Kto świat miłuje, nie miłuje Ojca, powiada Apostoł - zdjęcie
18.09.19, 08:20

Kto świat miłuje, nie miłuje Ojca, powiada Apostoł

6

Czytanie z Księgi Mądrości (Mdr 4, 7-15)

Sprawiedliwy, choćby umarł przedwcześnie, znajdzie odpoczynek. Starość jest czcigodna nie przez długowieczność i liczbą lat się jej nie mierzy: sędziwością u ludzi jest mądrość, a miarą starości – życie nieskalane.

Ponieważ spodobał się Bogu, został umiłowany, a żyjąc wśród grzeszników, został przeniesiony. Zabrany został, by złość nie odmieniła jego myśli albo ułuda nie uwiodła duszy, bo urok marności przesłania dobro, a burza namiętności mąci prawy umysł.
Wcześnie osiągnąwszy doskonałość, przeżył czasów wiele. Dusza jego podobała się Bogu, dlatego pośpiesznie uszła spośród nieprawości.

A ludzie patrzyli i nie pojmowali ani sobie tego nie wzięli do serca, że łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi, i o świętych Jego staranie.


Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła (1 J 2, 12-17)

Piszę do was, dzieci, że dostępujecie odpuszczenia grzechów ze względu na Jego imię. Piszę do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku. Piszę do was, młodzi, że zwyciężyliście Złego.

Napisałem do was, dzieci, że znacie Ojca, napisałem do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku, napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni i że nauka Boża trwa w was, a zwyciężyliście Złego.

Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie. Jeśli ktoś miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia, pochodzi nie od Ojca, lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.


Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 2, 41-52)

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jeruzalem na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został młody Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest wśród pątników, uszli dzień drogi i szukali Go między krewnymi i znajomymi. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jeruzalem, szukając Go.

Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.

Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemu nam to uczyniłeś? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie».

Lecz On im odpowiedział: «Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?» Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

Komentarze (6):

andrzejhahn32019.10.13 12:55
UWAGA...............wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
A CESARZ BYł JEDNAK NAGI....2019.09.18 15:13
Tylko potwór prawdę powie -tylko potwór może uratować przyszłość.
A CESARZ BYŁ JEDNAK NAGI....2019.09.18 15:10
Co to za miłość kobiety skoro potrzebuje dziecka i wstydu od wspólnoty żeby być wierną, A OCZEKUJE DOŚWIADCZENIA Z KOBIETAMI OD SWOJEGO WYBRANKA - jak można mówić że takiej istocie należy się wierność monogamiczna skoro jej natura tego nie chce?!! - Nauki z cyklu czego pan Jezus i jego kapłan nie powiedzą na nudnym nic nie wznoszącym kazaniu co niedziele.
Wiecie że to prawda2019.09.18 15:04
Nieważne jakbyście się starali zaprzeczyć relacje wszystkich ludzi z Bogiem to i tak Interes. Tak jak cała prawda o miłości małżeńskiej - Chrześcijańska pruderia na której Bóg ojciec buduje swoją propagandę wmawia że mężczyzna bierze żonę żeby mieć dzieci. I chodzi i tylko o to - na tym buduje się najlepiej feminizm.
Torchwood2019.09.18 12:07
I do not aim with my hand; he who aims with his hand has forgotten the face of his father. I aim with my eye. I do not shoot with my hand; he who shoots with his hand has forgotten the face of his father. I shoot with my mind. I do not kill with my gun; he who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Weronika2019.09.18 22:28
Torchwood, przecież poprzednio pisałeś po polsku, z tym samym nickiem! To nie w porządku popisywać się, że znasz angielski! Wiele osób zna, ale nie wszyscy! Przede wszystkim, językiem urzędowym u nas jest język polski . Więc albo pisz po polsku, albo wcale ! Znam te cytaty, ale inni nie znają! To nie fer z twojej strony! DOTARŁO !?