybielanie tego narkotyku w oczach młodzieży. Są inne leki stosowane w medycynie których młodzież nie ćpa dla zabawy i te leki należy używać, bo promowanie marihuany często zniewalającej młodych ludzi pod przykrywką pomocy, jest też wyżądzaniem szkody młodzieży. Kategoryczne nie dla promowania marihuany w jakikolwiek sposób. Tym bardziej szkodliwe jest kiedy za tym stoi raper, a widomo jak środowisko rapowe jest odbierane wśród młodzieży i wiadome jest to, że po porstu wspiera się jaranie zioła, bycie na haju. Dlatego tym bardziej pokazuje to intencje i szkodliwe efekty jak wystąpią skoro stoi za tym Liroy, gorzej już się nie dało. A może nikt normalniejszy nie chciał psuć swojego wizerunku, promując marihuanę.
anonim2016.02.1 18:29
TomaszPi To nie jest w żadnym wypadku leczenie, marihuana otumania, bezpośrednio przyczynia się do trwałej utraty zdrowia. Dla waszych czerskich ogłupiałych środowisk to i eutanazja jest formą pomocy.
anonim2016.02.1 20:54
Przeciętny Polak, tak gdzieś 40+, guzik wie na temat marihuany i jej działania. Nota bene rzeczywistość jest taka, że jak ktoś będzie chciał kupić marihuanę to i tak kupi, wspierając przy tym mafię.
anonim2016.02.1 21:39
i bardzo dobrze! Jak będziecie chorzy to sami sięgnięcie po leczniczą marihuanę
anonim2016.02.1 21:39
i bardzo dobrze! Jak będziecie chorzy to sami sięgnięcie po leczniczą marihuanę
anonim2016.02.1 23:21
już to widzę jak marihuana medyczna zwalcza nowotwory w późniejszych stadiach;) totalny absurd.