Libicki nie jest zainteresowany funkcją marszałka Senatu  - zdjęcie
07.12.20, 11:55

Libicki nie jest zainteresowany funkcją marszałka Senatu

9

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki miał sugerować, że senator PSL Jan Filip Libicki mógłby zostać marszałkiem Senatu. Sam Libicki w TOK FM stwierdził jednak, że nie jest zainteresowany pełnieniem tej funkcji.

Senator Jan Filip Libicki mówił w TOK FM o swoim spotkaniu z szefem klubu PiS i wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim. Zaznaczył przy tym, że rozmowa nie dotyczyła współpracy pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Polskim Stronnictwem Ludowym.

Pytany, czy wicemarszałek Terlecki zaproponował mu funkcję marszałka Senatu, Libicki powiedział:

- „Pan marszałek Terlecki wyraził taką nadzieję, że może, że tak powiem, bym się się zdecydował na to, aby zostać marszałkiem Senatu. Ja powiedziałem, że (...) nie jestem tym specjalnie zainteresowany, ponieważ przez ostatnie dziewięć lat w swoim okręgu wyborczym budowałem swoją reputację. Ta reputacja jest wysoka, i że tak powiem, tego typu układ z PiS-em moją reputację by bardzo poważnie nadszarpnął. A ja swoją reputację cenię”.

Polityk podkreślił, że skończył się w Senacie czas współpracy PSL-u z Platformą Obywatelską. Zerwaniem tej współpracy był brak poparcia ze strony opozycji dla propozycji Ludowców dot. „Piątki dla zwierząt”.

W przyszłości może ona zostać odbudowana, jednak do tego konieczne jest przyjęcie przedstawionych przez Władysława Kosiniaka-Kamysza warunków, czyli utworzenie rady koordynacyjnej i wyjście przez Senat z inicjatywą wpisania do konstytucji członkostwa Polski w UE.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (9):

MaxFiend2020.12.8 11:04
Nie chciał się zeszmacić? Dla PiS to niemożliwe do ogarnięcia :-D
kibic2020.12.7 14:40
Libicki najwyżej na marszałka Zadupia !!!
OKO2020.12.7 18:16
Libicki tylko powinien uczyć dzieci od 1 do 3 klasy ale zdalnie === dlaczego jego biorą do Telewizji ludzie wyłączają telawiziry ..
Kondzio2020.12.7 14:16
Pan Libicki powinien zostać RPO - 1) to konserwatysta, z PIS odszedł w wyniku konfliktu jego ojca z partią, 2) poprze go opozycja - także po i sld, no bo jak nie poprzeć inwalidy, 3) to gest wobec psl.
gumowa kaczka2020.12.7 20:26
pewnie masz rację ,tylko pamiętaj ,że Pis chce przejąć co się da w państwie i raczej go nie poprze
Monika2020.12.7 13:16
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://panieonline.pl/monia89
Anonim2020.12.7 13:09
libicki za glupi na takie stanowisko.......
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 12:38
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się nasila. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na to nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki bełkot sam ze sobą. Żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam też zaciągnąć innych.
katolicka deratyzacja Polski2020.12.7 12:51
Brak polemiki to ZAWSZE kapitulacja. Czy jestes prowokatorem ?