Kuźmiuk: Gdzie są ci wszyscy, którzy atakowali Trumpa za prorosyjskość i trzymali kciuki za Bidena? - zdjęcie
27.05.21, 13:30Fot. Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0

Kuźmiuk: Gdzie są ci wszyscy, którzy atakowali Trumpa za prorosyjskość i trzymali kciuki za Bidena?

41

1. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden już oficjalnie poinformował, że jego kraj, odstępuje od sankcji na inwestora czyli firmę Nord Stream 2 AG i jej szefa Matthiasa Waringa budującego dwie kolejne nitki gazociągu Nord Stream2.

Kilka dni temu taką informację opublikował Departament Stanu, co wzbudziło mocną krytykę zarówno wśród przedstawicieli Republikanów ale także i Demokratów w Kongresie, wczoraj potwierdził to sam Joe Biden.

Zapytał go o to bezpośrednio korespondent Polskiego Radia w USA Marek Wałkuski „dlaczego pozwala Niemcom i Rosji kontynuować budowę Nord Stream2”, Biden odpowiedział w następujący sposób „jego budowa była prawie zakończona gdy objąłem urząd i nałożenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji z Europą”.

2. Niestety prezydent Biden mija się z prawdą i to dwukrotnie w tym jednym zdaniu, rzeczywiście zaawansowanie budowy gazociągu wynosiło około 95% ale właśnie wtedy na skutek amerykańskich sankcji nałożonych przez prezydenta Trumpa pod koniec 2019 roku natychmiast szwajcarska firma Allseas ogłosiła, że wstrzymuje prace przy jego budowie.

Jej dwa specjalistyczne statki układające rury tego gazociągu na dnie Bałtyku „Pioneering Spirit” i „Solitaire”, zaprzestały prac, a firma ogłosiła w komunikacie, że już nie wróci to realizacji tego przedsięwzięcia.

To dlatego, nie mogąc znaleźć innego wykonawcy, Rosjanie zdecydowali się dokończyć budowę sami ale potrzebowali ponad 1,5 roku, żeby przygotować do tego swoje statki, odejście od sankcji przez USA spowoduje, że wrócą do uczestnictwa w tym projekcie międzynarodowe firmy certyfikujące i ubezpieczeniowe, bez których jego uruchomienie nie byłoby możliwe.

Co więcej stwierdzenie prezydenta Bidena, że wprowadzenie sankcji byłoby szkodliwe dla amerykańskich relacji z Europą jest także nieprawdziwe, bo oznacza, że chcą oni poprawić swoje relacje z Niemcami, natomiast zostawiają samym sobie kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

3. Administracja Trumpa była konsekwentna, cały czas sygnalizowała Europie Zachodniej, że jest przeciwna dalszemu uzależnianiu Unii Europejskiej od dostaw rosyjskiego gazu i wykorzystywania tego nośnika energetycznego do szantażu politycznego.

Prezydent Donald Trump publicznie pytał Angelę Merkel dlaczego dodatkowymi zakupami surowców energetycznych w Rosji, Europa Zachodnia karmi „rosyjską bestię”, która zarobione w ten sposób pieniądze przeznacza na zbrojenia, a następnie ta sama Europa prosi USA o zwiększenie obecności militarnej tego kraju, w obawie przed rosyjską agresją.

Nie było wtedy odpowiedzi na to pytanie, nie ma jej także obecnie, mimo tego, że agresywność Rosji w stosunku do jej sąsiadów cały czas rośnie, ba coraz bardziej agresywna jest także Białoruś dyktatora Łukaszenki, wspieranego bardzo mocno politycznie i ekonomicznie przez Władimira Putina.

4. W świetle tego nowego stanowiska administracji Bidena wobec Nord Stream2, brakuje głosów polityków Platformy, którzy atakowali prezydenta Trumpa, sugerując jego związki z Rosją (posuwano się nawet do stwierdzeń, że to agent Putina) i trzymali kciuki za zwycięstwo Bidena w wyborach prezydenckich.

