Dziś w wieku 82 lat zmarł Wielki Leonard Cohen! - zdjęcie
11.11.16, 13:45Fot. leonardcohen.com

Dziś w wieku 82 lat zmarł Wielki Leonard Cohen!

Legendarny kanadyjski poeta i piosenkarz Leonard Cohen nie żyje. Informacja o śmierci 82-letniego artysty został zamieszczona na jego stronie na Facebooku.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarł legendarny poeta, twórca piosenek i artysta Leonard Cohen. Straciliśmy jednego z najbardziej cenionych i twórczych wizjonerów" - głosi oświadczenie na profilu piosenkarza. Jego autorzy informują, ze pogrzeb Leonarda Cohena odbędzie się w Los Angeles i że rodzina prosi o uszanowanie prywatności w okresie żałoby. Informację o śmierci Leonarda Cohena potwierdziło jego wydawnictwo Sony Music Canada. "Leonard Cohen był niedoścignionym artystą, którego niepowtarzalna twórczość została doceniona przez pokolenia fanów i artystów" - napisali przedstawiciele firmy.

Podczas trwającej prawie pól wieku kariery piosenkarskiej Leonard Cohen zyskał miliony fanów na całym świecie i wywarł ogromny wpływ na pokolenia artystów. Do jego największych przebojów należą "Hallelujah", "Bird on The Wire" czy "Dance me to The End of Love". Piosenkarz został uhonorowany miejscem w słynnym Muzeum Rock and Rolla w Cleveland.

W 2010 roku otrzymał nagrodę Grammy za całokształt twórczości.

dam/IAR