24.10.19, 18:35Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Likwidacja zmiany czasu? Oj, nieprędko!

Likwidacja zmiany czasu w Unii nie nastąpi szybko. W nocy z soboty na niedzielę znowu przestawimy zegarki i wiele wskazuje na to, że tak będzie jeszcze przez wiele lat.

Wprawdzie Europejczycy tłumnie wypowiedzieli się za szybką rezygnacją z dwukrotnego przestawiania zegarków w ciągu roku, Komisja Europejska przygotowała propozycję w tej sprawie, a Parlament Europejski przyjął rezolucje, ale unijne kraje już takie chętne nie są. Potwierdziły to dotychczasowe spotkania ministerialne i narady ekspertów.

Komisja Europejska chciała, by już teraz, jesienią tego roku, po raz ostatni przestawiać zegarki. Później pojawił się 2021 rok, ale i on nie jest pewny - informuje korespondenta Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.

- Państwa członkowskie wyrażają obawy co do tego jak zmiana czasu miałaby wyglądać, jak przebiegałyby różne strefy czasowe. Za wcześnie więc, by kraje przyjęły wspólne stanowisko - powiedział rzecznik Komisji Enrico Brivio.

Z wielu unijnych stolic docierają głosy pełne obaw, że jeśli zlikwidowana zostanie zmiana czasu, kraje członkowskie nie będą w stanie wspólnie ustalić przy jakim czasie pozostać - letnim czy zimowym. A to z kolei mogłoby doprowadzić do znacznie bardziej skomplikowanej niż teraz mozaiki różnych stref czasowych w Unii Europejskiej.

Perspektywa chaosu i brak decyzji czy taka rezygnacja w ogóle jest potrzebna powodują, że kraje członkowskie przyjmują na razie z ulgą wszelkie próby odwlekania w czasie decyzji w tej sprawie.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

gumowa kaczka2019.10.25 5:59
zostanie czas zimowy ,bo pis lubi jak jest ciemno
nauczycielka.2019.10.24 21:45
Europosłowie muszą chlać alkohol na który wydają horrendalne sumy z kieszeni wszystkich podatników państw unijnych, nie mają więc czasu zajmować się prostymi sprawami jak zmiana czasu. UE to taki sam kołchoz jak był w Związku Radzieckim, z podobnymi lewakami i komunistami.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 19:24
Tęczowy Piątek już 25 października. O tym, w jaki sposób społeczność szkolna będzie świętować ten dzień, zadecydują uczniowie i uczennice wraz z kadrą nauczycielką i rodzicami. Zadbaj o atmosferę, która będzie towarzyszyć tegorocznej akcji - skorzystaj z mediów społecznościowych, żeby okazać młodzieży wsparcie. W najbliższy piątek młodzież szkolna będzie obchodzić Tęczowy Piątek – szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK.
Moni2019.10.24 19:50
Wez sie ogarnij.....co trzeba miec we lbie zeby takie bzdety pispisać.Jak masz problem z osobowoscia to znajdz dobrego lekarza ai zacznij brac leki
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 19:53
To nie jest adresowane do obłąkanych homofobek
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 19:23
Czarna zaraza na widelcu: "W czwartek wieczorem o godzinie 20:30 TVN24 wyemituje reportaż "Czarno Na Białym" o arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu. Padną w nim zarzuty o ubliżanie i poniżanie współpracowników przez metropolitę gdańskiego. Jeden z mężczyzn mówi, że miał myśli samobójcze po tym, jak traktował go metropolita gdański." https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25344246,abp-glodz-mial-ponizac-wspolpracownikow-nie-potrafia-jajka.html#s=BoxOpImg3