Biden wygrał i jego pierwsze decyzje dotyczące amerykańskiej polityki zagranicznej polegają na próbie ułożenia się Rosją bez względu na negatywne konsekwencje jakie przyniesie to krajom Europy Środkowo- Wschodniej w tym Polsce.

W połowie następnego miesiąca w Szwajcarii ma dojść do spotkania Biden -Putin ale już teraz prezydent Rosji dostaje prezent w postaci możliwości dokończenia Nord Stream2 i w ten sposób stworzenia dodatkowej możliwości „karmienia bestii”.

Politycy Platformy atakujący Trumpa i trzymający kciuki za zwycięstwo Bidena, teraz wymownie milczą.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (41):

Cynik2021.05.28 11:30
Kuźmiuk komuchu z ZSL bujaj sie.
Anonim2021.05.28 5:19
Niemcy są związani na wiele lat sojuszem energetycznym z Rosją? To jest mocny sojusz! ... A my nie jesteśmy w stanie obronić nienaruszalności naszych granic? ........ Giedroyciowi partacze!
Anonim2021.05.27 19:40
Banda pisbolszewickich durniów, Kuźmiuk w czołówce !!!!!
Anonim2021.05.28 5:15
jankeskie obszczymurki?
Pierdolenie już teraz, teraz ...2021.05.27 19:03
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
ble2021.05.27 18:25
trump to oszust finansowy,dobrze ,że go wysłali na śmietnik
Sex Randka2021.05.27 18:11
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
z Polski2021.05.27 17:25
Za Prezydenta Trumpa Europa Środkowa rozwijała się i rosła w siłę, wojska USA były coraz bliżej granic Rosji i Putin bał się tknąć żołnierza USA, nie podskakiwali odwieczni barbarzyńcy - Niemcy, nastał Biden, Niemcy podnoszą głowę, Putin z Białorusią zaczyna oficjalne zaczepki i bezpieczeństwo Europy rozsypuje się, co robić, po zdradzie USA trzeba szukać sprzymierzeńców, których nie olewa Putin ani Biden. Trzeba zacieśnić współpracę z Turcją i gospodarcze więzi z Chinami, oraz o 100% zwiększyć wydatki na obronność. Takie bezpieczeństwo zgotował Nam lewacki starzec Biden.
M2021.05.27 21:40
Specjalista od polityki międzynarodowej. Może zostaniesz ministrem spraw zagranicznych.
lcf2021.05.27 17:16
Biden jest proniemiecki, a Niemcy chcą rurociąg czego flądra nie rozumie? postawiliśmy wszystko na złego konia który przegrał zostaliśmy sami na arenie międzynarodowej.
Aantoon2021.05.27 16:34
Prezydent Joe Biden rozważa kandydaturę Marka Brzezińskiego na stanowisko nowego ambasadora USA w Polsce - informuje "New York Times". Mark to syn Zbigniewa Brzezińskiego, który w czasie prezydentury Jimmy'ego Cartera był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA. Będzie nowa wojenka, tato kandydata na ambasadora sugerował w swoim czasie, że Kaczynski jest psychiczny...
Anonim2021.05.27 16:07
kozmiuk, ty polski trepie! USA ma swoje interesy i KAZDY prezydent ich ma bronic i promowac. polska nei jest naszym priorytetem, bo Niemcy maja wplyw na Rosje, polaczki nie maja, zebraczki jak ty, smieciu na zasilku niemieckim. Rosja nam potzrebna, jak w latach 40. jako sojusznik. Jak mamy wspolne interesy, a mammy je, kontra Chiny teraz, to mozemy wspolpracowac, smieciu polski. znow klamiesz swoich, bo polaczek i po szkodzie glupi, jak kozmiuk tepal.
z Polski2021.05.27 17:15
