Ks. Waldemar Chrostowski : "Kościół w dialogu z Żydami i Judaizmem" - zdjęcie
16.02.15, 14:56ks. Waldemar Chrostowski (fot. gliwice.fronda.pl)

Ks. Waldemar Chrostowski : "Kościół w dialogu z Żydami i Judaizmem"

4

Jak naprawdę powinien wyglądać dialog Kościoła katolickiego z judaizmem? Wielu - przeważnie lewicowych dialogistów- uważa, że dialog kościoła z Żydami ma mieć charakter socjologiczny. Ksiądz Waldemar Chrostowski mocno podkreśla, że w trakcie dialogu z Żydami przedstawiciele Kościoła, czy ludzie mieniący się katolikami nie mogą w sposób dowolny, demokratyczny dialogować. "Kościół katolicki ma charakter hierarchiczny", nie jest demokratyczny. "Kiedy naucza ma moc wiążącą, normatywną" - mówi ks. Chrostowski.

Dlaczego Kościół podjął dialog z judaizmem?. Wysłuchaj tego koniecznie a się dowiesz:

Wykład odbył się 15 maja 2014 roku w Jarosławiu.

mm/YouTube

Komentarze (4):

anonim2015.02.16 21:00
Wszystkie religie poza judaizmem i katolicyzmem, nie mylić z chrześcijaństwem szeroko pojętym, pochodzą od człowieka i szatana, dlatego wiara katolicka jako jedyna prawdziwa będzie przez resztę wiar krwawo zwalczana. To przewidział Jezus Chrystus.
anonim2015.02.17 10:23
Stary Testament z pewnością pochodzi od Boga a że część żydów nie uznała i nie uznaje Chrystusa to ich problem.
anonim2015.02.17 19:11
Chrześcijanie to cristeros - zwolennicy Jezusa Chrystusa. Żydzi uważają Jezusa za uzurpatora, który do dziś smaży się w piekle. Gdzie tu jest miejsce na dialog?
anonim2015.02.19 9:42
Czy ktoś w ramach tego dialogu powiedział żydkom że Pan Jezus jest obiecanym Zbawicielem i Mesjaszem na którego czekają? I że nie ma innej Drogi niż On? Czy nadal żydzi uznają że ciało Jezusa wykradli uczniowie? Ewangelia mówi: "I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego". (Mt 28, 15)