"Ideologia gender już u samego fundamentu oszukuje człowieka, wskazując mu tylko i wyłącznie jedną sferę ludzkiego życia, w którą powinien się angażować, czyli w seksualność" - powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Na antenie "Aktualności dnia" "Radia Maryja" Nowak mówiła o horrendalnie obrzydliwej akcji "Tęczowego Piątku", którą inspirowane przez światowe lobbies i masonerie organizacje próbowały wtłoczyć siłą do polskich szkół.

"Czym jest wchodzenie ideologii gender do szkoły? Właśnie tym, że – w sposób obrzydliwy – zwolennicy środowisk LGBT kompromitują słowo „tolerancja”, mówiąc, że afirmację homoseksualizmu i innych orientacji seksualnych należy dzielić osoby według ich poczucia seksualności" - powiedziała kurator Nowak.

"Wyraźnie podkreślam – każdy uczeń zasługuje na szacunek. Nie wyróżnia się jednych uczniów po to, żeby innych zdyskredytować. To nie ma miejsca i nie może mieć miejsca w szkołach. Szkoła jest miejscem, gdzie mówimy o tym, jak bardzo pragniemy dobra dla dziecka, czyli wychowujemy go i kształcimy ku wartościom, pokazujemy im piękny świat" - dodała.

Ideologia gender, pchając człowieka wyłącznie ku seksualności, "niszczy, zabiera wolność i skazuje na niewolnictwo" - stwierdziła.
" My się na to nie zgadzamy. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do swojego rozwoju i wykorzystywania siebie, jako osoby, która zasługuje na szacunek" - dodała Nowak.

bsw/RadioMaryja.pl