A ty kacapska onuco coś się tak zapluł, pogonimy takie śmieci z Polski i pójdziesz kacapie sadzić żarówki na Syberii.
Anonim2021.05.27 17:31
Prymitywizm potomka Chazarów wyłazi z ciebie żydowski bucu.
Anonim2021.05.28 2:07
skad wiesz, smieciu polski, skad ja jestem? Jestes tepy jak polak.
Glos z ropiejacej Ue2021.05.27 15:55
Piewcy spiacego prezydenta Bidona pochowali sie jak szczury i to na calym swiecie bynajmniej w Ue, cisza jak MAKiem zasial. A dlaczego ??bo zamienili nam demokracje w pseudo demokracja ktora ma teczowo czerwone pazury, dziennikarze stali sie funkcjonariuszami tylko jednej opcji lewackiej,wchodzimy w feudalizm.
man.of.Stagira2021.05.27 15:48
JOE BIDEN -nowy RESET na Bliskim Wschodzie! // Miłość do Palestyńczyków budzi się w US jak tylko dochodzą do głosu zwolennicy IRANU. // Takim miłośnikiem IRANU, wyznawcą tezy o słuszności drogi BARAcKA OBAmY (reset z Rosją -reset z Iranem) // To właśnie Barack Obama wygenerował NACHODŹCÓW próbując wycofać USA z Afryki Północnej. // Destabilizacja całej Afryki Północnej doprowadziła do WOJNY między Polską i Węgrami a Unią Europejską. // Właśnie OBAMA i BIDEN są Autorami Syryjskiej Tragedii cyt. "Obama kept both Turkey and Israel at bay while the Russians, Iranians, and Iran’s militias slaughtered over 500,000 people and uprooted 10 million more from their homes." // To właśnie jest prawdziwy cel "wojny z Izraelem" rozpoczętej przez nową Administrację US. Wzmocnienie wpływów Rosji i Chin w świecie arabskim. Skonfliktowanie Arabii Saudyjskiej z Izraelem NA PRZEKÓR zawartym przez oba państwa –za Donalda Trumpa- HISTORYCZNYM porozumieniom zwanym 'Abraham Accords'. // Zniszczenie tego porozumienia miedzy Żydami i Arabami oraz oddanie władzy nad Środkowym Wschodem w ręce IRANU doprowadzi do wzmocnienia pozycji Rosji, Chin i Iranu w Afryce. Następnie dalszej destabilizacji Afryki Północnej i dalszych prób ARABIZACJI Europy przez USA, Rosję, Chiny -co jest formą wojny hybrydowej-kulturowej z cywilizacją europejską rękami NOWEJ Angeli Merkel // TYM razem MASOWANEJ (z ukrycia) przez Grodzkich i Sikorskich usłużnych Murzynów polskiej polityki kolonizacji kulturowej. // JOE BIDEN -jest bardziej niebezpieczny gdy udaje że ŚPI. // Śmierć wrogom Polski.// Tyle.
Anonim2021.05.27 16:09
a co pplaczki amja nam do dania, czego nie zmusimy ich sila by dali nam?
robaczek2021.05.27 14:56
i mamy wynik POWIATOWEJ POLITYKI ZAGRANICZNEJ PIS ----> zostalismy sami. ................... brawo DYPLOMATOLKI!!!!1
Anonim2021.05.27 14:49
Za Trumpa spokojnie budowano rurociag. Prezydent sie odgrazal, mowil, ze nie zaakceptuje tej inwestycji, nie zgodzi sie, okaze stanowczy opor i sprzeciw, systematycznie podbijajac stawke, by ewentualnie potem, podobnie jak Biden, laskawie zmienic zdanie za cene poparcia Niemiec w sporze przeciwko Chinom.
Spierdalaj skrzypku z dachu2021.05.27 14:51
bo cię gudłaju kremlowski z mojej dwururki uyebie!
Żydek srający ze strachu na dachu,2021.05.27 14:47
się kręci i wierci i w dupsku drapie wielkiego hemoroida ta żydowska niedojda.
Anonim2021.05.27 14:36
A gdzie są ci co atakowali Trumpa 5 lat temu?:) Oj taaaak. Na Frondzie rozpisywaliście się jaki to agent Putina.
