Lewandowski drugi raz najlepszym piłkarzem świata wg FIFA - zdjęcie
18.01.22, 09:47Fot. screenshot - YouTube

Lewandowski drugi raz najlepszym piłkarzem świata wg FIFA

2

Już drugi raz w swojej karierze Robert Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA. Co szczególnie nobilitujące, w ubiegłym roku polski piłkarz także zdobył tytuł Piłkarza Roku, co wcześniej udało się jedynie Cristiano Ronaldo i Lionelowi Messiemu.

Na podium w notowaniach za rok 2021 znaleźli się jeszcze Argentyńczyk Lionel Messie i Egipcjanin Mohamed Salah.

Ceremonia wręczenia pucharów odbyła się z Zurychu. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne z wyróżnionymi piłkarzami łączono się zdalnie.

Lewandowski został także wybrany także do najlepszej męskiej drużyny roku.

W minionym sezonie Lewandowski wraz ze swoim klubem Bayernem został mistrzem Niemiec. Zdobył też tytuł króla strzelców Bundesligi z dorobkiem 41 bramek i jest to nowy rekord niemieckich rozgrywek klubowych. Poprzedni należał do słynnego Gerda Muellera.

 

mp/pap

Komentarze (2):

robaczek2022.01.18 10:22
A WIECIE ZE LEWANDOWSKI JEST PRZECIWKO PIS ;] .??? .................... i to radykalnie ;] .......... inteligenty czlowiek sukcesu ;]
pejsaty kibuc swiatowy2022.01.18 11:37
Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org