Sex randka2021.05.27 14:21
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Anonim2021.05.27 14:19
Zostawcie "Śpiącego " Joe Bidena w spokoju to jest PREZYDENT USA i maprawo nie mieć dobrej pamięci a także ma prawo do przebywania w Gabinecie Odnowy Biologicznej. Co krok to odnowa tak wygląda Życie "Najpotężniejszego Ćzłowieka Świata". Raczej nie dociągnie do końca kadencji i Trump powróci.Powróca też koszmary nazismu , syjonizmu i apartheid. A Joe głosił walkę o demokrację ale od Israel nie zaczął a to wielki bład i gwóżdź do trumny naszego miłego starca
Gówno wiesz o USA!2021.05.27 14:46
Gówno wiesz o J. Biden! Gówno wiesz o D. Trump!
Aldona2021.05.27 20:13
Zwaliłeś kloca kosher na środku forum
Anonim2021.05.27 14:03
Niedlugo bedzie mozna zapytac gdzie sa ci co trzymali kciuki za Zielonych w Niemczech ktorzy moze i zablokuja nord stream ale przy okazji np Turow
Krasnoludek szczający do mleka2021.05.27 14:23
A kto trzymał kciuki za Zielonych w Emilcinie?
Odpowiedź2021.05.27 13:57
krzyczą, że PIS jest pro-putinowski
Anonim2021.05.27 14:08
PIS na zlecenie Putina ukrywa prawde o Smolensku jaka odkryl Macierewicz a po wyborach maja zrobic koalicje z konfederacja. Tak ustalili w daczy na Krymie najwazniejsi pisowcy z Putinem . Dlaczego PIS nie naglosnil nic w parlemencie europejskim, u Trumpa czy Bidena? Bo takie sa uzgodnienia krymskie.
Anonim2021.05.27 16:42
A ja na spokojnie, bez emocji - jak co rano od sześciu lat przy kawce, czekam na ten wrak, co go ruskie w zębach zaraz po wyborach mieli przynieść. Bedzie to dla mnie wykładnia co do wiarygodności rządzących.
David Coprofield2021.05.27 13:51
Ja trzymałem kciuki i przyznam, że myliłem się. Bieden jest bardziej prorosyjski. Trzymając kciuki zapomniałem o zwieraczach. Popościłem tak, że mi nogawkami poleciało.Oj mam za swoje. Spodnie do wyrzucenia.
matis892021.05.27 13:49
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Anonim2021.05.27 14:21
Brawo nasz ty arcykapłanie
MaxFiend2021.05.27 13:48
Biden ma rację, to z czym macie problem? Trump też w końcu zaczął odpuszczać bo nie ma sensu użerać się z Niemcami. Z moralnej strony to negatywna decyzja, bo dopuszcza współpracę ze zbójeckim państwem, ale po odzyskaniu nakładów można przecież kurek zakręcić i nie kupować gazu od Putina. Blokowanie inwestycji w tym stanie nie ma sensu i pewnie USA musiałaby zapłacić Niemcom duże odszkodowanie.
Gówno wiesz o USA!2021.05.27 14:49
Szabes jutro! Pamiętaj abyś dzień święty święcił i zmienił pieluchę!
PRAWDA2021.05.27 13:46
Dzięki PIS dzisiaj nie ma wojny na granicy Ukraina --Polska tak planowała Rosja ==
Anonim2021.05.27 14:14
A czym to się PiS zasłużył, że trawa wojna domowa w Donbasie? Tym, że JK na kijowskim majdanie wykrzykiwał obraźliwe dla hasła dla Kresowiaków, Polaków?
Anonim2021.05.27 13:43
Polska polityka? (!) SKANDAL! Polska to już tylko województwo UE? Łukaszenka wygra z Morawieckim? .......................... https://youtu.be/C4aXCzZ3cnw?t=76
robaczek2021.05.27 13:33
GDZIE JEST TA SILA W POLITYCE ZAGRANICZNEJ PIS?????? znowu zswoje nieudacznictwo probujecie na innych zrzucic................... TYPOWE PISIURKI .... ;]